EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga  (Read 29611 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #20 on: April 03, 2008, 10:21:22 PM »
Nashamarao si me ko neku ku*vu....  :lol:
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #21 on: April 04, 2008, 12:37:00 PM »
Zahvaljujuci Milancetovoj ljubaznosti da mi asistira i pomogne oko bandazera i pojasa, odradih cucanj danas.

Odradio sam 3x3 sa 200 kg cak sa malo rezerve.


Tehnika nije mnogo dobra, toga sam svestan. U ponedeljak sam ponovo odradio box, trudim se da sirim stav dodatno, poslusao sam tvoje savete Aragorn, i znatno bolje je izgledao box, ali cim se opteretim blizu maksimuma, mozak pocne da trazi stav na koji je navikao i u kom je trenutno jaci. ali dobro, i ovo je sad bolje nego sto je bilo pre mesec, dva, i ne znam koliko mozete vi da primetite, verovatno ne, jer ne znate kako je to pre izgledalo, ali je good morning vidno pomogao. To osetim ja, a i Milance kaze da vidi razliku od proslog puta... I ako idu potkolenice napred, idu manje nego ranije, stav je malo siri i tako. Ne ide nista preko noci. Jos good morninga ce da mi pomogne, bar mi se tako  cini, oko toga da prvo otkljucavam kukove i dovoljno odem u pretklon i kukovima unazad, pre nego sto otkljucam kolena...

Pozdrav.

Bilko bi dobro da tezis,da sa vremenom,smanjis te silne pokrete ,koje izvodis,kada uzimas teg tj svo to ljuljanje i klacenje,koje lomi strukturu i trosi silnu energiju.Hocu reci,da to razbija monolitnu strukturu tela,koja je od vitalne vaznosti,za izvodjenje cucnja.

Takodje,izbegavaj da se toliko zaleces na dole,jer je dovoljno sto imas teg na ledjima ,pa nema potrebe da dodajes,jos i dinamicku inerciju na sve to.Pored toga stvara veliko opterecenje na ledja,a vodi i ka ogromnom istezanju u zadnjoj lozi,koja kada se jednom istegne,do kraja zivota podseca na to.

Kolena sto se tice,verujem na rec,da popravljas i da ces jos popraviti ,to klizanje ka napred,jer jedino ti znas kako ide ceo proces kod tebe.Poenta i jeste,da GM iskoristis,da dovoljno ojacas ledja,zadnju lozu,gluteuse i privodioce nadkolenice,tako,da kolena jos vise miruju,a predklon bude raniji i veci.

Naravno,ti to sve razumes i znas,tako da ja samo podsecam.


Pozz

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #22 on: April 05, 2008, 05:22:00 AM »
Komentari su ti uvek na mestu, gledas i "izmedju redova" i vidis stvari koje nisu ocigledne. Znam sta mislis za ljuljanje, medjutim, "odbranio bih se" malo (los je termin, ali sta je tu je :) ) jer nije skroz do mene. Ja sam inace protivnik tog manirizma bilo koje vrste i pravljenja tih sitnih predstava u pripremi. Vise sam za varijantu "nemoj tu da mi izvodis, nego ako mozes, onda uzmi to i jednostavno, odradi" , ali je ljuljanje posledica toga sto zbog neke "sigurnosti" i treme koja je prisutna, hocu da osetim sto Milan J kaze, "da je sipka kliknula izmedju trapeza i zadnjeg ramena", a od adrenalina i bandazera koji seku butine, prilicno mi je povisen prag nadrazaja :) pa se onda malo vise namestam da bih osetio to, a na zalost, stalak je takav da slabo trpi taj krak sile, ne moze da drzi teg mirno i zato dolazi do tog ljuljanja. Nije mi zelja, zaista, da izvodim to. :) Ali ok, primeceno, trudicu se da potpuno eliminisem iz rutine... Sto cistije, to bolje...

E sad za ovo zaletanje...malo je subjektivna stvar. Cini mi se da seckanje snimka malo ucini da izgleda da je brze nego sto jeste. Ne znam bas sta da kazem. Naravno, svestan sam da treba sto sporije ici dole, upravo zbog dinamike, inercije itd. ali recimo, ja u svojoj glavi dozivljavam to spustanje cak presporo (kao sto mi i penjanje uvek deluje kao vecnost, posle kad pogledam snimak, uvek se prijatno iznenadim), i imam neki utisak da ako bih isao jos sporije, da bih poceo da trosim energiju koja mi je potrebna da ga gurnem na gore. Ovo dozivljavam kao neku zlatnu sredinu, mada, ako ti iz iskustva vidis da je ovo prebrzo, sledeci trening cu pokusati jos malo da ga usporim, nista me ne kosta, a mogu da zaradim.

Sto se GM tice, i ledja, upravo to sto si rekao sam komentarisao sa Milancetom nakon treninga kao sustinu razlike izmedju njegovog i mog cucnja. Poenta je bila kako su njemu jaca ledja od mojih (a i vidi se u 1rm-u u deadlift-u :) ) i kako mu je bas to sto moze da udje u veci pretklon sa istom tezinom, omogucilo da mu potkolenice budu vertikalne. Ja manji pretklon onda kompenzujem blago vecim ukljucivanjem kvadricepsa (sto vuce nesto uzi stav od njegovog i kolena nesto izbacenija napred).

Dakle, GM....vezba vase i nase mladosti.  :lol:

Pozdrav i hvala na komentarima!
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #23 on: April 05, 2008, 06:44:03 AM »
Quote
Ja sam inace protivnik tog manirizma bilo koje vrste i pravljenja tih sitnih predstava u pripremi

a beni magnuson?  :innocent:

Quote
a od adrenalina i bandazera koji seku butine

ja zategao  :clap:
inace ne mogud a odvrnem osigurac sa sipke koji je lagano zategnut  :pullhair:

Quote
E sad za ovo zaletanje...malo je subjektivna stvar. Cini mi se da seckanje snimka malo ucini da izgleda da je brze nego sto jeste

kod mene na telefonu je seckanje jos vece pa izgleda jos brze.Nije bilo toliko brzo

E sada..Gledam snimke na youtube,i na nekima momci samo polete dole..Da li ima veze to sto imaju odelo?

Quote
i kako mu je bas to sto moze da udje u veci pretklon sa istom tezinom, omogucilo da mu potkolenice budu vertikalne. Ja manji pretklon onda kompenzujem blago vecim ukljucivanjem kvadricepsa

prvi put kad sam radio cucanj dosao sam hramljuci na trening,sjebao koleno na fudbalu i onda sam morao najvise na njega da pazim,tada mi se ucrtalo da radim tako da se trudim da potkolenice stoje vertikalno..mada,u poslednje vreme mi ne smeta ako odu par cm napred,ali trudim se da ocuvam tehniku..cak sam dobio i kompliment da radim kao ed koen,samo sto to on malo bolje radi  :blush:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #24 on: April 05, 2008, 09:43:15 AM »
Komentari su ti uvek na mestu, gledas i "izmedju redova" i vidis stvari koje nisu ocigledne. Znam sta mislis za ljuljanje, medjutim, "odbranio bih se" malo (los je termin, ali sta je tu je :) ) jer nije skroz do mene. Ja sam inace protivnik tog manirizma bilo koje vrste i pravljenja tih sitnih predstava u pripremi. Vise sam za varijantu "nemoj tu da mi izvodis, nego ako mozes, onda uzmi to i jednostavno, odradi" , ali je ljuljanje posledica toga sto zbog neke "sigurnosti" i treme koja je prisutna, hocu da osetim sto Milan J kaze, "da je sipka kliknula izmedju trapeza i zadnjeg ramena", a od adrenalina i bandazera koji seku butine, prilicno mi je povisen prag nadrazaja :) pa se onda malo vise namestam da bih osetio to, a na zalost, stalak je takav da slabo trpi taj krak sile, ne moze da drzi teg mirno i zato dolazi do tog ljuljanja. Nije mi zelja, zaista, da izvodim to. :) Ali ok, primeceno, trudicu se da potpuno eliminisem iz rutine... Sto cistije, to bolje...

E sad za ovo zaletanje...malo je subjektivna stvar. Cini mi se da seckanje snimka malo ucini da izgleda da je brze nego sto jeste. Ne znam bas sta da kazem. Naravno, svestan sam da treba sto sporije ici dole, upravo zbog dinamike, inercije itd. ali recimo, ja u svojoj glavi dozivljavam to spustanje cak presporo (kao sto mi i penjanje uvek deluje kao vecnost, posle kad pogledam snimak, uvek se prijatno iznenadim), i imam neki utisak da ako bih isao jos sporije, da bih poceo da trosim energiju koja mi je potrebna da ga gurnem na gore. Ovo dozivljavam kao neku zlatnu sredinu, mada, ako ti iz iskustva vidis da je ovo prebrzo, sledeci trening cu pokusati jos malo da ga usporim, nista me ne kosta, a mogu da zaradim.

Sto se GM tice, i ledja, upravo to sto si rekao sam komentarisao sa Milancetom nakon treninga kao sustinu razlike izmedju njegovog i mog cucnja. Poenta je bila kako su njemu jaca ledja od mojih (a i vidi se u 1rm-u u deadlift-u :) ) i kako mu je bas to sto moze da udje u veci pretklon sa istom tezinom, omogucilo da mu potkolenice budu vertikalne. Ja manji pretklon onda kompenzujem blago vecim ukljucivanjem kvadricepsa (sto vuce nesto uzi stav od njegovog i kolena nesto izbacenija napred).

Dakle, GM....vezba vase i nase mladosti.  :lol:

Pozdrav i hvala na komentarima!


Dragi Milance,milo mi je da smo se razumeli.

Elem,ono oko "zaletanja",da pojasnim na sta sam mislio.

Da bi u fazi dizanja maksimalno iskoristio snagu,teg treba da u fazi spustanja klizi na dole,a ne da zaleces.

Ako si video Mendelsonove pokusaje u raw benchu,to je nesto najsavrsenije sto sam video,jer on tu koristi inerciju,a da ne primetis izrazito,da to radi.

Ili Boltonove raw cucanj pokusaje,na treningu....

Znaci,prilikom spustanja,generises snagu za podizanje.

Pozz

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #25 on: April 10, 2008, 11:00:35 PM »
Prosli trening sam odradio cucanj 3x3 sa 200 relativno lagano, ali sam se malo zaleteo, pa sam probao da uradim danas sa 215 kg i ako nikad to nisam stavio na ledja, no, opet, u opste nije ispalo lose. Uradio sam 2 ponavljanja sa tom tezinom, a posle toga uradio jos single i to je bilo to sto se cucnja tice.

Sad mi je cilj da kad uradim ciklus good morning-a, uspem da odradim 3x3 sa tih 215 kg.

Nego, evo snimio me Milance kako radim bench radi forme, da cujem sta da popravljam. Sto pre, to bolje. :) Za sada sam izbacio board press jer sam primetio da mi je jako losa forma u tome i stalno sam na ivici da se nekako povredim, tako da sam na minimum 6 ponavljajna sto se osnovnog lifta tice, a pojacavam sad sa floor pressom, uskim benchom, tate press-om itd. Gledam sto vise tricepse da ojacam i peglam ledja. Inace, mislim da sam prilicno usvojio koriscenje latisimusa pri spustanju tega na grudi, jer koliko god sporo da ga spustam, ne osecam zamor nikakav u rukama... Takodje, vidim da imam jos dosta lufta da odignem dupe od klupe, a da se ne odvoji, kako bih pomogao onom pocetnom drive-u. Eto jedine situacije u kojoj ima koristi od tolikog dupeta.





Pozdrav!
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #26 on: April 11, 2008, 11:30:11 AM »
Ovaj drugi klip,sa osloncem na korenovima prstiju je pravi.Vidi se lepo ,kako zauzimas pravu poziciju i setup ti je odlican,sto nije slucaj sa predhodnim klipom u kome si oslonjen celim stopalom.

Takodje,probaj,kada dizes vece tezine,da napregnes celo telo,pocev od korenova prstiju na nogama pa do gornjih trapeza,da budu kao struna tj da luk bude sabijena opruga ,koja ne menja svoj izgled tj setup ,ma u kojoj fazi pokreta da si.Ovo ce ti dati ,takvu vrstu napetosti,koja ce biti i oslonac,ali u isto vreme dati drive ,da teg izleti na gore.

Elem,latisimuse koristis bolje u ovom drugom klipu tj veoma dobro.

Uzgred,jer si pokusavao da spustis ,jos malo dole,ka stomaku ,sipku?
Naravno,ako ovo odgovara tvojoj gradji.

Znaci,udri po floor press-u,tricepsu/tate press,ekstenzija-pres, bucicama, kada sake gledaju jedna ka drugoj-westside stil,lat masina/oba nacina,2/3,malo siri i uzi a full range/,potrudi se i ramena da razbijas/i bucice i dvorucni-slobodni ili smith/,ali ne vise od jednom nedeljno jer ramena trpe od svega sto radimo,a o gornjim ledjima da i ne govorim.

Sve najbolje.

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #27 on: April 11, 2008, 04:24:58 PM »
Tako je. Za drugi snimak sam se i drugacije namestio, kako nikad to ranije nisam radio. Popeo sam se celim stopalima na klupu, oslonio glavom, napravio luk, napregnuo se, spustio dupe i onda jednu po jednu nogu spustao na prste, tako da sam napravio i veci luk nego sto sam inace pravio. E sad, sto se tice spustanja vise ka stomaku, mogao bih jos malo, ali onda teg ne bi mogao da putuje ravno ka gore, jer u gornjoj poziciji moram ramenima da vucem ka sebi da se ne bi "prevalio" napred....nije u ravnotezi. Tako da bi morao da ide gore, ali ka stalku, a trudim se da putuje ravno gore, odnosno iz donje pozicije ga guram cak malo ka stopalima?

Pozdrav!
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #28 on: April 11, 2008, 04:48:24 PM »
Tako je. Za drugi snimak sam se i drugacije namestio, kako nikad to ranije nisam radio. Popeo sam se celim stopalima na klupu, oslonio glavom, napravio luk, napregnuo se, spustio dupe i onda jednu po jednu nogu spustao na prste, tako da sam napravio i veci luk nego sto sam inace pravio. E sad, sto se tice spustanja vise ka stomaku, mogao bih jos malo, ali onda teg ne bi mogao da putuje ravno ka gore, jer u gornjoj poziciji moram ramenima da vucem ka sebi da se ne bi "prevalio" napred....nije u ravnotezi. Tako da bi morao da ide gore, ali ka stalku, a trudim se da putuje ravno gore, odnosno iz donje pozicije ga guram cak malo ka stopalima?

Pozdrav!

Treba probati i uporediti osecaje,sa vecim spustanjem na stomak i ovako ,kako sada radis.

Elem,svaki pres je,makar malo J pres,ali je velika razlika koliki je poluprecnik tog kruga ,kada krenes ka glavi.

Znaci,posmatraj sebe ,a i druge,kod raw lifta i videces,da se uvek malo ide ka glavi,samo je to kod nekih samo neznatno,a kod drugih previse,pa ispada akcenat u izvodjenju ove vezbe,a sto nije dobro,naravno, u raw varijanti.

Ovo se narocito dobro vidi ,kako tezina raste,pa posmatras ljude,koji inace rade naglasenu J varijantu,kako se tezina povecava,iz serije u seriju,a putanja je sve pravlja i pravlja,da bi ,u najtezoj seriji,bila kosa linija.Znaci,dolazi se instinktivno,zbog teznje da se utrosi sto manja energija i izvrsi sto manji mehanicki rad,do ispravljenog/ne skroz/ S potiska.

Znaci,prati svoju putanju,u kojoj imas najveci potisak,a da mozes koristiti latisimus,ako nista,ono radi stabilizacije pokreta.

Pozz

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Gde svi tu i mali Mujo...i moj log treninga
« Reply #29 on: April 11, 2008, 05:18:13 PM »
Aragorne..ja kad sedenem..Sve lepo uradim..na lopatice samo mi je dupe na klupi koren prstiju kao kod luke.Ali ubi me kicma...tu kod krsta..jel je zategnuta jako.Sta da radim>Jel to ok?Kao Mendelson kad radi.Mene kicma dole ubi!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."