EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Ishrana (Masa)  (Read 8788 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #20 on: November 27, 2012, 10:23:36 AM »
To za savete gurua se slazem ali opet Poliquin je dosta cenjen u svetuu i njegova shkola i ima dosta rezultata sa sportistima.

Ne kazem ja da neki od tih cenjenih ljudi ne zna nista... Imaju jako dobre i korisne savete npr. za trening (opet zavisi od koga uzimas savet).

Napredak kod sportista na tom nivou nije u treningu nego u hemiji.

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #21 on: November 27, 2012, 10:25:39 AM »
DA DA  sada kapiram u potpunosti   :yes: ....ali i dalje sam za to da se 20-30% kalorijskog unosa  (za njega je oko 4 000 kcal) sastoji iz masti  sto je za njega negde oko 90-135g masti, proteini 720 kcal i  josh 2000 kcal za uh sto mu dodje oko 500 g UH.


E to za hemiju je isto tachno naravno jbg . : ))  Hvala.
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #22 on: November 27, 2012, 10:42:55 AM »
DA DA  sada kapiram u potpunosti   :yes: ....ali i dalje sam za to da se 20-30% kalorijskog unosa  (za njega je oko 4 000 kcal) sastoji iz masti  sto je za njega negde oko 90-135g masti, proteini 720 kcal i  josh 2000 kcal za uh sto mu dodje oko 500 g UH.


E to za hemiju je isto tachno naravno jbg . : ))  Hvala.

20% masti je skroz ok; 30% mi je puno, jer kazem, treba se odluciti da li ce vecina kalorija dolaziti iz masti ili uh.
Probao sam i high fat ishranu sto su koristili tamo 70ih ta generacija bb-era, tada su isli ono low carb high fat. Nije mi se bas svidelo, cak sam se i vise mastio nego na high carb a ja sam bas osetljiv na uh.  :)

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #23 on: November 27, 2012, 10:50:12 AM »
kad si a low carbu a imas dovoljno masti i mastis se moras da praktikujes varijantu keto dijete.ili da umanjis unos kalorija u odnosu na potrebe..mnogo tu faktora igra ulogu..najvise strpljenje da telo pocne da koristi masti kao primarni izvor energije..
jedno vreme sam ziveo samo na kostunjavom vocu...divnooo je bilo.ali sam pokidao desni.
generalno balansirana ishrana je ono najbolje..svega po malo,samo mesa mnoooogo  :lol:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline saxoman

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 338
  • Gender: Male
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #24 on: November 27, 2012, 10:54:23 AM »
ksvega po malo,samo mesa mnoooogo  :lol:
ovo mi se svidja, jos ako je rostiljsko :)

Offline Sarbon

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #25 on: December 25, 2012, 10:29:46 PM »
Ovo je maximum koji mogu izvuc vremenski i finansijski, evo kako sam poslozio..

Obrok 1: 6 jaja (2 cijela + 4 bjelanca) + 100g Ovsenih sa Pola mjere blend proteina + 60-70g Ljesnika
Obrok 2: 300g Piletine + 200g Rize + 2 kasike Maslinovog
Mini-Obrok: Mjera blenda (20g proteina)
Obrok 3: 200g Piletine + 200g Rize + 1 kasika Maslinovog
Mini-Obrok: Mjera blenda (20g proteina)
Obrok 4: 4 jaja (1 cijelo + 3 bjelanca) + 100g Sira + Jogurt niskomasni (cisto ga dodam da lakse pojedem jaja i sir). + Zelena salata + 1 kasika Maslinovog

350g UH
240g Prot. (racunajuci i PWM)
??? Masti (ne znam koliko dnevno unosim, ali sobzirom da do skoro nisam bez 50-60g ljesnika jeo dnevno, ovo ce biti ok za pocetak)

Ovo 2x Mjera blenda mi odlicno pada kao zamjena za nesto slatko. Imam cesto veliku zelju da opletem nesto slatko, pa taman tad zamutim Blend protein i prebrodim krizu. Pa se subotom malo opustim ;)

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #26 on: December 25, 2012, 10:42:00 PM »
manje-više ok, samo nemoj bacati tolika žumanca, jedi cela jaja... proteine nisam računao, al ovde imaš oko 400 gr. hidrata (320 iz pirinča, 66 iz ovsenih, i ovo malo iz jogurta)... kreni od ovoga i prati kako napreduje... proteine možeš čak malo i da smanjiš al ako finansijski možeš da izguraš ovoliko onda teraj... ja bih iskreno, smanjio malo taj blend...

edit: i da, ove lešnike bih prebacio u taj međuobrok sa blendom...

Offline tenssa

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2787
  • Gender: Male
    • www.flash-dizajn.com
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #27 on: December 26, 2012, 08:33:24 AM »
U sustini nije lose, ali...

Taj obrok mjera blenda, bolje uzmi 40 gr odjednom nego 2x po 25 gr i jos neke masti ubaci sa tim.

Ne znam zasto ali meni je bezveze kada u jednom obroku imas 60-65 gr proteina, a u drugom 20, plus daleko manje generalno kalorija u tom gdje samo blend pijes...jer 200 gr rize i 300 grama mesa je preko 1000 kalorija, a taj blend ima najvise 100 kalorija, ja bih to malo ravnomjernije rasporedio tokom dana...
hmmm..dobro ..ipak wi znate mnogo wise od mene..poslusacu was..uradicu owako...sad ima da jedem swe ziwo cak cu i surutke i sok  od cvekle da kupim..tj svu zdravu hranu..za 1 mesec cu onda da uzmem metan..a posle metana cu jos wise da jedem.a onda cu stucem jos jednu turu pa posle toga cu 3 meseca da jedem kao stoka..a kasnije ako se wide rezultati nastawicu sta da  wam drugo kazem..uglawno hwala wam puno..pozdraw.

Offline Sarbon

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 7
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #28 on: December 26, 2012, 10:05:48 AM »
Ljesnike sam stavio u prvi obrok da mi budu dodatni izvor energije jer mi je trening nakon prvog obroka.
Ovo 2x mjera blenda cisto experimentisem da vidim oce li mi pomoc da ne zahvatim 2,3 shtangle chokolade :P
Tako da obicno ide 1ipo mjera blenda kao 4i obrok izmedju 3eg obroka i 5og (vechere).

Masti sam rasporedio max koliko mogu da priustim u sva 4 chvrsta obroka: 60-70g ljesnici + 4 vece kasike maslinovog.

Imam 95kg (1.90m visina) trenutno ali i BF od 23-25%, znam da je to visoko i da bih trebao na rezanje ali bih radije da napravim jos par kg sto je kvalitetnije moguce pa da idem na rezanje Mart,April,Maj i Jun.


« Last Edit: December 26, 2012, 11:29:52 AM by Sarbon »

Offline TripleZ

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: Ishrana (Masa)
« Reply #29 on: January 01, 2013, 04:31:52 PM »
Evo tek sam sad procitao njegov prvi post.

Pa gle, po meni je bzvz piti bilo koje amino osim na defki. Ako se pije zbog nekog katabolizma, to je glupost, kako moze neko biti u katabolizmu ako je u suficitu. A i katabolizam je prenaduvan jako, evo ja treniram vec duze vreme na prazan stomak bez bcaa, glutamina... I to radim high volume i posle treninga jos kardio, a pre toga nisam jeo nista 16h... I napredujem extra, prezadovoljan sam, a i velika razlika je sto sam primetio da mi se bf ne povecava uospte iako jedem "junk" kad god hocu i ne jedem ispod 600g uh.

Dovoljno mu je NO pre treninga, a posle standard <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a>+uh+kreatin.

I kolicinu proteina moze da smanji, bzvz baca pare, neka pojaca hidrate i to dosta, on na 92kg unosi kalorija kao da radi defku.

Znaci izbacio bih bcaa za vreme treninga a ako bas hoce da ga pije neka ga ubaci 10-15g pre treninga, to je ok.


^^ u potpunosti se slazem

IF + IIFYM :D
I don't train really to win contests. Not to win friends. Not to look pretty. Not to look at some chick's ass. I train and train very hard cause it's uncomfortable. It's painful. It's demanding. I like that. Time to bleed. - Manu

odgovor na 99% pitanja u vezi prehrane je: ''IIFYM''

"I feel very sorry for the present generation of bodybuilders today because the athleticism is secondary, nutrition is tertiary and chemistry is everything." - Reg Park

* SHUT UP AND SQUAT *