EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ketogena dijeta (DETALJNO)  (Read 162272 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #310 on: November 11, 2010, 09:07:09 AM »
sve i jedna dijeta je STVAR U GLAVI i karaktera
pa tako i ova

Offline Lepomir BAKIĆ

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 56
  • Gender: Male
    • Lepomir Bakic sajt
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #311 on: November 11, 2010, 11:00:22 AM »
x10 sve je u glavi
sve i jedna dijeta je STVAR U GLAVI i karaktera
pa tako i ova

Offline Iggy90

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #312 on: February 17, 2011, 12:21:00 AM »
Nadam se da nije problem sto "ozivljavam" temu, visina 189-190 84-85kg 20,7% BF. Hocu da krenem s keto dijetom, ovu temu sam procesljao od prve stranice pa evo do pisanja ovog posta.
1. Da li je obavezno trenirati po programu sa prve stranice ove teme ili mogu nastaviti svoj dosadasnji program (klasicni 3/1 grudi-biceps,ledja-triceps,ramena-noge, kardio nakon treninga s tegovima, 20-30min osim treci dan da ne bi noge preopteretio trcanjem)
2.Od suplemenata imam kreatin, <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a> i glutamin. Kreatin pijem ujutro prije treninga i to je jedino sto bi "jeo" prije treninga, nakon treninga <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a>+glut u PWM, dalje : 2. obrok tuna (u maslinovom)/omlet na maslinovom/5-6 kuhanih od toga 2 cijela 3.obrok piletina/tuna + badem/orah/kikiriki u ljusci + vlakna 4. opet pile/tuna ili crveno meso + vlakna + orasasti 5. mjerica <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">wheya</a> (pred spavanje).
3. Početak : nedjelja u 18:00 – eliminisati SVE ugljene hidrate – skrobne,šećere,voće,povrće,mlijeko,mliječne proizvode,sve napitke osim zaslađenih isključivo aspartamom i zaslađivačima BEZ ugljenih hidrata,ne uzimati ni namirnice koje sadrže karbohidrate u tragovima(čaj,kafa).
-Izbor namirnica svodi se na meso,ulje(laneno,maslinovo,bundevino,djevičansko (nerafinirano)suncokretovo),cijela jaja, bjelanca,dodatke bez karbohidrata(tradicionalni majonez),riba,puter,čisti <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a>.(čitati nutritivni sastav – izbjeći masne namirnice sa modifikovanim skrobom,šećerom i raznim –ozama(ne smatraju se šećerima ali su karbohidrati),sorbitolom i xilitolom-sireve,kikiriki puter,“dijetalni“majonez,bombone i žvake „bez šećera“ i sl.)
-preko dana uzimati raspršivače glukoze – hrom pikolinat,hrom polinikotinat,pivski kvasac,cimet,a pred spavanje vanadil sulfat i fenformin.

-Ponedjeljak : iste namirnice kao i u nedjelju naveče.velike doze kofeina u tabletama pomoći će da se jetra što prije oslobodi glukoze da bi se prije ušlo u ketozu.upotreba raspršivača kao i u nedjelju,s tim što upotreba raspršivača koji sadrže ugljene hidrate prestaje u nedjelju u 18:00(pivski kvasac i cimet) i prelazi se isključivo na suplementarne forme hroma,vanadil sulfat i fenformin.Ketoza nastupa kada krvni šećer padne ispod 50mg/dl krvi(za provjeru nivoa glukoze koristiti glukometar ili ketostik-može se naći u apoteci,kada je tijelo u ketozi latmus papir uronjen u  urin detektuje kiselinu) -to se neće desiti u ponedeljak i fizičko i mentalno stanje je (još uvjek) dobro.

MOLIM VAS , detaljnije ovo. Taj dan prije pocetka u 18:00 sve eliminisati, unijeti cimet, kofein itd...jos nesto ? Zaista ne shvatam ovaj dio clanka :( Pogotovo ovo o rasprsivacima ne zbunjuje totalno. Ostatak dijete se nadam da sam "pohvatao".

4. Pitanje direktno Pedji. U Vasem programu se nalazi iskljucivo zelena salata. Da li u obzir dolaze vlakna kao spinat, kupus, kelj, paprika, krastavac, blitva, cvekla,luk.
5.Punjenje bi radio jedan dan, punio bi se ovsenim, corn flakesom, muselijem, rizom, krompirima, 50-60g UH po obroku. Dobro ili ne ?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #313 on: February 17, 2011, 07:30:05 AM »
Ne opterecuj se rasprsivacima.
Trening je ok, u principu gledaj da se sto pre ispraznis, znaci uzmes onaj trening koji najvise prazni glikogen.
Ne trebaju ti keto stapici da bi proveravao da li si u ketozi
Ne uzimaj mlecne proizvode
Namirnice kao majonez i puter te nece izbaciti iz ketoze, nije strasno ako nekad uzmes, ali znas i sam da ne valjaju
Ovo si postavio Pedji al dok on ne dodje, a odg je jednostavan.Moze kupus i ostalo povrce koje si nabrojao.Tj nije da moze nego je obavezno
Kad budes krenuo punjenje gledaj da si u blizini kupatila  :evillaugh:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Iggy90

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #314 on: February 17, 2011, 02:53:45 PM »
Ne opterecuj se rasprsivacima.
Trening je ok, u principu gledaj da se sto pre ispraznis, znaci uzmes onaj trening koji najvise prazni glikogen.
Ne trebaju ti keto stapici da bi proveravao da li si u ketozi
Ne uzimaj mlecne proizvode
Namirnice kao majonez i puter te nece izbaciti iz ketoze, nije strasno ako nekad uzmes, ali znas i sam da ne valjaju
Ovo si postavio Pedji al dok on ne dodje, a odg je jednostavan.Moze kupus i ostalo povrce koje si nabrojao.Tj nije da moze nego je obavezno
Kad budes krenuo punjenje gledaj da si u blizini kupatila  :evillaugh:


Hvala na pomoci. Zanima me sta me moze izbaciti iz ketoze. Ne pijem alkohol niti gazirana pica, ali kad izadjem nemam sta uzet vec sok (juice). Ili cu ipak morati citavo vece gledati u netaknuti juice te piti samo vodu :). I zanima me da li mesne preradjevine (suho svinjsko i goveđe meso, cvarci, sudzuke, sunke,salame i sl) mogu izbaciti iz ketoze.

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #315 on: February 17, 2011, 07:22:41 PM »
suho svinjsko i goveđe meso, cvarci, sudzuke, sunke,salame i sl) mogu izbaciti iz ketoze.
ides na ketogenu i jesces ova sranja? Jesi ti normalan?

Pa jebem mu sunce koliko puta je receno da ne smes uh da jedes / pijes! SOK JE 10% Uh! Sto znaci 500ml soka je 50g UH I TO NAJGORIH! Odgovor je ne smes!  Smes da pijes coca colu zero i kiselu vodu
Champions Train Losers Complain.

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #316 on: February 17, 2011, 09:06:35 PM »
suho svinjsko i goveđe meso, cvarci, sudzuke, sunke,salame i sl) mogu izbaciti iz ketoze.
ides na ketogenu i jesces ova sranja? Jesi ti normalan?

Pa jebem mu sunce koliko puta je receno da ne smes uh da jedes / pijes! SOK JE 10% Uh! Sto znaci 500ml soka je 50g UH I TO NAJGORIH! Odgovor je ne smes!  Smes da pijes coca colu zero i kiselu vodu
ne vidim zasto bi suseno meso izbacivalo iz ketoze, zar je bitno da li je meso suseno, kuvano ili peceno, ako mu nista nije dodavano meso je meso :dunno:
Salame i ostale preradjevine su naravno sasvim druga prica


Uploaded with ImageShack.us

Offline Boky_LA

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1139
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, NS.
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #317 on: February 17, 2011, 10:36:59 PM »
Ma ja sam samo kopirao celu recenicu.. zna se na sta mislim.. valjda
p.s. koji ce mu svinjetina????
meso jeste meso ali nije svako meso isto
belo je kao rodjeno za diets
Champions Train Losers Complain.

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #318 on: February 17, 2011, 10:59:29 PM »
Ma ja sam samo kopirao celu recenicu.. zna se na sta mislim.. valjda
p.s. koji ce mu svinjetina????
meso jeste meso ali nije svako meso isto
belo je kao rodjeno za diets
nisam rekao da mu treba svinjetina i da je dobra, vec da ga nece izbaciti iz ketoze


Uploaded with ImageShack.us

Offline Iggy90

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
  • Gender: Male
Odg: Ketogena dijeta (DETALJNO)
« Reply #319 on: February 17, 2011, 11:47:56 PM »
Pitanje vezano za svinjetinu i generalno preradjevine sam postavio iz razloga sto nemaju UH i sto je preporucljivo da unos poli,mono i nezasicenih masti bude jednak. A salame (dijetalne, poetovio, perutnina prozivodi) sam jeo dosad a bio sam na nekoj rotaciji UH (200-100-50), a vrijednost navedene saleme navedena na omotu je 17P 0UH 2M. Kako god, hvala na pomoci, trudicu se da izbjegnem svinjetinu i sve navedeno (osim crvenog suhog kojeg stvarno volim  :blush:)