EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: discipline - ishrana  (Read 2088 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline discipline

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
discipline - ishrana
« on: June 10, 2010, 11:39:07 PM »
Pozz svima :)

citam dosta o ishrani ... treninzima i slicno ... a ovo mislim da je najbolje mesto da postavim neka opsta i konkretna pitanja vezana za to ... posto nekad se ne razume i ne primeni sve na najbolji nacin procitano iz raznih tekstova po net-u ...

da predjem na stvar :)

Imam 17 god (jos koj mesec pa 18) ... visok sam 187cm ... tezak 81kg trenutno ...

cilj mi je da smanjim bf sto vise ... ovo fino zvuci ali ja ne znam koliko trenutno iznosi moj bf ... mogao bih negde izmeriti moze i za to info gde u bg-u i koliko se placa ... znaci cilj gubljenje masnih naslaga ... a zatim masa ... ne velika ... cisto popunjavanje nekih delova koji su da kazemo zaostali u razvoju u odnosu na druge ...

trenirao sam odbojku 5-6 god ... a samim tim donji deo tela mi je dosta razvijeniji od gornjeg ... znaci butine od kako sam bio mali uvek sam imao jace a kasnije sam treninzima i listove na bacio ... tako da su mi noge da kazemo super ... trbusnjaci takodje u ondnosu na ostatak nagore super ... samo sto se nazalost ne vide uopste od tog salca ... a problem je sa grudima ramenima i ledjima ...
treniram "aktivno" zadnja 3 meseca ... za to vreme oslabio sam 10kg ... cilj mi je da u narednih mesec dana izgubim jos nekih 3 do 4

Ne zelim da izgledam u bb fazonu vec sto se kaze natural i pre svega bez velikih ruku ... znaci kao sto rekoh upravo popunjavanje tih delova ... al dobro to je do treninga ... al opet ako imate neke savete za to slobodno ... znaci info-a mi nikad dosta :) samo izvolite koliko imate vremena / znanja zelje ...

Sto se tice ishrane prvo sam krenuo samo treniranje a onda sam poceo sa googlanjem i pronasao zanimljive domace i strane stranice sa korisnim stvarima gde sam pokupio dosta znanja ... a zatim krenuo sve pravilnije da se hranim ... da bi od pre nekih 5 dana to doveo na najvisi nivo do sada ... hteo sam da uzimam i suplemente ali nista od toga ... razlog roditelji ... tako da to bih vas zamolio da ne spominjete jer koliko god da bi mi pomoglo od toga nista ...

kad kazem sredio sam ishranu sveo sam na neku listu namirnica koja bi izgledala ovako
belo meso, tunjevina, uglavnom jednom nedeljno skusa i oslic ... ponekad svinjetina od but-a ili junetina
ovsene pahuljice, pirinac, krompir
pasulj, grasak
paradajz, krastavac, zelena salata ... bice tu i kupus recimo
ella sir, fit jogurt
jaja

a nacin na koji to uzimam je uglavnom po tabeli iz ove teme http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php/topic,4263.0.html mislim na tabelu sa vrstom izvora energije ne primerom jelovnika ...

i recimo to izgleda nekako ovako uz varijacije ponekad
ove nedelje posto idem pre podne u skolu

06:45 ... 100g ovsene sa oko 200g mleka (0.8% dugorajno imlek)
09:45 ... tunjevina 1 konzerva(ocedim ulje, znam da ne postizem nesto spec time ali ne volim ga pritom) i uz to obicno jogurt casa ... kolko tu vec ima oko 200ml
13-14:00 (uglavnom ne mogu oko 13 da jedem nazalost) salata paradajz (jedan veci) krastavac i stavim sira (mrvljeni sa pijace ili sabacki mladi ili imlekov mladi)
16:00 300g pilece belo + paradajz ... ponekad uzmem malo kikirikija ~30g (za to nisam siguran, neko mi je tako rekao za to me interesuje vase misljenje pored ostalog)
ova dva obroka u 13 i 16 nekada rotiraju ... a nekad umesto obroka u 13 uzmem nesto kuvano tipa grasak, pasulj ili kuvana junetina sa povrcem
19: uglavnom salata opet
22-23:00 ... 150g ella sira... nesto mi se nije svideo bas sam pa uglavnom pojedem sa manjim krastavcem i u to dodam par gutljaja fit jogurt-a

sta mislite o ovom jelovniku ... sta biste izmenili izbacili/dodali ... promenili vreme

takodje me interesuje sta je sa supama ... i ne volim ih bas al nekada mi bas dobro dodje ... a opet sta je to nego voda u kojoj je kuvana uglavnom junetina i povrce raznorazno ... posto povadimo to sve za jelo da li je i to dobro jesti ili ne (masno da ne :/ o tome nigde nisam video)

ono sto me takodje interesuje je koliko je dobar dorucak ... mislim na ovsene da li je ok svaki dan ... da li da menjam sa kajganom od recimo 1 zumanca i 2-3 belanca ...

e da ... sto se treninga tice ... uglavnom kada sam u mogucnosti to je jedan kardio na prazan stomak 45-60min ... i popodne pre ovog obroka u 16 znaci oko 14:30 -15 ... teretana 45-60min + 20-30min kardio

u teretanu idem 3-4 dana za redom pa 1 pravim pauzu ... a kardio cepam svaki dan

mislim da sam rekao sve ... info o meni ... ciljeve ... sta jedem ... kako treniram
pa bih vas molio da me posavetujete kako dospeti do tih ciljeva na najbolji nacin i sta raditi ... takodje me interesuje u kojoj meri mi je dozvoljeno da se nekad osladim recimo jedan dan nedeljno sladoled (350kcal obicno ima i nema toliko secera ... za razliku od drugih slatkisa mislim da je ok???) ... mada u principu odredio sam sebi vec nekih 10ak dana i to da traje do 18juna (kraj skole) da ne uzimam slatko uopste i nisam ... evo danas sam bas pojeo jedan manji sladoled ne znam ni zasto :P

pozz svim forumasima :)
« Last Edit: June 11, 2010, 08:38:17 AM by Und3i2c0v3i2 »

Offline discipline

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: discipline - ishrana
« Reply #1 on: June 13, 2010, 10:17:52 PM »
niko nema odgovor na moja pitanja? :(

barem na neke delove? vidim dosta puta je pregledano a nikakav odgovor nije ostao nazalost

pozz

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: discipline - ishrana
« Reply #2 on: June 14, 2010, 01:33:27 AM »
U prvi obrok, ubaci onu kajganu sto pitas u donjem delu posta.Znaci ovsene +jaja.

Zasto u treci obrok ne bi stavio recimo 150g mesa umesto tog sira (za koi ne pise koliko ga stavljas) ?

Nemoj da ti obrok bude samo salata, vidi da ubacis neki protein.

Bas me cudi sto ti se ella ne svidja  :lol: ali slobodno povecaj kolicinu na nekih 200,250g :)

Uzmi malo i procitaj o treningu ... mnogo ti je 3 pa 1.

p.s. mogo bi i staviti neku sliku da vidimo kako izgledas ... po kilazi ja bi reko da si jos mrsav  :wow: verovano si samo jos jedan u nizu tripera  :lol:
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline discipline

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 10
  • Gender: Male
Odg: discipline - ishrana
« Reply #3 on: June 14, 2010, 09:40:52 AM »
i jedno i drugo odjednom?

sto se tice tog sira ... pa u principu veoma malo ... cisto za salatu ... pa zato nisam pisao ... ne verujem da ima vise od 50g ... mogao bih :)

eheheh da da video sam komentare po forumu da se 90% ljudi ne svidja :D ... mada video sam da je ok staviti recimo krastavac pa sa tim pojesti xD tako da mi tako ni tih 200g nece biti strasno :D

aj videcu veceras kad uhvatim vremena da procitam malo vise ... ja sam mislio da je ok ... po ovome sto sam do sada nalazio ... imas neku odredjenu temu ili uopste da lsitam taj deo foruma?

heheh mrsav :D mozda jesam za pojmove ovog foruma :D posto verujem da svako moje visine ovde ima 10-20kg vise :D ali tu su misici ... a ja trenutno kao sto rekoh tu bas i nisam dominantan ... a verujem da mi je bf los ... mada ono sto je meni najveci problem zbog cega hocu da smrsam stomak ... nekako je ko naduven (to sam nasao kao uzrok kicmu, kazu da vecina ljudi ima taj problem) i onda kad se na to dodaju trbusnjaci koji su mi rekoh fino izbaceni i jos salce ... to bas kvari ukupnu sliku :D
tako da definitivno fali masa ... samo sto bi ja prvo da se istopim pa onda da krenem na masu cistu a neki rade kontra ...

postavicu neke slicice kad uhvatim ... nemam nesto na kompu da bi se lepo videlo ... al bice za koj dan ... hvala