EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: tunjevina u konzervi  (Read 98051 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline NeWeN_Rs

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1130
  • Gender: Male
  • MENS SANA IN CORPORE SANO
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #180 on: November 27, 2009, 05:08:35 PM »
ni u cemu netrba pretrivati :yum: :dots: :)
:lol: :lol: :lol:


.. ja prije treninga ne uzimam nikakve uh, pa ni kompleksne jer ce inulin u toku treninra blokirati hormon rasta.. :lol:

ma bre to sto neces da blokiras hormon rasta........ pricas kao da zabadas HG pod kozu...  :evillaugh:
insulin vs GH
:lol:
..........(0 0)
.---oOO-- (_)---.
╔═════════════════╗
MeNs SaNa i CoRpOrE SaNo
╚═════════════════╝
'----------------------oOO
........|__|__|
.......... || ||
....... ooO Ooo  :)

Offline spartanac pg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #181 on: November 27, 2009, 06:31:12 PM »
Prvi put to cujem. Odakle ti to?
na vise mjesta sam to procitao, pa zato pitam.. cak je bilo u politikinom zabavniku cini mi se.. :dunno:
''masa je... masa je mama''

Offline Vexxx

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 517
  • Gender: Male
    • NVO VeraAlerEnergy - Za bolje i cistije sutra
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #182 on: November 27, 2009, 08:20:51 PM »
Tunjevina moze da bude stetna po zdravlje zbog polihlorisanog bifenila i zive. I jedan i drugi prisutni su u morskoj vodi i morskm talogu.

Onda bi znachilo da ljudi koji zive u pribalju i jedu sve vrste ribe zive u velikoj zabludi i svi su bolesni?

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #183 on: November 27, 2009, 08:41:21 PM »
Onda bi znachilo da ljudi koji zive u pribalju i jedu sve vrste ribe zive u velikoj zabludi i svi su bolesni?
Upravo, a zna se da su eskimi jedna od nacija kod koje gotovo da i nema srchanih oboljenja...zna se i zashto, omega 3 iz ribe... :)

I kako to da tunjevina ima zivu, a ostale nemaju??
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline spartanac pg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 104
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #184 on: November 27, 2009, 08:53:20 PM »
Upravo, a zna se da su eskimi jedna od nacija kod koje gotovo da i nema srchanih oboljenja...zna se i zashto, omega 3 iz ribe... :)

I kako to da tunjevina ima zivu, a ostale nemaju??
konzervirana tuna ima omega3 da se  :mf_pain:
''masa je... masa je mama''

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #185 on: November 27, 2009, 08:56:11 PM »
Onda bi znachilo da ljudi koji zive u pribalju i jedu sve vrste ribe zive u velikoj zabludi i svi su bolesni?

Upravo, a zna se da su eskimi jedna od nacija kod koje gotovo da i nema srchanih oboljenja...zna se i zashto, omega 3 iz ribe... :)

I kako to da tunjevina ima zivu, a ostale nemaju??

Ne znam na kojoj sam temi objavio ali vi da i malo razmislajte znali bi o cemu se govori.
Dakle,
Zivotni vek tune je recimo 5 godina dok je neko ne ulovi ili 7 nebitna je stvar. Dakle dok pliva vodom ulazi u zagadjene predele. DAnas nema dela na planeti zemlji koji nije zagadjen. Ona tokom svog zivota kao sto i svaki zivi organizam nakupi odredjenu kolicinu teskih metala. MEdju teskim metalima je olovo ziva itd itd. Ono sto je problem i na stalekari zele da nam skrenu paznju jeste da stalno konzumiranje neke hrane tipa tuna (mada danas je sve zagadjeno) dovodi do toga da unosimo u organizam odredjene teske metale kojih se ne mozemo oslobodit. Zato nam recimo nutricionista kaze bolje jedi skusu ili sardinu od tune. Jednostavno zivotni vek sardine je jedva godinu dana ona i da hoce ne moze da navuce toliko teskih metala u sebe kao sto to moze neka dzinovska riba. Cela poenta je u tome. Meso kada se pojede prode kroz nas organizam i tome je kraj price medjutim metali ostaju i ne mogu se izbaciti iz tela. Sve u svemu mizene su kolicine onoga sto ima u ribi da bi se sad vodilo racuna. Mene vise brine emulgator E-330 ili neki njemu slican kojeg ima u svakom drugom proizvodu i koji je kancerogen medjutim to je neka druga prica.
Sto se ti ce eskim ai onih koji zive na grenlandu i u severnim krajevima kanade aljaske finske svedse i rusije ne love ti ne znam kolike ribe, samim tim nema tu neke opasnosti od teskih metala.
Eskimi su najzdravija nacija jer ne dolaze u dodir sa kontaminiranim namernicama i one koje sadrze razne emulgatore. Poznato vam je valjda da jedu sirovo meso. Meso se pece przi kuva bari da bi nama bilo ukusnije i da bi se ubile razne bakterije virusi i crvi, trihina recimo ili metilj kod ovce. Sve u svemu zamarate se oko nebitnih stvari.

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #186 on: November 27, 2009, 09:31:00 PM »
Upravo, a zna se da su eskimi jedna od nacija kod koje gotovo da i nema srchanih oboljenja...zna se i zashto, omega 3 iz ribe... :)

I kako to da tunjevina ima zivu, a ostale nemaju??
jel znas da eskimi zive u proseku 40 godina  :evillaugh: :evillaugh:  da nije zbog oega 3    :lol: :lol:

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #187 on: November 27, 2009, 09:40:20 PM »
jel znas da eskimi zive u proseku 40 godina  :evillaugh: :evillaugh:  da nije zbog oega 3    :lol: :lol:
ne oboljevaju od kancera  :clap: :clap: :clap:

Offline tozaNS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 356
  • Gender: Male
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #188 on: November 27, 2009, 09:44:31 PM »
ne oboljevaju od kancera  :clap: :clap: :clap:
ne znam sta rade....... al ovde ima ljudi koji dozive stotu  :yes: :yes:

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: tunjevina u konzervi
« Reply #189 on: November 27, 2009, 10:11:01 PM »
Jel to zbog zive u tunjevini mozda zive 40. godina u prosjeku ili im je to po "defaultu"???

Ja sam naveo (odokativno) koliko ih umre od srchanih bolesti...

hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.