EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pitanje  (Read 4251 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline The_Urchin92

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Pitanje
« on: December 01, 2009, 06:08:18 PM »
Koristim whey protein (bez znanja roditelja) i sada za vikend cu da radim nalaze tipa skupljanje mokrace 24h pa me zanima da li ce whey da mi utice na rezultate nalaza i u kolikoj kolicini?? npr pre godinu dana kada uopste nisam brinuo o ishrani mi je bila oko 3.5, a pre dva meseca kada sam brinuo koliko toliko je bila 6.7, a vec 20 dana vodim jaku ishranu i uzimam whey pa me zanima da li ce da mi jos vise skoci posto je kao gornja granica normale 8?
btw i keva i cale su mi lekari u apsolutno su protiv visoko proteinske ishrane jer smataraju da previse opterecuje organizam bubrege....

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Pitanje
« Reply #1 on: December 01, 2009, 06:14:27 PM »
Quote
btw i keva i cale su mi lekari u apsolutno su protiv visoko proteinske ishrane jer smataraju da previse opterecuje organizam bubrege....
Tuzno, jako tuzno... :crazy: :crazy: :hitself: :hitself: :wallbash1: :wallbash1:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #2 on: December 01, 2009, 06:17:14 PM »
Koristim whey protein (bez znanja roditelja) i sada za vikend cu da radim nalaze tipa skupljanje mokrace 24h pa me zanima da li ce whey da mi utice na rezultate nalaza i u kolikoj kolicini?? npr pre godinu dana kada uopste nisam brinuo o ishrani mi je bila oko 3.5, a pre dva meseca kada sam brinuo koliko toliko je bila 6.7, a vec 20 dana vodim jaku ishranu i uzimam whey pa me zanima da li ce da mi jos vise skoci posto je kao gornja granica normale 8?
btw i keva i cale su mi lekari u apsolutno su protiv visoko proteinske ishrane jer smataraju da previse opterecuje organizam bubrege....
samo nisi napisao od cega je to gornja granica 8??????
da nije UREJA??  :innocent:

Offline The_Urchin92

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #3 on: December 01, 2009, 06:24:29 PM »
Urea nastaje u procesu razgradnje proteina u jetri u ciklusu ureje, a 8 cega neam pojma  :wallbash1: samo mislim da je to gornja granica normale, ko se razume u to znace cega 8.....

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #4 on: December 01, 2009, 06:32:34 PM »
vidi u klasicnom ispitivanju krvi...znaci nista dodatno..... nema granice od 8
Ureja bi jedina mogla biti problem,a njoj je granica 7.2 mmol/l  znam iz lisnog iskustva  :evillaugh: :evillaugh:
imas granicu PH vrednosti koja se u normali krece od 4.4 - 8.0
kada sam poslenji put radio ispitivanje ureja mi je bila  9.3    :bored: :bored:

Offline The_Urchin92

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 45
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #5 on: December 01, 2009, 06:35:23 PM »
moguce, al za ureu znam da se nalazi i u krvi i u mokraci mozda ima neka granica za mokracu ili tako nesto...., a valjda ce sve biti uredu...

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #6 on: December 01, 2009, 06:49:34 PM »
iz mokrace se uzorkuje ureja....
i ova PH vrednost to je isto za mokracu.....
za krv ne znam

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: Pitanje
« Reply #7 on: December 01, 2009, 07:13:14 PM »
Dan pre jedite travu i krompir i sve ce bit uredu... To je dovoljno vremena ako si zdrav i prav...

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #8 on: December 01, 2009, 07:16:56 PM »
Quote
Urea
Urea je krajnji produkt metabolizma belančevina. Izlučuje se putem bubrega tj. mokraće azotemija il i uremija predstavlja gomilanje azotnih jedinjenja u krvi zbog poremećene funkcije bubrega. U normalnim okolnostima te materije se gotovo uvek odstranjuju putem mokraće.

Normalne vrednosti uree u krvi: 2,8-7,2 mmol/l.

Povišena koncentracija uree u serumu je kod bolesnika koji imaju smanjenu funkcionalnu sposobnost bubrega (glomerulonefritis, pijelonefritis, nefroskleroza) i kod bolesnika kod kojih je povećana razgradnja proteina u organizmu (groznica, nekroza) i povrede.

Snižena je kod dugotrajnog gladovanja i teških oštećenja jetre.


Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: Pitanje
« Reply #9 on: December 01, 2009, 07:59:54 PM »
Dan pre jedite travu i krompir i sve ce bit uredu... To je dovoljno vremena ako si zdrav i prav...
ovo je tako uzasan post da je to katasrtofa..........
ako ne mozes da pomognes.......nemoj spamovati