EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: ishrana za masu po budzetskim mogucnostima,samo mala pomoc  (Read 9010 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ishrana za masu po budzetskim mogucnostima,samo mala pomoc
« Reply #30 on: February 22, 2011, 06:42:28 PM »
ok,reci cu mu da stavlja u 250ml jogurta ovsene,i da uvece uz elu uzme jos 250 ml,i da rasporedi 2 puta po 50 g kikirikija izmedju 1 i 2 obroka i izmedju obroka posle treninga i pre spavanja...hvala

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: ishrana za masu po budzetskim mogucnostima,samo mala pomoc
« Reply #31 on: February 22, 2011, 07:18:21 PM »
@Nitrom
bez prepucavanja

@SVI
bez onakvih komentara


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline kudu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 65
  • Gender: Male
Odg: ishrana za masu po budzetskim mogucnostima,samo mala pomoc
« Reply #32 on: February 23, 2011, 06:13:10 PM »
Neka pomeša elu i jogurt, a ako ga ne mrzi može i da doda u to ~20g izlomljenog/samlevenog kikirikija i tako napravi jako ukusan obrok (nešto kao sladoled sa kikirikijem, samo kiselo/slan; stvar ukusa, ali kapiram da ne bi bilo loše; ja to isto radim samo umesto kikirikija koristim kombinaciju lan/suncokret/susam). Predlog za jedan od ekonomičnih obroka bi bila haringa ako je u mogućnosti da je nabavi. Ne znam iz kog si dela zemlje, ali pretpostavljam da u svakoj ribarnici ima da se kupi. Preporuka za nju jer je idealna za masu, jedna od najbogatijih riba sa omega 3, a plus je jako povoljna. U mojoj lokalnoj ribarnici (pijaca Banovo Brdo by the way, ako si u blizini) 1kg fileta je 200din, to je 20din na 100g gde se vuče 16-18g proteina. Njemu bi bilo dovoljno u jednom obroku 150g, to je 30 din, teško da ima bilo šta povoljnije od toga. Lično je koristim bar par puta nedeljno čak i kada nisam uslovno na masi. Generalno postoje dve vrste, Pacifik i Atlantik, ovo što se prodaje kod nas po mojim informacijama dolazi iz Irske, tako da je u pitanju Atlantik vrsta. Evo detaljnije, ako voliš da se igraš sa brojevima:

Code: [Select]
kcal protein UH masti holest. zas.mk poli.mk mono.mk
"Haringa, Atlantik, sirovo meso" 100g 158 17.96g 0g 9.04g 60mg 2.04g 2.133g 3.736g
"Haringa, Pacifik, sirovo meso" 100g 195 16.39g 0g 13.88g 77mg 3.257g 2.423g 6.872g

Ultra detaljno ovde: http://www.nal.usda.gov/fnic/foodcomp/search/ , kucaj u search polju herring raw i prati linkove.

Eh da, neka momak minimizuje kardio, ako bi uopšte trebao da ga radi, ne znam kakav mu je plan.
Sometimes we take for granted the little things like food, like freedom

kad se rodilo celo je selo Boga molilo da mu dušu uzme, da ne priča okle je kad đe ode na stranu

Offline nikadsenepredajem

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 117
  • Gender: Male
Odg: ishrana za masu po budzetskim mogucnostima,samo mala pomoc
« Reply #33 on: February 25, 2011, 10:13:18 AM »
hvala,pa recimo da kardio ne radi puno,ponekad,recimo jednom u sedam dana odigra partiju fudbala i to je to