EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Probava  (Read 5598 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Probava
« on: May 16, 2011, 01:28:58 PM »
Jos jedno pitanje (verovatno cete se pocepati od smeha al moram da pitam  :blush: ). Kako naterati organizam da mozemo da idemo u WC cim se ustanemo, jer je malo nezgodno kad se posle 30 min trcanja osecamo kao da cemo puci jer se sve sto je bilo u crevima pomerilo ka izlazu  ;) .
Ja nisam cuo za neke tehnike  :lol:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Probava
« Reply #1 on: May 16, 2011, 01:33:25 PM »
Quote
Kako naterati organizam da mozemo da idemo u WC cim se ustanemo, jer je malo nezgodno kad se posle 30 min trcanja osecamo kao da cemo puci jer se sve sto je bilo u crevima pomerilo ka izlazu  wink3 .

Jesti dosta vlakana, ja nemam takve probleme uvjek ide praznjenje prije trcanja...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Probava
« Reply #2 on: May 16, 2011, 01:57:13 PM »
Ja nisam cuo za neke tehnike  :lol:

Nije fer sto se smejes  ;) ! Moja drugarica bukvalno cim ustane ide u WC (jednostavno je navikla tako stomak jos od detinjstva, a meni nije jasno kako je uspela  :bored: ), tako da ne izmisljam ja "toplu vodu" samo nzm nacin za to. Njoj je ceo organizam ubrzan do besvesti, jede kao nenormalna i sto vise jede sve je mrsavija... Zezam je da ima u telu nesto sto vari hranu umesto nje, jer ona ne radi vezbe il bilo sta, jede SVE (a najvise fast food, zbog faxa) i zaista jako mnogo i imam nekih 55 kg i visinu od 170 !? Kapiram da je ona "cudo prirode" al verovatno postoji nesto i za nas "obicne smrtnike"  ;)

Offline yoma

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 49
  • Gender: Female
Odg: Probava
« Reply #3 on: May 16, 2011, 07:28:41 PM »
tako da ne izmisljam ja "toplu vodu" samo nzm nacin za to.
bingo! kazu da pomaze casa tople vode ujutru na prazan stomak.

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Probava
« Reply #4 on: May 16, 2011, 08:45:08 PM »
bingo! kazu da pomaze casa tople vode ujutru na prazan stomak.

hvala za savet.. pokusati cu...
Steta sto niko ne odg za prvi deo posta, mislim da je jako vazno (ja sam se malo zabrinula :bored: ,) ipak je kicma stub organizma...

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Probava
« Reply #5 on: May 16, 2011, 11:52:44 PM »
Naravno da mozes i za to da ga istreniras. Ja sam bas to i uradio, ranije mi je bilo noramlno 2 puta maksimalno nedeljno da idem na veliku nuzdu, a sada svako jutro prva stvar inace...  :lol:
Kao sto rekoh, primoras sebe "na silu" desetak dana (makar i bez "rezultata"), a posle ce to samo da ide  :)

Naravno tu dosa pomazu vlakna (sta ti je tecnost za mikciju, to su ti vlakna za defekaciju). Mislim da bi ti tu kupus bio najbolji izvor (mada daleko od toga da je jedini), ima dosta vlakana, jeftin je... Jedi kilo dnevno, pa ce da ide  :) Mozes i da uzmes vlakna na webshopovima i da pijes, ili laksomucil u apoteci, mada ti je povrce ipak opcija broj 1. A i laneno ulje takodje pomaze.
Napadni na vise frontova pa postuj rezultate  :lol: :lol: :lol:

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Probava
« Reply #6 on: May 17, 2011, 07:57:11 AM »
Naravno da mozes i za to da ga istreniras

teško. i uopšte nema veze sa vlaknima.
ako je za utehu miss ja ne mogu ni ja  :lol: :lol: :lol:
i kao što rekoh nema veze sa vlaknima  :) vlakna su problem ako ti je otežano to pražnjenje kad sedneš na WC šolju, ne ako ne možeš da ideš u wc odmah ujutru  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Probava
« Reply #7 on: May 17, 2011, 08:03:05 AM »
Nisam ni ja prije mogao, ali navikne se organizam na odredjen tajming.

Prije je znalo da me protjera od kafe, one zene u firni skuvaju "tanku" kafu... :evillaugh: :evillaugh: :evillaugh:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline miss ja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 68
  • Gender: Female
Odg: Probava
« Reply #8 on: May 17, 2011, 09:03:13 AM »
teško. i uopšte nema veze sa vlaknima.
ako je za utehu miss ja ne mogu ni ja  :lol: :lol: :lol:
i kao što rekoh nema veze sa vlaknima  :) vlakna su problem ako ti je otežano to pražnjenje kad sedneš na WC šolju, ne ako ne možeš da ideš u wc odmah ujutru  :)


hahahaha, kakvu sam temu zapocela osecam se ko neka baba :bored:. Najnovija saznanja- topla voda ne pomaze (bar meni). Popila sam casu tople vode u 5 do 6 nista, otisla i trcala 50 min i nista al bukvalno nista. Tek sada, posle dorucka osecam neku promenu u crevima. Da li je to zbog toga sto nisam spavala uopste il je moj organizam suprotan od svih drugih- to ne znam. Keva mi kaze da pijem casu vode pomesane sa kasicicom soli, to sigurno deluje, al me je strah da unesem toliku kolicinu soli :bored:. Eto, bar da znate da taj trik sa vodom ne pali ;)

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: Probava
« Reply #9 on: May 17, 2011, 10:48:37 AM »
Da li je to zbog toga sto nisam spavala uopste il je moj organizam suprotan od svih drugih- to ne znam

ja legnem u 22h-23h, ustanem u 6-8 /zavisi dal je radni dan ili vikend/ i isto mi dođe, od kad znam za sebe tako funkcionišem, nikakva topla voda isl ne menja to, bar kod mene, tako da nisi jedina, niti si sva naopako, jednostavno takav ti je bioritam. ne vidim baš kakvu ulogu ti igra to, dal je 6 ujutru ili 6 posle podne, bitno je da nemaš problema sa probavom, da nemaš opstipaciju/konstipaciju isl, a ovo u koje vreme ti baš i nije bitno  :dunno:

tema je extra, moraću je prebaciti u "Zanimljivosti" - "Kad se kome ka-ka"  :lol: :lol: :lol:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads