EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Tunjevina u 100 konzervi  (Read 109844 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Dexy_girl

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 132
  • Gender: Female
  • Glavni mrgud i vetropir
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #290 on: January 23, 2009, 11:57:49 AM »
Zapravo njihovo trajanje je 5 godina  :innocent:

E nek` si mu se nagovorio :)  :clap:  :)

Offline mladi bilder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #291 on: January 23, 2009, 12:26:47 PM »
Pa da bi stajalo 5 godina u konzervi normalno je da tu idu emulgatori. Svi vec znamo sta su emulgatori i da nisu zdravi nikako. Ali pogledajte malo sastav bilo kog proizvoda iz trgovine, pa to je sve puno emulgatora, pa bio mu rok upotrebe 1 godinu ili 5 godina.
 

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #292 on: January 23, 2009, 12:47:52 PM »
E nek` si mu se nagovorio :)  :clap:  :)

Ko zna,zna  :gunsmile:




Offline Vaki_LEE

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 204
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #293 on: January 23, 2009, 01:07:13 PM »
Zapravo njihovo trajanje je 5 godina  :innocent:

Pa tim jos gore. :evillaugh:

Zar nije poenta konzervirane hrane upravo u tome?

Mi pricamo ovdje o kvalitetu namirnica, i ne moze mi niko reci da nesto sto stoji u konzervi po nekoliko godina moze biti zdravo. Tacnije, da se ispravim, da moze biti zdravije od piletine kojoj je rok trajanja 4 dana od dana proizvodnje.
« Last Edit: January 23, 2009, 02:24:36 PM by Vaki_LEE »
It'a all about: Perfect Nutrition, Hard Work, Pain and Sacrifice a lots of Sacrifice!

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #294 on: January 23, 2009, 01:10:16 PM »
Sve tunjevine u konzervi koje sam konzumirao nisu bile označene kao one koje imaju u sebi konzervans. Sad, da li je to tacno ili ne...
S druge strane, bilo  je slucajeva da sam jeo piletinu iz rostiljnice koja je licila na jastoga :), nije se mogla ni jesti, i to mi se nije desilo jedan put, sto opet nije nikad bio slucaj sa tunom.
Koliko zive ima u tunjevini, koliko koncentrata u piletini, mi ne znamo, ali vjerujem da je i jedno i drugo bolje od pastete, mesnog nareska, sunke, parizera, kobaje i slicnog, i svakako mislim da treba kombinovati i jedno i drugo, znaci piletina+tunjevina i tako u krug.

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #295 on: January 23, 2009, 02:08:23 PM »
kad vec spomenu pastetu, npr sadrzaj jedne: kuvano koko[ije meso 24%, biljno ulje, surutka, voda, kokopija jetra 10%, crni luk, koko[ija mast 2%, krompriov skrob, belancevine mleka, belancevine soje, kuhinjska so, zacini, ekstrakt paprike. E da i jos pise da proizvod moze sadrzati proteine jaja u tragovima, pa bilo da je u konzervi ili sveza tunjevina je ipak bolja od neceg ovakvog. a za mesni narezak ne zelim ni da pomislim

Offline Maestral

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 72
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #296 on: January 23, 2009, 03:19:31 PM »
Ma kakav mesni narezak...
Je li uopste dokazano da tuna skuplja zivu?
Kakva je situacija s nasim Jadranom?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #297 on: January 23, 2009, 05:01:37 PM »
tuna SADRZI zivu ...  nishta izuzetno da se zabrinesh ali ipak treba ogranichiti unos
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline IlijaGM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 139
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #298 on: January 23, 2009, 10:10:51 PM »
pa ti sastojci od kojih tunjevina ostaje toliko sveza i nisu toliko stetni,(sve zavisi od kojih produkata su napravljeni ne moraju to uveka da budu emulgatori,oni su stetni samo u vecim kolicinama i nagomiliavanjem godinama)Svaka riba sveza ima malo duzi rok trajanja od zivinskog mesa.Ja konzumiram tunjevinu posle treninga,a piletinu za rucak ili neki drugi obrok.Sad koko se kome vise svidja i odgovara naravno...

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: Tunjevina u 100 konzervi
« Reply #299 on: January 24, 2009, 06:12:07 PM »
Ja sam za to da svi izbacimo tunjevinu iz jelovnika zato sto "nije zdrava" i da je zamenimo "bogom danim" pilicima kljukanim kocentratima i odgajanim u prostoru od nekoliko kvadratnih decimetara po piletu,a neretko u taj prostor mu ubace i cimera.

Gde pile nije besno ni kavez nije tesan  :axe: