EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: savjet  (Read 8765 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanor

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 4135
  • Gender: Male
Odg: savjet
« Reply #20 on: June 24, 2011, 12:55:10 AM »
malo proteina
Pajseras, de mi rec kad si ti zadnji pu upao u katabolizam :D !

Pre neki dan kad nisam imao ellu .. :/ jbg desi se ..
A inace, post Pajserasa u kome kaze da je pao u katabolizam kad nije pojeo ellu mi je ulepsala vece  :wow: :lol:
Jeste brate , ja kasno ustajem i ono , nisam jeo jedno 13 sati tad minimum...

a da,natural sam :rolleyes01: :rolleyes01: :rolleyes01:

pio sam bcaa posle sexa...bez zajebavanja  :lol:

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: savjet
« Reply #21 on: June 24, 2011, 04:50:27 PM »
joj nadam se da me necete kritikovati ako sam sad nesto fulala..popraviću se

1. 50 gr ovsenih i 2 deci jogurta u ovaj obrok prebaci ovo jedno jaje+2 belanca
2.1 jaje+2 bjelanca za ovaj obrok uzmi proteine (npr: 100g pileceg filea, ili tunjevinu, oslic...) + vlakna (kupus, krastavac, salata...)
3.100 gr tunjevine i 2 paradajiza
4.300gr kupusa Ovde isto dodaj proteine
5.sir sa minimalnom razinom masti i jedan krastavac
Ne znam kakav ti je ovo sir? Koliko ima proteina, masti i ugljenih hidrata? I obavezno pisi koliko grama jedes.

Dobro bi bilo da izmeris obime (kako bi posle mogla da pratis stanje). A kad se meris na vagi gledaj da to bude uvek u isto doba dana (jer kilaza zna mnogo da varira, na nju uticu mnogi faktori. Zato i meris obime, jer ce ti oni nekad reci mnogo vise od vage). Idealno bi bilo da se meris ujutru kad ustanes, zavrsis sve fizioloske potrebe, i pre nego da jedes i pijes, prvo se izmeris. I to mozes raditi na 7-10 dana.
-Pij sto vise vode, gledaj da bude minimum 2L. A mogla bi da uzmes i obican zeleni caj bilo u kesicama ili na meri (samo da nema dodatne arome (ne znam ni ja, limun, menta...), nego da je samo zeleni caj i nista visa). Njega mozes da pijes uz svaki obrok ako hoces. Pomoci ce ti da izbacis vodu, a i smanjice osecaj gladi.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: savjet
« Reply #22 on: June 24, 2011, 05:02:09 PM »
Jel ovo sto kazes "100g tunjevina" jedna cela konzerva? I da li si iz nje iscedila ulje?
Kada ispravis ovo sto sam ti rekao napisi opet kako tacno izgleda jelovnik. I stavi vreme u koje jedes ove obroke.
A cini mi se da si rekla da treniras rukomet 3 puta nedeljno i da svaki dan vozis biciklu? Ako sam dobro shvatio, onda napisi u koje vreme imas treninge i vozis biciklu.

Offline draganad

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: savjet
« Reply #23 on: June 24, 2011, 06:04:24 PM »
09 00    50 gr ovsenih solja jogurta jaje 2 belanceta   = 361 kalorije
11 00    100 gr pileceg filea 200 gr krastavaca           =144 kalorije
14 00    100 tunjevine(La Perla bez ulja) 2 paradajiza  = 230 kalorije
18 00    300 gr kupusa i 50 gr pileceg filea                =124 kalorije
21 00      50 gr sira  2 krastavca


E sad nzm koji sir da uzmem posto sam iz Republike Srpske.. :crazy:  kontala sam neki biljni ..
Treninge imam od 11 30 do 13 00
Biciklo vozim vise puta pogotova tamo negdje pred vece oko 19,20h...

Po mom racunu kad sam izracunala koliko mi treba sad kalorija i minu onih 15-20% treba mi negdje oko 1250 kalorija...
Vodi skoro uvijek pijem gdje god idem ne idem bez flašive vode  :) 

Mjere ću za nekoliko dana postaviti jer moram kupiti vagu...

Nama trener uvijek kaže  da prije treninga na 2 sata ne jedemo i sat poslije treninga pa sad ne znam.....
pozdrav

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: savjet
« Reply #24 on: June 24, 2011, 06:41:06 PM »
09 00    50 gr ovsenih solja jogurta jaje 2 belanceta   = 361 kalorije
11 00    100 gr pileceg filea 200 gr krastavaca           =144 kalorije
14 00    100 tunjevine(La Perla bez ulja) 2 paradajiza  = 230 kalorije
18 00    300 gr kupusa i 50 gr pileceg filea                =124 kalorije povecaj na 100g pileceg filea
21 00      50 gr sira  2 krastavca

Sto se ovog sira tice najbolji je Ella nemasni sir. I njega bi mogla da uzimas po pola kutije (to ti dodje 225g). Nemoj biljne sireve da uzimias, i nemoj one sto se prodaju na meru. Ako nema Ella sira kod vas, pogledaj kojih mladih nemasnih sireva ima. Odes u najsnabdeveniju prodavnicu i pogledas, svi ti sirevi se prodaju u kutiji od po 500g. Pogledas koji od njih ima najmanje masti i UH, i taj uzmes. Ako nisi sigurna napisi ovde koliko koji sir ima proteina, masti i UH, pa cemo ti mi reci koji bi ti bio najbolji.

Ne bi trebalo da jedes i da odmah ides na trening. Trebalo bi da prodje nekih 1-1,5 sati. A to od 2 sata vazi za obilne obroke, koje ti ne bi trebalo da imas. Reci kad obicno ustajes i ides na spavanje, pa da ti obroke malo bolje rasporedimo zbog treninga.

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: savjet
« Reply #25 on: June 24, 2011, 09:45:37 PM »
Quote
E sad nzm koji sir da uzmem posto sam iz Republike Srpske.. crazy

Evo kolega Nemanja mi bas javio za sir pa cu ti ja reci.

Ako mozes naci "latea" sir koji proizvodi Mlijekoprodukt iz Kozarske Dubice, ako njega ne mozes naci onda mozes uzeti "moju kravicu" koju proizvodi Imlek. :)

Ono sto je bitno je da svi ti sirevi imaju preko 12 gr. proteina i ne vise od 5 posto ugljenih hidrata i nesto malo masti... :yes:
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline draganad

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: savjet
« Reply #26 on: July 29, 2011, 01:12:24 PM »
evo nisam se dugo javljala da vas ne smaram brojkama i to...zadovoljna sam kako napredujem...sad me malo vise zanima kako da krenem da pravim sklekove 5 sklekova uradim i odma crknem..može li mi neko reći neke vježbe kako da mofu da uradim sto vise sklekova nesto za jacanje grudni misica i misića ruku..?hvala unaprijed

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: savjet
« Reply #27 on: July 30, 2011, 09:38:28 AM »
evo nisam se dugo javljala da vas ne smaram brojkama i to...zadovoljna sam kako napredujem...sad me malo vise zanima kako da krenem da pravim sklekove 5 sklekova uradim i odma crknem..može li mi neko reći neke vježbe kako da mofu da uradim sto vise sklekova nesto za jacanje grudni misica i misića ruku..?hvala unaprijed

koje vezbe radis za grudi?
zanimaju me broj serija broj ponavljanja i usput tezine.

Offline draganad

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 12
  • Gender: Female
Odg: savjet
« Reply #28 on: July 30, 2011, 10:42:23 PM »
pa jos nisam počela vježbati msm to za grudi i to...nzm kako da započnem pa msm da ce neko ovde stručniji odg kako koliko znam ja neke vježbe al nzm koliko serija treba....msm ako i ti znasmožes pomoći :)

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: savjet
« Reply #29 on: August 01, 2011, 07:02:56 PM »
pa jos nisam počela vježbati msm to za grudi i to...nzm kako da započnem pa msm da ce neko ovde stručniji odg kako koliko znam ja neke vježbe al nzm koliko serija treba....msm ako i ti znasmožes pomoći :)
ti kao devojka koja je sa malim stazom u teretani koja jos uvek ulazi u vode dizanja tegova i jacanja misica za pocetak mozes raditi osnovne vezbe. dakle za jacanje grudnog misica i cvrsceg drzanja istih ti je za pocetak ok raditi:
kontrakosi benc kosi benc i ravni benc. zatim razvlacenj i to kosa ravna i kontrakosa i pulover. poslednja vezba neka ti budu sklekovi. njih radi koliko mozes. dakle do otkaza.
vezbaj tako da jednog treninga radis bicicama a drugog treninga tj kada grudi dodju na red dvorucnim tegom (dakle sipkom).
trening bi otpriliek ovako mogao da ti izgleda.
kontrakosi benc dvorucnim tegom.
kosi benc bucicama
ravna razvlacenja bucicama
pulover
sklekovi
sve vezbe radi u 3 serije sa minimum u prvoj seriji 12 ponavljanja u drugoj 10 i u trecoj 8. sklekove radi do otkaza.
ako imas nekih nedoumica oko vezbanja tu sam da pomognem :)  :blowkiss: