EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Plan ishrane za masu  (Read 2658 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Destroyer

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Plan ishrane za masu
« on: September 25, 2011, 07:28:19 PM »
Evo da napisem plan ishrane. Radim masu i imam nekih 76-78kg na 183cm (16god). U teretanu idem mozda pola godine i ishrana izgleda otprilike ovako:

Obrok 1 (prije skole): ovsene sa mlijekom/jaja/tunjevina
Obrok 2 (u skoli): bijelo meso...iz rostiljice je, ali bolje ne mogu u skoli
Obrok 3 (posije skole): tjestenina/jaja/meso/tunjevina + neko povrce
Obrok 4 (prije treninga): 200-250g bijelog mesa + krompir ili riza - 150-200g (uglavnom bude ovako)
  ...poslije treninga uzmem grozdjice ili obicni secer sa vodom
Obrok 5 (posije treninga): isto kao prethodni obrok
Obrok 6 (pred spavanje): ovsene sa mlijekom uglavnom ili neki sir ako ima

Takodje unosim 2l ili vise vode, a voce i orasaste plodove nisam pisao. Pojedem mozda 1-2 vocke i 100g kikirikija. Nekada ishrana i nije bas kako treba, jer zivim sa roditeljim i ne mogu toliko cesto birati, ali naviknuti su vec na to, pa uglavnom bude kako treba, ali svaki dan imam bar 5-6 kvalitetnih obroka. Junk food jedem mozda 1-2x sedmicno i to ne pretjerano.
Eto, kazite sta mislite  :) :lol:

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za masu
« Reply #1 on: September 25, 2011, 09:07:27 PM »
Odlicna je ishrana, mogao bi samo kupiti whey i uzimati jednu mericu posle treninga i to je to.

Offline Destroyer

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 14
  • Gender: Male
Odg: Plan ishrane za masu
« Reply #2 on: September 25, 2011, 09:42:10 PM »
Odlicna je ishrana, mogao bi samo kupiti whey i uzimati jednu mericu posle treninga i to je to.

Hvala :) Uzimao sam jedno vrijeme whey (biotech 500g), ali nemam trenutno dovoljno novca. Mjesecna clanarina u teretani kosta koliko i whey, tako da mi se ne isplati uzimati. Kada bude bolje stanje, bice i suplemenata  :yes: Ali tad i nisam imao bas neku sredjenu ishranu kao sad, pa i nije bilo nekih vecih rezultata. Kada sam sredio ishranu, ide kao ludo  :lol: