EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tonus hleb - odlican izvor vlakana  (Read 41960 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #30 on: September 22, 2012, 01:02:33 AM »
A zarad cega to?

Offline Alokin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #31 on: September 22, 2012, 01:11:37 AM »
Zarad proteina :)
Ne mislim da će zdrava ishrana doneti mnogo štete mom telu, koliko će doneti cirka/pljuge/droga/nutri. savet da se ne jede posle 21h itd (lupam primere, ne vređam, da ne pomisliš...)

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #32 on: September 22, 2012, 01:30:22 AM »
Da rezimiramo - jaja su u redu. I ja ih konzumiram kad nema nista drugo u frizideru, jer su jeftina.
Ali zasto u tolikoj kolicini?
Od toliko raznovrsne hrane bogate proteinima.
Jasno je meni da se nema novca za morske plodove, tunjevine svaki dan i tako to, ali pilece meso je pristupacno. Mlecni proizvodi takodje.

O iznutricama da ne pricam. 500g dobijes za 50 dinara. Jeste da spadaju u istu grupu namirnica kao i jaja sto se holesterola tice, ali ga imaju dosta manje od jednog jajeta.

Nemoj ti da se vredjas, ali mislim da preterujes i da ides iz krajnosti u krajnost. Toliko proteina, ako jos unosis i meso, ti nije potrebno.

Najlakse je na google ukucati "zumance nije stetno", i onda verovati u ono sto vam plasiraju. Sa druge strane, gnusate se kad se spomene lekar nutricionista, smatrajuci da oni samo uzimaju pare ljudima. Na internet mogu i ja da plasiram tekst da je zitna dijeta potvrdjena kao odlicna za ciscenje organizma od strane Univerziteta na Kembridzu. Ili da procitam takvo nesto, i da verujem u to, samo zato sto sam umislila da mi to prija organizmu i da mi daje energiju. I tako opravdam savest.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #33 on: September 22, 2012, 01:44:11 AM »
Pa dobro, što ti ne daš link ka nekom istraživanju koje pokazuje da žumanca povećavaju LDL holesterol i time ih demantuješ? :)
Ovde ne mislim na neke novinske članke, blogove i sl. već na naučna istraživanja, studije sa određenim referencama pa da uporedimo jedne i druge argumente. :)


"Toliko proteina, ako jos unosis i meso, ti nije potrebno." - ovo je ipak BB forum a ne forum "Blic žene" gde više od 70 gr. proteina dnevno uništava bubrege i sme da se unosi 1 žumance nedeljno. :)


Ta tunjevina koju spominješ je daleko nezdravija od žumanaca, kad si već vešta sa Google-om onda potraži količinu žive u konzerviranoj tunjevini, dozvoljeni dnevni unos teških metala, koliko se talože u organizmu, da je preporuka FDA da je žene u trudnoći u potpunosti izbegavaju (http://www.fda.gov/Food/FoodSafety/Product-SpecificInformation/Seafood/FoodbornePathogensContaminants/Methylmercury/ucm115662.htm) itd. :)

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #34 on: September 22, 2012, 01:54:37 AM »
Obicno se ne obrazujem po internetu kad je zdravlje u pitanju, nego odem kod lekara i pitam sve sto me interesuje. A ovde sam da razmenimo iskustva kad je kombinovanje sporta sa ishranom u pitanju.
Ovo o cemu pricamo je pitanje za laboratoriju i verovatno da je neko strucniji od nas.

Ako zelis analize nalik na ove u temi koje govore o bezbednosti zumanceta, izvoli pa ih nadji sam, ima ih koliko hoces, samo ukucaj "ldl holesterol zumance". Mozes cak naci i kolicinu loseg holesterola koje sadrzi jedno zumance. Ne pada mi na pamet da to koristim kao argumentaciju.

Ako vam nije dovoljno to da mi je nutricionista dozvolio jedno jaje dnevno uz savrsen lipidni status i dijagnozu pothranjenosti i da je mom ocu zabranjen unos jaja zbog lecenja loseg holesterola u krvi, onda argumente ni nemam.

Ponekad nije lose osloniti se na medicinu.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #35 on: September 22, 2012, 02:02:57 AM »
Znam ja koliko jaje ima holesterola, ne treba mi doktor da mi to kaže, dovoljno je otići na nutritiondatu i pročitati. :)
Poenta je da taj holesterol ne utiče na povećanje LDL holesterola, ukoliko ga ti ne unosiš kroz hranu, jetra će ga sama proizvoditi. Štaviše, taj holesterol iz jaja je koristan jer iz holesterola nastaje testosteron, nizak unos masti čak može da dovede do pada libida itd. iskusili su neki koji su pokušali da rade definicije sa 0% fat.

Što se tiče stručnijih od nas, naravno, na njih se i pozivam, eno Becks je na prethodnoj strani dao link ka istraživanju koje su vršili stručniji od nas, a Boga mi, i stručniji od tih naših doktora opšte prakse koje pominješ, koji znaju da ti pregledaju grlo i prepišu baktrim, a koji su poslednju knjigu pročitali 70-tih godina prošlog veka. Nažalost, celo zdravstvo nam je u jako lošem stanju.



Quote
Ako zelis analize nalik na ove u temi koje govore o bezbednosti zumanceta, izvoli pa ih nadji sam, ima ih koliko hoces, samo ukucaj "ldl holesterol zumance".


Opet kažem, neću ta random istraživanja koja mi izbaci google sa nekih stranica "blic žena", "kuvati srcem", "jurica savjetuje" i sl, hoću neko ozbiljno istraživanje. :)

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #36 on: September 22, 2012, 02:08:43 AM »
Verovatno sam i ja bolji pravnik od Bojana Pajtica.



Ono sto mogu da ti prenesem jesu reci mog kruga lekara, koji su u isto vreme i profesori na fakultetu. Bas se pitam ko im je dao posao kad su tako nestrucni.  :blush: I prekini da spominjes bilo kakva istrazivanja Blica zene i ostalih gluposti. Ako sam ti rekla da se konsultujem sa lekarima, onda to tako i shvati.
Moj hormonski disbalans zahteva nadzor lekara i u endokrinoloskom i u nutritivnom smislu. Laboratorija mi je druga kuca. Tako da, ne pije ti vodu da provociras. Ako ne znas kulturno da razgovaras, onda ni nemoj da razgovaras.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #37 on: September 22, 2012, 02:13:13 AM »
Ček, ček, koja je poenta klipa?

U klipu se ni u jednom trenutku ne pominju žumanca. Ni u jednom trenutku.

Okačila si neki klip o lečenju ekstremne gojaznosti kod dece. Da li si pogrešila link ili je ovo "argument" u raspravi?



edit: Ja ne govorim o osobama sa hormonskim disbalansom ili nekim drugim zdravstvenim problemom, ovde je reč o zdravim, fizički aktivnim osobama. Tebi niko ne govori koliko ćeš jaja jesti, to je tvoja lična stvar, ali nemoj pričati neistine.
Ne provociram i ne vređam, potpuno sam kulturan u raspravi iako diskutujem sa osobom koja očigledno nema nijedan argument nego sad pokušava da udara na galamu.

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #38 on: September 22, 2012, 02:16:12 AM »
Ne, moj argument je prof. dr Dragan Katanic.
Htela sam da ti ga predstavim.

A ovo je moj nutricionista, takodje lekar i profesor.

Jos uvek nisu gostovali povodom zumanaca na televiziji.  :dunno:

Offline eleonora

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
Odg: Tonus hleb - odlican izvor vlakana
« Reply #39 on: September 22, 2012, 02:23:56 AM »


edit: Ja ne govorim o osobama sa hormonskim disbalansom ili nekim drugim zdravstvenim problemom, ovde je reč o zdravim, fizički aktivnim osobama. Tebi niko ne govori koliko ćeš jaja jesti, to je tvoja lična stvar, ali nemoj pričati neistine.
Ne provociram i ne vređam, potpuno sam kulturan u raspravi iako diskutujem sa osobom koja očigledno nema nijedan argument nego sad pokušava da udara na galamu.

Nemoj da izvrces ono sto pisem. I ja sam zdrava i fizicki aktivna osoba.
Drugo bi bilo da ne smem da jedem zumanca zbog hormona.  :lol: Vidi se koliko si strucan kad uopste mozes hormone da povezes sa holesterolom. :evillaugh: To nigde nisam ni spomenula.
Ne pricam neistine, prenosim ti sta lekari kazu. Zao mi je, ali pismenu potvrdu toga nemam, ti poslusaj ako zelis, ako ne zelis, sta me briga. Samo nije kulturno da me ovako napadas, jer to niko u diskusiji nije uradio.
Onda je medicina jedna velika prevara. Uzgred, moj otac nema hormonski disbalans, nego problem sa ldl holesterolom o kome pricamo, i ne sme da konzumira zumanca. Koji put vise to da ti ponovim? I ne leci se u Blic zeni, nego takodje ima svoj krug lekara.