EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Jaja?  (Read 19619 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #10 on: December 26, 2008, 08:13:47 PM »
To sto se nekom nije do sada nista na ocigled dogodilo jer krka 10 celih jaja dnevno ne znaci da nije ili nece imati posledica. Da je sve to tako jednostavno krkali bi sta stignemo i uvek isto napredovali..
10 celih jaja dnevno ne valja i .  :)
A i toliko jogurta isto bas ne bih preporucio (ako ga uzimas jos par puta u toku dana po jos par casa kao za dorucak sto radis).

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #11 on: December 26, 2008, 08:30:53 PM »
To sto se nekom nije do sada nista na ocigled dogodilo jer krka 10 celih jaja dnevno ne znaci da nije ili nece imati posledica. Da je sve to tako jednostavno krkali bi sta stignemo i uvek isto napredovali..
10 celih jaja dnevno ne valja i .  :)
A i toliko jogurta isto bas ne bih preporucio (ako ga uzimas jos par puta u toku dana po jos par casa kao za dorucak sto radis).


zasto ne valja?Imas li dokaze?

neke zrtve pogibija od jedenja zumanaca??


ja se smao pitam,cita li neko ono sta Sele stavlja  :boxed:


mislim to sto DO SADA nikom nista nije bilo od belog mesa,znaci da ce ubuduce neko umreti jer nije dosad? ajmo bre malo razmisljanja....
Why so serious?

Offline Misel Djurovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 388
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #12 on: December 26, 2008, 09:38:06 PM »
To sto se nekom nije do sada nista na ocigled dogodilo jer krka 10 celih jaja dnevno ne znaci da nije ili nece imati posledica. Da je sve to tako jednostavno krkali bi sta stignemo i uvek isto napredovali..
10 celih jaja dnevno ne valja i .  :)
A i toliko jogurta isto bas ne bih preporucio (ako ga uzimas jos par puta u toku dana po jos par casa kao za dorucak sto radis).

zasto ne valja?Imas li dokaze?

neke zrtve pogibija od jedenja zumanaca??


ja se smao pitam,cita li neko ono sta Sele stavlja  :boxed:


mislim to sto DO SADA nikom nista nije bilo od belog mesa,znaci da ce ubuduce neko umreti jer nije dosad? ajmo bre malo razmisljanja....

Covek samo hoce da kaze da mu je kaloriski mnogo 10jaja i da kad bi 10jaja bilo ok da bi mogao da jede sve i svasta...

Gresis, 10jaja nije opasno, kad budes kao Ronie pa pojedes 1.5l jaja za dorucak onda ce biti mnogo..
Kad budes presao na profesionalno da se bas spremas za takmicenje (da se bacis na mrsavljenje) onda ce biti mnogo, onda ce da ti smeta ta kolicina kalorija..
Eventualno je opasno ako ti je inace visok nivo holesterola pa ce te ubiti ako ga jos povisis..
Sad dok jos nisi u tim fazama samo jedi zumance nista mu ne fali...
Ja sam cak sad na blagoj dijeti da skinem neke viskove i zalihe sala pa opet jedem zumance i ne smeta mi..kome smeta nek odvaja..  :yes:

Jogurt je sasvim ok, svako nek ga pije koliko moze, ne vidim sta je lose na njemu, jos vecina nas pije te fit jogurte i takve gluposti koji uopste nisu teski za organizam nego samo zdravi, niko ovde ne tera nikoga da pije ogromne kolicine nicega, samo daju savete, ne moze me niko naterati da popijem 6l jogurta, al mi moze dati savet te cu ja piti sto pribliznije tome, taman onoliko koliko me ne opterecuje...

Ja i sele se ne slazemo uopste, niti zelim da idealizujem nekoga na ovom forumu pa cak ni sebe, ja mozda i najvise gresim, a mozda i najmanje, al kao sto Lazic kaze ovo je forum i tu se razmenjuju misljenja, a misljenja je mnogo, ovo je moje misljenje i ovog puta je slicno kao seletovo..dobio si seletovo objasnjenje sa naucne strane sa potpisom coveka koji stoji iza te tvrdnje, dobio si moje ne strucno misljenje, ako ti se ne dopada ne moras da ga slusas, mi samo dajemo misljenja, a ko ce koga da slusa to je na vama samima..

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #13 on: December 27, 2008, 02:04:35 AM »
pa smetace mi i ako pojdem kilo wheya,al ne vidim sto bi mi smetalo 10 ili 15 celih jaja ako sam na ketogenoj?
Why so serious?

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #14 on: December 27, 2008, 02:06:26 AM »
misljenje bazirano na ne-cinjenicama ni ne treba postovati,ponavaljanje tudjih rechi bez razumevanja istih ne vidim kako se moze okarakterisati kao znanje?


a ta pricha holesterol holesterol,je prepiska
Why so serious?

Offline Dacha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 446
  • Gender: Male
    • Cimbaljevic.info
Odg: Jaja?
« Reply #15 on: December 27, 2008, 05:50:00 AM »
Ali zasto jesti zumanca kad ne moras?
U belancu su proteini, a sve sto ja znam o zumancu je da tamo nema proteina i da ima holesterola...
Jel coveku tesko da odvoji zumance?
A sta ja znam o holesterolu?
Da se kaci na krvne zidove u coveku i izaziva infarkt... :dunno:

Ispravite me ako sam negde pogresio? :innocent:
Sta je vrhunac u spanskoj seriji? Kada Hoze Fernando sazna da je sam sebi keva !!

Offline nidzola

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 219
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #16 on: December 27, 2008, 12:59:03 PM »
Zumance cini 30% mase jajeta i ima energetsu vrednost 59 cal.Sadrzi ukupne masti i holesterol u jajetu i nesto manje od polovine ukupnih proteina

Ono predstavlja bogat izvor esencijalnih masnih kiselina koje su vazne za rast i razvoj centralnog nervnog sistema i redukciju kardiovaskularnih bolesti. Takodje je znacajan izvor gvozdja, folata i drugih vitamina B grupe, vitamina A i E., fosfora, cinka, kalcijuma a jedan su od malobrojnih izvora vitamina D. Zumance sadrzi vitamin E i sve poznate antioksidanse. Ono je izvor vitamina B12, koji osigurava pravilno sazrevanje crvenih krvnih celija, a takodje je neophodan za normalan rast svih celija. Jedini vitamin koga nema u jajetu je vitamin C.

Malo je poznato da zumance sadrzi karotenoide: lutein i zeaksantin, supstance pronadjene u biljkama, koje se skupljaju u velikoj kolicini u retini oka. Oni su izuzetni antioksidansi i stite oci od slobodnih radikala koji poticu iz UV zraka

Lecitin u zumancetu sadrzi jedinjenje holin, koje ima ulogu u razvoju mozga...
Tako da... Ima Zumance dobrih stvari!  :yes: i ima proteina u sebi...

Offline nidzola

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 219
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #17 on: December 27, 2008, 01:03:34 PM »
Samo jos da dodam da dnevno jedem po 5 jaja, nikad ne bacam zumance(bilo da je kajgana, na oko, kuvano itd...) i tako vec duzi vremenski period, nesmeta mi nista, cak imam nizak holesterol, uvek kad vadim krv...  :)

Offline ssijak

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 321
  • Gender: Male
Odg: Jaja?
« Reply #18 on: December 27, 2008, 01:08:53 PM »
A ono za jogurt da ne valja u velikim kolicinama, i uopste mlecne proizvode (uglavnom pijemo kravlje) sam rekao jer sadrze puno kalcijuma a bez magnezijuma. A po tekstovima koje sam procitao, ako se ne unese dovoljno magnezijuma a unese dosta kalcijuma on se zadrzi u krvotoku i opet moze doci do srcanih problema. Sto kazu, to mleko je krava proizvela za tele a ne za coveka  :) Opet, ne kazem da se ne pije uopste, pijem i ja, ali ne mnogo.
I opet, ako se radi definicija, zeli da se smrsa, ne treba se nalivati mlecnim proizvodima.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Jaja?
« Reply #19 on: December 27, 2008, 01:18:49 PM »
prosto i jednostavno je..bilo sta sto se jede u prekomernim kolicinama na duze staze izaziva nesto lose..
mnogo wheya, poremecaj u varenju, ceste stolice
mnogo mesa -naucno dokazano-loseg holesterola koliko hoces
mnogo losih masti, zakrcenje krvnih sudova
mnogo voca-debljas se
mnogo skroba, debljas se
mnogo nekog vitamina-propisano je sta sve moze..

vecina vas ide iz krajnosi u krajnost

poenta je da nadjete sredinu, niko od nas niti je roni, niti ima para da jede kao neki pro.
a mnogi su rekreativci..sve ishrane koje pratimo, i naklapanja koja se rade za free su samo 30% price..
pa se onda zacudi neko sto jede bolje nego neki nas takmicar a izgleda prosecno
ili neko uzima anabolika a podize tezine koje dize neko ko nije usao u teretanu
i mnogo takvih prica iz nepricave..
volim da imate svoje misljenje to je pozitivno, ali pokusavajte da ga bazirate na osnovu svojih iskustava, makar i rezultati koje vam ta iskustva donose, bili nikakvi spram rezultata nekih drugih ljudi..
nije svako geneticar, i nije svako predodredjen da ceo daj samo jede, vezba, spava  i sere..
postujem svakoga ko isprobava nesto i kaze ja to tako radim i to je to.nikoga necu da odgovaram od bilo cega, samo cu da iznesem misljenje na tu temu itd..

budite malo konstruktivni, a ne da se svaka tema svodi na prepucavanje ko je u pravu a ko ne..svisu na neki nacin u pravu a i niko nije..
neka citalac sam procenjuje..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap