EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par stotina pitanja  (Read 155157 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #210 on: August 20, 2007, 01:24:26 PM »
Nadji neki integralni hleb..a beli i onaj lazni crni batali!  :wallbash1:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #211 on: August 21, 2007, 01:52:35 PM »
Moze li mi netko samo reci ili dat listu ( malo vecu ) s skrobastim - vlaknastim uh jer sad preko dana samo jedem do 17 sati krumpir,grasak ili kukuruz a navecer kupus ili ciklu pa da malo prosirim to.
Sta se tice kruha on je skrob kao namirnica pa ga ne mjesam s vlaknima ili?

No pain , no gain

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #212 on: August 21, 2007, 02:12:52 PM »
Sta se tice kruha on je skrob kao namirnica pa ga ne mjesam s vlaknima ili?

 :yes:

vlakna-sargarepa,krastavac,tikvice, zelena salata, prokelj, brokoli,...
skrob-riza/pirinac, boranija, svo to mahunasto povrce..

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #213 on: August 21, 2007, 03:04:24 PM »
boranija i mahunarke su skrobni UH?????? :wow: :wow:

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #214 on: August 21, 2007, 03:06:02 PM »
nego sta je?

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #215 on: August 21, 2007, 03:26:42 PM »
nego sta je?
....

pa skrbasti UH sigurno nisu...

a ti psoto razumes amteriju..porbaj da zkljucis u koju bi kategroiju moglo da ide

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #216 on: August 21, 2007, 03:29:51 PM »
Ja bih najvise volela ako bi ti mogao da mi objasnis, onda ce svima biti jasno..
ja boraniju ni ne jedem nisam onda mnogo pogresila.. :rolleyes01:
Slusam..nauci mee..  :yes:

Offline Mirko

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 174
  • Gender: Male
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #217 on: August 21, 2007, 03:37:25 PM »
wow boranija sluzi kao salata, sada cu da je cepam maksimalno, dobro rodila ove godine, pogotovu umesto brokolija koji mi je kao g...., hvala generale za informaciju ;)
Pamet se brzo gubi, tesko stice :)

Offline DirectHit

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 168
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #218 on: August 21, 2007, 03:40:36 PM »
Zelena salata pomjesana sa posnim sirom ( sta vise da je kremast ) jel ko probao?
Meni je super.
No pain , no gain

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: Par stotina pitanja
« Reply #219 on: August 21, 2007, 03:48:14 PM »
vidi tikice....

posto je ovaj momak neko ko tezi izgradnji misicne amse tj stremi ka necemu sto je cilj ovog sporta ja cu u krtko da kazem samo ono sto i cega on treba da se drzi a sto ti ne mozes da razumes jer se ne razumes u ovaj sport niti u materiju oko nje.

ovo nemoj da shvatis kao nikakav napad nego samo kao konstaticju cinjenicnog stanja.

niej dovljno raditi neke stvari i govirti da znas....treba razumeti srz problema i onda ga ljudima preneti na ispravn nacin..

dakle..
tikice,ovo je sport u kojem se tezi unositi UH koji ce obezbediti enerigiju tokom duzeg vremenskog perioda a da se pri tome ne irtira snazno lucenje insulina putem pankreasa.

dakle...kada te neko u ovom sprotu pita..koje skrobaste uh da unoosim,onda je pod tim podrazumveao koju vrstu uh da unuse a da mu obezbedi dovljno energije za naprone treninge i sve ostalo sto se vezyje za ovaj sport...

a to tikice sigurno nisu mahunrke....

dda ne ulazim sada u  pricu o kompleskim UH ,o visini GI indexa u pojedinoj vrsti UH i o svemu ostalom jer vidim da neces...namerno kazem neces...a ne da neznas...jel samo da si procitla ono sti si bnegde anpisla o podeli i vrsti onda bi ti bilo jasno da davanje takve vrste odgovra nije puko pisanje..jer neko moze to i da proba a da nema rzletata i sta ce onda da bude.

izivni ja se malo zajebla..

u ostalom...prilikom davanja takvih saveta i te vrste,trebalo bi porcitati sta je cilj i sta su mogucnosti onoga ko pita...tkao sto rekoh..treba probati objanisti coveku kada se vec tako duboko upusta u amteriju da postoje UH sa visokm i sa niskim GI..

kada nam treba UH sa visokm GI indeoxm,a kada ne,,,

e upravo to je momak pitao..

to sto je on pitao....odgovr je da mu treba neka namrinica sa srednej visokim GI tj SKORBASTI UH tj recimo riza...!!!!!!

a ti si mu predlozila mahunarke....

ali kao sto rekoh..tema je mnogo opsrina a bez uvrede ne smtram te osobom koja moze da rasrpavlja na tu temu...
u stvari i nema sta da se raspravlja..jer lazic mu je poprlicno toga rekao....

evo samo jedan isecak da se momku odgovri..

Kompleksni UH

Ovo su najbolji izvori čistih ugljenih hidrata koje treba koristiti kada se radi dijeta sa rotirajućim unosom UH: Kuvani krompir, yam, slatki krompir, smeđa riža, ovsena kaša, pšenični krem, grits.

Ne unosim hleb bilo koje vrste, kao ni mliječne proizvode, pa preporučujem i vama da tako raditie, kako biste optimizirali potrošnju masti. Jedini trenutak kada i unosim proste UH, izuzev povrća, je moj obrok poslije treninga kada biste trebali da uzmete 50 grama dekstroze sa proteinskim šejkom odmah nakon treninga.

UH iz dekstroze dodajete na ukupni dnevni unos UH jer iako ih tijelo efikasno iskoristi nakon treninga, oni su još uvijek ugljeni hidrati i trebali bi biti uračunati.

rolovanje ociju oko toga sto si spomenula da te ucim..pa ejbiga....mozda bi bilo dobro da si nekada procitla neki text,verujem da ne bi doslo do neposrazyma