EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ishrana za chistu misicnu masu  (Read 15205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline MarkoDjuka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #10 on: May 04, 2011, 01:09:52 PM »
Uh koristis kao primarni vid energije i treba da ga unosis ujutru i pre treninga ali ti sluzi i u oporavku tako da prvi obrok posle treninga bi trebao da sadrzi i uh ali u manjoj kolicini
Brzi uh ti sluze da ti podignu nivo insulina zbog brzeg transporta proteina u misice prosto receno
ali jednostavno procitaj na forumu imas mnogo toga da saznas o svemu ovome

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #11 on: May 04, 2011, 01:33:20 PM »
prvi obrok posle treninga bi trebao da sadrzi i uh ali u manjoj kolicini

upravo taj prvi obrok nakon treninga treba da sadrži najveću količinu UH, a ostali manju


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline impulse

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 40
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #12 on: May 04, 2011, 01:55:48 PM »
Hvala ljudi znachi da mogu da rasporedim UH na : Jutro, Pre workout i post workout
ako je tako onda super :)

Offline MarkoDjuka

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 39
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #13 on: May 06, 2011, 05:18:42 PM »
upravo taj prvi obrok nakon treninga treba da sadrži najveću količinu UH, a ostali manju

naravno slazem se kao sto sam i rekao da je bitno zbog oporavka 
ali ako trenig radi u 19:00h ne preporucujem mu da preteruje sa uh to jest da uh rasporedi na vise obroka  u tom kontekstu sam hteo da kazem moja greska

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #14 on: May 06, 2011, 06:57:24 PM »
ja sam jela UH i u 20h, posle treninga, i za sat vremena sam opet gladna ...
pogotovo što je na masi ...  :dunno:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #15 on: May 06, 2011, 10:46:12 PM »
Uh se jedu prema potrebi,ne prema dobu dana.Ako je nekom trening u 23,tad ce jesti pirinac posle treninga nevezano za vreme.
Why so serious?

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #16 on: May 07, 2011, 12:46:07 AM »
SInak opali ti po uh..ovo sto ti uneses ja pojedem u 2 obroka..ovo sa 2-3 merice necu da komentarisem...30g proteina iz wheya je dosta i previse. pojacaj to meso i hidrate opali svugde oko treninga a ako se bas plasis masti zadnja 2 3 izbaci..ja jedem npr u pola 1 uvece 20ak g uh i ne goji me,a trening mi se u 5 zavrsi...moras da shvatis da su hidrati gorivo za trening sa opterecenjem..nikad sa polupraznim glikogenom neces moci da izvlacis maksimum iz treninga,a ako ne izvlacis maksimum ne rastes..bolje se pozabavim tipom hidrata nego da se brines o kolicini..

i ovaj put se necu sloziti sa filipom,hidrati se ne jedu prema treningu ,nego se jedu prema osecaju dali imas energije ili si wasted,za sta naravno treba vremena i testiranja na sebi...ja npr nekad isplaniram samo 200g uh za dan jer imam lagan trening male misicne grupe bla bla..a juce npr otkinuo neku veliku ,i nemam snage da se pomerim na 200...znaci moras da pazis i pratis osecaj i ogledalo ... i jos jedna stvar ako jedes samo kompleksne UH mozes mnogo vecu kolicinu ukupnih uh uneti nego ako su to prosti seceri ili mesovito...

my 2 cents

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #17 on: May 07, 2011, 01:36:40 AM »
ne citas,nisam napisao prema treningu nego prema potrebi.Potreba podrazumeva potrosnju tokom dana+sopstven osecaj.
Why so serious?

Offline Nitrom

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 859
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #18 on: May 07, 2011, 12:32:32 PM »
istripovo  :help: :lol:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Ishrana za chistu misicnu masu
« Reply #19 on: May 07, 2011, 12:54:09 PM »
SInak opali ti po uh..ovo sto ti uneses ja pojedem u 2 obroka..ovo sa 2-3 merice necu da komentarisem...30g proteina iz <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">wheya</a> je dosta i previse. pojacaj to meso i hidrate opali svugde oko treninga a ako se bas plasis masti zadnja 2 3 izbaci..ja jedem npr u pola 1 uvece 20ak g uh i ne goji me,a trening mi se u 5 zavrsi...moras da shvatis da su hidrati gorivo za trening sa opterecenjem..nikad sa polupraznim glikogenom neces moci da izvlacis maksimum iz treninga,a ako ne izvlacis maksimum ne rastes..bolje se pozabavim tipom hidrata nego da se brines o kolicini..

i ovaj put se necu sloziti sa filipom,hidrati se ne jedu prema treningu ,nego se jedu prema osecaju dali imas energije ili si wasted,za sta naravno treba vremena i testiranja na sebi...ja npr nekad isplaniram samo 200g uh za dan jer imam lagan trening male misicne grupe bla bla..a juce npr otkinuo neku veliku ,i nemam snage da se pomerim na 200...znaci moras da pazis i pratis osecaj i ogledalo ... i jos jedna stvar ako jedes samo kompleksne UH mozes mnogo vecu kolicinu ukupnih uh uneti nego ako su to prosti seceri ili mesovito...

my 2 cents

individualno ... nije tako crno - belo pa kao UH=gorivo ...
UH = serotonin takodje = slabiji trening  ... nadji chitaj malo o fasted trainingu .. ljudi extra treniraju i rastu tako .. naravno potreban je period adaptacije kao i na bilo shta drugo ...  ali u tom stanju nivo cateholamina je brutalno visok = extra energija na treningu .. i sam si napisao negde da nekad mozesh imati extra trening iako nisi jeo ko covek .. eto zasto ..

a i ako si ti obnovio glikogen ko covek nakon treninga (a manje vishe uvek jesi osim ako nemash vise treninga dnevno ... )nema potrebe za high UH obrokom pre treninga ..

nekom odgovara 1 nekom 2 .. just sayyan
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!