EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trijatlon i discipline snage  (Read 1816 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Trijatlon i discipline snage
« on: August 02, 2010, 01:15:53 PM »
Jebo ih i trijatlon i disciplikne snage. Pade mi nešto napamet da je u pojedinim delovima Srbije powerlifting preveden kao discipline snage. Pa sad nije im bilo dosta pa takičenje u powerliftingu nazivaju trijatlon (plivanje, bicikla i trčanje). Pretpostavljam da su te idiotske prevode i nazive osmislila gospoda iz saveza za dizanje tegova pri kome je powerlifting bio samo sekcija. Odatle i sudije koje cene čulčanj po lepoti "auu što je išao duboko" bez obzira što prsavila traže da se probije "paralela" samo za delić santimetra, tek da buzde vidljivo.

Elem ne mogu da se opredelim šta me više nervira. Reč "Trijatlon" ili "discipline snage".

Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline bjedov

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 293
  • Gender: Male
Odg: Trijatlon i discipline snage
« Reply #1 on: August 02, 2010, 08:54:09 PM »
"pun" cucanj je katastrofa za kolena i donja ledja,kada kazem pun mislim na njihovo vidjenje punog,jer se stvara flexija u lumbalnom i sakralnom delu kicmenog stuba,malo ispod paralele je prirodan polozaj za cucanj,cak i uzak stav,mogu da izvedem i wl cucanj i pl cucanj bez problema ali wl cucanj je flexija na velikim kilazama kod svakoga i mora na odbijanje da se radi,sto nikako nije potrebno,pa i wl sampioni imaju probleme sa kolenima zbog toga,a imaju svve trenere i doktore i "pomagala"koja postoje,to nam ne treba,ili pl cucanj ili hibrid malo ispod paralele,to je moje misljenje.za nazive stvarno ne znam,malo sam spamovao ali cisto da prenesem iskustvo steceno na takmicenju,trening je drugo,neko ne forsira dovoljno,na takmicenju treba dati 110 posto

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Trijatlon i discipline snage
« Reply #2 on: August 02, 2010, 09:05:45 PM »
"pun" cucanj je katastrofa za kolena i donja ledja,kada kazem pun mislim na njihovo vidjenje punog,jer se stvara flexija u lumbalnom i sakralnom delu kicmenog stuba

Bas tako.