EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Kick box  (Read 78489 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #100 on: April 06, 2011, 09:20:37 AM »
imaš na ovom mjestu također raspravu o tegovima i kickboxu i otprilike kako treba da se podjele razdoblja u radu sa tegovima..

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php?topic=13555.10
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Kick box
« Reply #101 on: April 06, 2011, 11:39:05 AM »
Mesas nekorisnu misicnu masu sa korisnom.Ako radis spora ponavljanja kao bilder bice to sto si rekao.Njima i ne treba to,njmia je cilj izgled.Ako radis eksplozivna ponavljanja neces biti spor
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Florinta

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 89
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #102 on: April 06, 2011, 08:12:28 PM »
Ljudi ja da znam ne bi pitao,vec bi davao savete. Zbog velikog broja  kolokvijuma nisam bio cele nedelje na treninzima. Jer mi se vreme nije uklapalo,pocinjem od sledece nedelje opet.
Zato sam iskoristio to da trcim po malo radi kondicije,i uradim sklekove trbusnjake..
Ishranu sam veoma popravio,rekao bi covek da sam bilder, jer prvenstveno cilj mi je snaga i izgled. Mada eto i da 'naucim' kickboks.

Znaci ako bi ubacio teretanu,mogu raditi normalno?
Grudi/ruke Ledja/triceps Noge/ramena/trapez?

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #103 on: April 06, 2011, 08:19:04 PM »
Eksplozivna - to mu dodje nesto kao 3-0-1(0.5) tempo?

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #104 on: April 06, 2011, 09:13:24 PM »
Eksplozivna - to mu dodje nesto kao 3-0-1(0.5) tempo?
olimpijski trzaj, nabačaj i druge pomoćne vježbe za olimpijsko dizanje tegova su najbolje vježbe za explozivnu snagu..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Kick box
« Reply #105 on: April 06, 2011, 11:34:39 PM »
Eksplozivna - to mu dodje nesto kao 3-0-1(0.5) tempo?

Ne preterano sporo na dole..znaci 3 sec je presporo,ali ni da zakucas teg na dole jer onda gravitacija i inercija zajedno cine stvar mnogo tezom.Na gore sto brze i jace.Ako recimo mozes cucanj 200.Krenes sa 100 pa vidis kako ide.U sustini,sto je manja razlika izmedju tvog maksimuma i one teine sa kojom mozes eksplozivno da radis i bezbedno bices sve bolji.Npr ako je taj max 200 bices mnogo bolji ako mozes na ovaj nacin da radis sa 160 umesto sa 120.I ove vezbe sto Champion naveo su nezamenljive..Naravno uce se godinama i pod okom trenera.Moze donekle da se savlada tehnika,ako si ekstra razgiban,i da se ne divlja sa tezinama
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #106 on: April 08, 2011, 12:52:46 AM »
Pa ja radim ponekad trzaj(najeksplozivnije od svih vjezbi) i nabacaj ali sa malim tezinama 30-40kg

Da zajebo sam se sa 301, prosle god sam trenirao sa drugom koji je bio kopljas, i on mi je pokazivao na bencu kako su oni radili eksplozivno - otprilike kad taj pokret prevedem u sekunde dodje oko 1-0-0.2, s tim sto nije divljao sto eksplozivnije da izbaci, nego samo lagano a brzo

Offline marinjo

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 27
  • Gender: Male
Odg: Kick box
« Reply #107 on: July 17, 2011, 09:14:56 PM »
http://www.kbksindjelic.com/

Topla preporuka, pauza je do septembra...

Offline Vuk1199

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 1
Odg: Kick box
« Reply #108 on: September 22, 2011, 01:58:19 PM »
Pozdrav planiram da krenem da treniram KickBox kod difa sad jel ima neko da trenira tu kakvi su ustisci i to.. hvala ..

Offline Alonso

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 18
Odg: Kick box
« Reply #109 on: August 09, 2012, 01:00:57 PM »
Pozdrav svima.Ne treniram kicki box, ali treba mi jedan savet, koji stretching vi radite za visoko dizanje noge? Mozda pitanje zvuci smesno ali ako neko zna odg..