EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: razane pahuljice  (Read 19931 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Gigo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: razane pahuljice
« Reply #10 on: June 03, 2008, 05:22:06 PM »
Imam problema sa bubregom, operisala sam ga, a gluten umanjuje bubreznu funkciju.
Pa nije bas da u potpunosti vodim racuna o glutenu i kalcijumu, ali se trudim da sto vise smanjim unosenje tih materija i uspevam u tome.
Odlicno sam se snasla i veoma malo krsim rezim ishrane, a dobro se osecam sto pokazuju i skorasnji rezultati.
I to uzimajuci s vremena na vreme mlecne preradjevine, suhomesnato........, ali sve svedeno na minimum.
Za kazein ne znam , tj. ne znam ni sta je to :blush:
Zasto tvoj drug ima prepisanu takvu ishranu?



Mozes li da je pitas, posto ona sigurno bolje zna nego ja, koje namirnice ona jede kako bih bila slobodnija da ih koristim.

 :blush:
Blazi oblik autizma je u pitanju. Autisticne osobe ne smiju da koriste gluten i kazein jer njihov organizam se ne oslobaca ovis supstanci.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: razane pahuljice
« Reply #11 on: June 03, 2008, 07:44:11 PM »
Zao mi je zbog tvog druga, nadam se da sa tom ishranom moze da poboljsa svoje zdravlje.
Koliko dugo ima takvu ishranu i jel se bolje oseca sa tim nacinom ishrane?
Само јаки можемо све, буди јака

Offline Gigo

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 35
  • Gender: Male
Odg: razane pahuljice
« Reply #12 on: June 04, 2008, 02:15:25 AM »
Zao mi je zbog tvog druga, nadam se da sa tom ishranom moze da poboljsa svoje zdravlje.
Koliko dugo ima takvu ishranu i jel se bolje oseca sa tim nacinom ishrane?
Osobe sa ovim problemom se hrane na ovaj nacin do kraja zivota. Na ovaj nacin ishrane ljudi koji imaju taj problem ne unose materije kojih ne mogu da se oslobode, i koje kao takve napadaju mozdane funkcije.

Offline Tijana

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 438
  • Gender: Female
Odg: razane pahuljice
« Reply #13 on: June 04, 2008, 03:47:48 PM »
Osobe sa ovim problemom se hrane na ovaj nacin do kraja zivota. Na ovaj nacin ishrane ljudi koji imaju taj problem ne unose materije kojih ne mogu da se oslobode, i koje kao takve napadaju mozdane funkcije.


Znam to, vec sam mislila da li se tako hrani od samog starta ili je sa tom ishranom poceo nakon 1 god. 2 god. ...................
Само јаки можемо све, буди јака