EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mala pomoc oko ishrane za mog drugara  (Read 1705 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline misewic

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Mala pomoc oko ishrane za mog drugara
« on: September 13, 2009, 03:41:15 PM »
Ako neko moze da sastavi ishranu za masu(za mog druga iz teretane).
Covek hoce da nabaci 10-15 kg i vishe (visina 185cm, a tezina 76-77 kg).Za dorucak jede : przena jaja ,salamu ,virsle,jogurt,mleko(takva kombinacija).
Rucak : uvek nesto kuvano corbasto,salata od povrca i sl.
Medjuobrok:Neka vocka ali ne jede slatko(cokolade bombone.... i sl jer je covek u godinama oko 40-45) tako da ne voli slatkise(vishe konzumira cigare)  :crazy:
Vecera :Przena jaja,kuvana,neka pita,i mlecni proizvodi uz to.
Svaka pomoc je dobrodosla  :wow: :wow: :wow:
Ljubav dodje i prodje,prijatelji dodju i prodju,a teg od 100kg ce uvek biti teg od 100kg.Jedan i jedini,pravi prijatelj i u dobru i u zlu....Nikada te nece izneveriti i uvek ce ti pomoci da prebrodis sve i ostanes na svojim nogama.... nece se ljutiti na tebe i nece ti traziti nista....samo da ga dizes....kao zivotinja.... live like an Animal ....train like an Animal....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Mala pomoc oko ishrane za mog drugara
« Reply #1 on: September 13, 2009, 04:21:06 PM »
od ovoga da mu napravimo jelovnik  :wow:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: Mala pomoc oko ishrane za mog drugara
« Reply #2 on: September 13, 2009, 04:34:44 PM »
ja kada sam na dijeti meni je ovo sve shto on pojede jedan obrok :)
neka izrachuna svoj BMR + TDEE  i neka bude u suficitu stalno(  dakle dnevni unos kalorija neka mu uvek bude veci nego shto potroshi , to je jednostavno i vrlo lako  ) ukucash to na netu i izbaci ti kalkulator  za dnevni unos kalorija  ..
u skupu tih kalorija neka mu dnevni unos proteina iz mesa bude 1,5g do 3g ( sasvim dovoljno ) a ostalo neka raspodeli na uh i masti
uh : Pirinac ( ovo je najbolji izbor ) , krompir , zitarice , vlakna ( zve zeleno od povrca : krastavac, paprika itd.. ) i naravno voce .. a slatkishe neka izbegava koliko moze ( od toga se dobija chisto salo nishta vishe ) ...
masti : maslinovo ulje , riblje ulje , ORASI !! ,

evo ti neki recepti za masu :) .. minimum 500 g pirincha, 500g belog mesa ili ako moze neka ubaci crveno meso  , 50-100g orasa , 3-4 konzeve ribe .. ovo imash na par mesta , ovu recepturu .. ali opet ti kazem bolje neka izrachuna svoj BMR+ TDEE i neka je uvek u SUFICITU ..

ovu hranu shto si naveo je vrlo siromashna proteinima ... zapamti jedno , od mesa se raste ..

malo mi je glupo shto ti ovo pishem jer ovoga ima na dosta mesta ... ali ajde da ti progledamo :)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Mala pomoc oko ishrane za mog drugara
« Reply #3 on: September 13, 2009, 04:46:18 PM »
blago tebi ako ti ono jedes na dijeti budzi  :wow:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Zoran Gusic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 361
Odg: Mala pomoc oko ishrane za mog drugara
« Reply #4 on: September 13, 2009, 04:50:15 PM »
shalio sam se naravno :) .. hteo sam samo da mu kazem da je jako mali unos proteina u toj ishrani + taj mali unos proteina je prilichno losh ;)