EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Svaki pocetak je tezak  (Read 3969 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline mrmot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Svaki pocetak je tezak
« on: April 05, 2012, 11:38:11 AM »
pozdrav svim clanovima foruma. pre svega da se predstavim,ja sam stefan imam 19 godina tezina 92kg visina 193cm. E do svog osmog razreda sam trenirao nekih 5 godina dzudo i imao super liniju kad sam krenuo u prvu godinu naglo sam dobio 20 kg i od tada mucim muku sa salom.. imam salo na rukama pored grudi stomak i kukovi i butine (slike cu postaviti do kraja dana). posto sam krenuo sam treninzima hocu da promenim i ishranu. pre svega u ponedeljak sam poceo da treniram,idem u obliznji park,tamo radim propadanja tri serije po 5,radim 3 serije po 20 trbusnjaka,3 serije po 10 cucnjeva,tri serije po 10 skleka i pokusavam da radim zgibove ali mrka kapa sto se toga tice.. i da radim jos jednu vezbu za biceps. treniram ponedeljkom petkom i sredom,a utorkom i cetvrtkom sam mislio da idem na trcanje koliko mogu posto za to nikad nisam imao kondicije. u utorak sam preskocio zbog upale al danas valjda necu. treniram pre podne negde oko 10. do sada sam u ishrani izmenio to sto pre treninga pojedem dva jaja na kajganu i parce belog sira. i onda u toku dana pojedem jedan obrok sve zavisi sta ima  za rucak. e sad da kazem sta me zapravo zanima. treba mi detaljan plan za ishranu sta i kako u koliko sati sta pre a sta posle treninga. i zanima me sve sto mozete da me posavetujete sto se treninga tice posto hocu da gornji deo sto vise salo pretvorim u misice i da se lepo izgradim gore a dole da sto vise smrsam i da konacno moguda udjem u farmerke 34 :D i da jos nesto kako da dobijem snagu da mogu da radim zgibove,jer nenormalno imam zelju da ih radim ali nemam snage. ako su slike vazne mogu da ih okacim za sat dva. poz za sve i nadam se da ce te mi pomoci.
« Last Edit: April 05, 2012, 12:49:37 PM by mrmot »

Offline pocetnik83

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 31
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #1 on: April 05, 2012, 03:52:08 PM »
Moram da pitam kako imaš snage da radiš propadanja a ne možeš zgib? Ili radiš ona triceps propadanja?

Što se tiče snage za zgibove. Snaga se dobija spuštanjem a ne dizanjem. Umesto da se dižeš (taj deo ne možeš da uradiš) ti skoči i kada ti glava bude iznad šipke tu se zadrži barem 1s i onda se polako kontrolisano spuštaj 3-5s. Ovakve zgibove bi trebalo da radiš jedno ~3 nedelje pa onda probaj da radiš bez skakanja. Trebalo bi da si ojačao da uradiš barem po koji zgib.

Za svaki slučaj da spomenen da ne smeš pre treninga ništa da jedeš barem 1,5h.

Imaš u forumu ishrana sve detaljno napisano šta kako jesti samo čitaj glavne (crvene) teme. Tako sam ja naučio šta kada koliko treba da jedem.

Za gornji deo tela je dosta da radiš sklekove (imaš razne varijacije koje više i manje pogađaju ruke i rame), zgibove (zavisi od širine hvata i pothvata) i propadanja.

Za donji deo tela radi čučnjeve i idi na trčanje (min 2x nedeljno). Ako hoćeš da nabiješ mišiće na noge onda kada uđeš u kondiciju radi sprintove nemoj po km da trčiš.

Ako hoćeš da skidaš salo a ne da pumpaš mićiše nogu batali trčanje i idi na brzi hod. Isplaniraj rutu da za 1h hodanja pređeš 5km. Mnogo brže se ovim skida salo nego trčanjem. Idi na ovaj brzi hod 2-3 nedeljno. Da napomenem samo 5 km za 1h nemoj da šetaš tipa 2h jer misliš da ćeš time još brže smršati, nećeš.

Offline Krayzie1210

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 285
  • Gender: Male
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #2 on: April 05, 2012, 03:56:07 PM »
pozdrav svim clanovima foruma. pre svega da se predstavim,ja sam stefan imam 19 godina tezina 92kg visina 193cm. E do svog osmog razreda sam trenirao nekih 5 godina dzudo i imao super liniju kad sam krenuo u prvu godinu naglo sam dobio 20 kg i od tada mucim muku sa salom.. imam salo na rukama pored grudi stomak i kukovi i butine (slike cu postaviti do kraja dana). posto sam krenuo sam treninzima hocu da promenim i ishranu. pre svega u ponedeljak sam poceo da treniram,idem u obliznji park,tamo radim propadanja tri serije po 5,radim 3 serije po 20 trbusnjaka,3 serije po 10 cucnjeva,tri serije po 10 skleka i pokusavam da radim zgibove ali mrka kapa sto se toga tice.. i da radim jos jednu vezbu za biceps. treniram ponedeljkom petkom i sredom,a utorkom i cetvrtkom sam mislio da idem na trcanje koliko mogu posto za to nikad nisam imao kondicije. u utorak sam preskocio zbog upale al danas valjda necu. treniram pre podne negde oko 10. do sada sam u ishrani izmenio to sto pre treninga pojedem dva jaja na kajganu i parce belog sira. i onda u toku dana pojedem jedan obrok sve zavisi sta ima  za rucak. e sad da kazem sta me zapravo zanima. treba mi detaljan plan za ishranu sta i kako u koliko sati sta pre a sta posle treninga. i zanima me sve sto mozete da me posavetujete sto se treninga tice posto hocu da gornji deo sto vise salo pretvorim u misice i da se lepo izgradim gore a dole da sto vise smrsam i da konacno moguda udjem u farmerke 34 :D i da jos nesto kako da dobijem snagu da mogu da radim zgibove,jer nenormalno imam zelju da ih radim ali nemam snage. ako su slike vazne mogu da ih okacim za sat dva. poz za sve i nadam se da ce te mi pomoci.
Sto se tice skidanja sala ili mrsavljenja nema boljeg od kardio treninga a i ishrana je veoma bitna.....izbegavaj secere,sto manje uh.....vise proteina i pazi na kalorije.....ima dosta postova sto se tice ishrane i mrsavljenja na forumu......potrazi malo i nacices vise informacija.... ;)
“If a man doesnt have a dream worth dying for, – he doesnt have a life worth living for”

Offline mrmot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #3 on: April 05, 2012, 04:18:01 PM »
ok,manje vise sam skontao sve. nego me zanima kad radim to lagano spustanje mislim na zgibove,da radim one gde su skupljene ruke i gde najvise ucestvuje biceps ili da radim one gde su ruke rasirene i gde je saka okrenuta nasuprotm mom licu? ja bih da radim i jedne i druge i one gde se isto dizem kad su mi ruke rasirene samo se dizem iza glave.. e da sto se ishrane tice,stvarno sam mnogo citao ovde sve i svasta i sve mi se pobrkalo.. manje vise sam shvatio i ono kolko sam shvatio pre treninga jedem sta ja znam sir jaja i zaboravi sta jos ide spada u uh a posle treninga odmah popijem tipa cokoladno mleko i pojedem bananu a kad dodjem kuci pojedem jedno 200gr pileceg mesa i neku salaticu. i posle uvece popijem tipa solju jogurta i to je to.. sta mi jos predlazete da radim napolju dok ne krenem u teretanu posto cu tamo krajem maja pocetkom juna da krenem u teretanu.

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #4 on: April 05, 2012, 04:24:30 PM »
Sto se tice ishrane nabolje ti je da proucis ovo sto je Lazic napisao -->
Code: [Select]
http://www.exyu-fitness.com/forum/problemi-sa-viskom-kilograma/kako-izgubiti-visak-kilograma-uputstvo/U okviru toga i prema svojim mogucnostima sastavi neki dnevni jelovnik i postavi ga ovde pa cemo ti mi pomoci da ga izmenis malo u koliko ne bude sve ok.. Ne moze neko drugi to da ti sastavi zato sto ne zna tvoje obaveze, budzet itd..
-Your Mind Is a Battleground-

Offline mrmot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #5 on: April 05, 2012, 04:58:46 PM »
evo sastavio sam nesto. znaci danima kojim treniram ustajem u 9h ostalim oko 10.
ponedeljak-dorucak 10h-2 jaja parce sira,11h-trening,12h tunjevina i solja jogurta(u povratku sa treninga pijem 200ml cokoladnog mleko)uzina 3h vocka-jabuka,vecera u 5h 200gr belog mesa.
utorak-dorucak u 12h tuna i sir,uzina oko 3h jabuka,rucak oko 5 200gr belog mesa i riza,vecera parce nekog sira.i naravno brzi hod 5km izmedju 3h i 5h.
sreda-dorucak u 10h tuna i parce dvopeka,trening u 11h u 12h 4 belanca(kako da spremim ova belanca) i parce sira, uzina oko 3h neka vocka,vecera oko 5h 200gr belog mesa i riza.
cetvrtak-dorucak 12h kornfleks sa yogurtom,uzina oko 3 vocka,potom brzi hod, i oko 5h 200gr ribe i riza.
petak-dorucak u 10h korfleks i mleko,trening11h u 12h tuna i yogurt,uzina 3h vocka,vecera 5h 200gr mesa.
subota-dorucak oko 12h tuna sa dvopekom,rucak oko 5h mesi ili riba sa salatom i izmedju uzina neka vocka.
nedelja-dorucak 12h-jaje i sir,rucak oko 5 meso ili riba sa rizom ili salatom i izmedju vocka neka. i da posle svakog treninga pijem cokoladno mleko 200ml. i koliko dugo mogu da se hranim ovako i posle koliko vremena treba da menjam nesto i sta je to sto treba da promenim.

Offline Otorinolaringolog

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 70
  • Gender: Male
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #6 on: April 06, 2012, 02:05:10 AM »
cokoladno mleko ima mnogo uh.

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #7 on: April 06, 2012, 08:52:43 AM »
Ako jedes sir gledaj da to bude neki sa sto manjim procentom masti, na primer Ella sir, cokoladno mleko i voce izbaci, ima previse secera a ti treba da smrsas.. Povecaj broj obroka na najmanje 5 u toku dana i gledaj da to bude u nekom razmaku od 2-3 sata
-Your Mind Is a Battleground-

Offline mrmot

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 5
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #8 on: April 10, 2012, 03:39:15 PM »
samo da se javim.. za sada mi ide super dogurao sam do 90,6kg. juce sam podigao malo trening i odradio ga bez problema. zadovoljan sam kako napredujem. citao sam dosta ovde o whey-u i planiram da ga uzmem pa me zanima sta cu tacno dobiti sa njim posto bi ga uzimao samo ponedeljkom sredom i petkom kada treniram. posto mi je cilj da smrsam i da se sto vise razvijem i izdefinisem sto je vise moguce.. poz za sve clanove foruma..

Offline enf0rcer17

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 408
  • Gender: Male
Odg: Svaki pocetak je tezak
« Reply #9 on: April 10, 2012, 04:17:44 PM »
Sa njim ces moci do neke mere da umanjis gubitak misica tokom procesa mrsavljenja
-Your Mind Is a Battleground-