EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA  (Read 6364 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aleksandar84

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 445
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #10 on: August 28, 2013, 10:46:36 AM »
Heheheh 357 je način treninga kroz crveno hahahah..

hehe kakva motivacija  :yes:
Srecno u daljem radu!

Offline DeathOrGlory

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 510
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #11 on: August 28, 2013, 12:11:02 PM »
interesantan i detaljan post  :yes:
Sometimes standing for what you believe means standing alone.

Ciljevi za 2013: biti jaci nego u 2012.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #12 on: August 29, 2013, 02:52:27 PM »
i baš kažem Milanu, šteta bi bila da ono što zna i gde ima rezultate ne iskoristi i baci se malo na trenerski posao... kad gledam, što uživo, što virtuelno, ko sve radi kao trener i uzima pare, ne bih im dao nacrtanu ovcu da mi čuvaju a ne pokazuju trehnike... i nije sad da laskam jer mi je dobar drugar, ali kod nas u teretani (mada, i dosta šire) jedini za koje tvrdim da nesumnjivo znaju znanje su Milan i Bjedov... čak na stranu i rezultati trenutno jer ima dosta jakih momaka koji blage veze sa životom nemaju... na stranu i sve diplome i kursevi, jer gledam i slušam svakodnevno i DIF-ovce i ljude sa nekim trenerskim sertifikatima koji postavljaju najdebilnija početnička pitanja, ali zato uzmu po 100+ evra po klijentu mesečno... ili još gore, deca sa 18 godina koja posle par meseci vežbanja i boravka na forumima, gde im je vrhunac znanja da se ovsene jedu ujutru a Ella uveče, stave u potpis da više neće deliti svoje znanje za džabe... da se čovek prekrsti i levom i desnom... dok neko kao Milan istim tim DIF-ovcima i trenerima sa sertifikatima po teretani volonterski sastavlja treninge i ispravlja tehnike... i još pored toga nisu u stanju pravilno da izračunaju procente od 1RM-a...
i da ne ispadne sad da ja automatski omalovažavam DIF i one koji su ga završili, ali fax kao fax i diploma kao diploma nisu nikakav garant znanja ako se neko ograničava samo na to i ne usavršava se i teoretski i praktično sa strane... tako je i u svakoj drugoj profesiji a ne samo u sportu... imate Mladena Jovanovića, dečka koji je završio DIF ali se usavršavao i van toga, i sad je jedan od najcenjenijih kondicionih trenera, koliko sam mogao da čujem, dečko koji je jedno vreme pisao na forumima i čiji je svaki post prava enciklopedija... i takvima ne treba da bude žao da se da tih 100+ evra... :)

eto, malo se odužilo, mogao bih da nastavim i dalje ali prekidam ovde... :)



edit: i da, od svega su mi još manje jasni biceps majstori koji imaju sreću da treniraju sa ljudima koji nešto stvarno znaju, a oni umesto da iskoriste to, treninzi im se i dalje zasnivaju na biceps pregibima na 1001 način...

inače, da, postoji i jedna pozitivna strana, a to je što primećujem da sve više ljudi kod nas radi te bazične vežbe... gotovo da nema nijedne devojke koja ne radi čučanj i mrtvo kod nas u teretani, i ne ustručavaju se da pitaju i traže pomoć... u Koloseumu je Bjedov promovisao čučanj... do 2006. bukvalno nije bilo čoveka koji je imao čučanj preko 200kg, dok Bjedov nije krenuo da divlja sa težinama pa ljudi videli i skontali "u, ovo je do jaja, probaću i ja"... :)

eto toliko, uzdravlje... :)

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #13 on: August 29, 2013, 03:10:32 PM »
MIlan će nadoći već..Život piše najbolji roman..Neke stvari se moraju jednostavno posložiti pa da se dođe na taj nivo da on počne zarađivati novce a hoće jednog dana siguran sam..Ja sam jedno vrijeme i sam trenirao i bio trener svojim takmičarima i usput trenirao sportaše i rekreativce..I vidio sam da svi kaskamo jer ja žestoko i ozbiljno treniram, i da ćemo i dalje svi kaskati osim ukoliko se ja njima ne posvetim..I ja sam jednostavno prestao i prešao u rekreativce, a posvetio se prvenstveno svojim takmičarima pa onda ostalim i to je onda krenulo nabolje..Ali sam sebe zapostavio, sve sam teže nalazio vremena za svoj trening da bi došao u fazu da nisam trenirao nikako 4-5 mjeseci..
Ovo sam naveo samo zato da ukažem da je Milan još uvjek u vrhunskom  treningu, završava fakultet i razne druge obaveze..Sve će to biti drugačije opet kad se završi fakultet, zaposli se, smanji svoje treninge a posveti se haj da kažem doslovice izučavanju snage a pogotovo uzimanju novaca hahah..
U svakom slučaju uspjeće sigurno..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline LeDu 91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 889
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #14 on: August 29, 2013, 03:44:56 PM »
Da se ubacim iako je van price, Filipe totalno te podrzavam u tome sto si rekao za DIF, naime isti zavrsavam za godinu dana i totalno si upravu za usavrsavanje, na fakultetu pokupis neku osnovu koja treba da te natera da dalje sam ucis. I ima ljudi koji sa ovog faksa izadju ne znajuci bukvalno nista.

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #15 on: August 29, 2013, 03:53:17 PM »
DIF ili FASTO je samo uslov da bi mogao obavljati određeni posao..
Vrlo malo ih se može hvaliti specifičnom primjenom tog znanja..Ili je usko vezano za određeni sport ili je općenito pa na kraju ništa, što je uglavnom..
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Fat Dragon

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1032
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #16 on: August 29, 2013, 05:24:07 PM »
Ajmo malo neozbiljnosti:

gotovo da nema nijedne devojke koja ne radi čučanj i mrtvo kod nas u teretani, i ne ustručavaju se da pitaju i traže pomoć
Kao recimo spotiranje prilikom čučnja?

@Almir
Čitajući ovaj tvoj zadnji post ja sam imao prosvjetljenje i shvatio zašto moj benč već neko vrijeme stagnira.
To je zbog onog gada Milana koji umjesto da se posveti mom problemu , studira , ispite polaže čak , trenira , ima djevojku.
I šta sad treba? Da on završi fakultet , ode u inostranstvo i nađe dobar posao , zasnuje porodicu , a ja?
Da moj benč i dalje kaska? :nonono:
Neka osjećaj bude s tobom.
Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad.Tu Bukas ko kanda bilduje.

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #17 on: August 29, 2013, 05:30:18 PM »
Dragone, to će ti sigurno da bude tako i sigurno je Milan kriv jer tvoj bench nije velik kako bi trebalo da bude..Gad pravi hahahah..


Moja supruga trenira 3x sedmično, od toga radi 2x sedmično puni čučanj, 1x sedmično DL, RDL i sve osnovne vježbe..
Jedne prilike kad je svojim kolegicama u školi (profesoricama)pričala da je radila 50x5 DL one je ono gledaju tupo i pitaju pa što??
hahahah
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #18 on: August 29, 2013, 05:32:15 PM »
Hvala na lepim recima :-)
Sta znam, glupo mi je da se promovisem sad kao ne znam kakav trener, jer ima jos da se uci mnogo. Ljudi izgleda ne shvataju kakva je odgovornost trenirati nekog. Stvarno vidjam sve I svasta sto se tice tih " trenera" I nisu svesni gde su suplji.


Sent from my PMP5580C using Tapatalk 2
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: MOJI TRENINZI PRIJE I POSLE OVOG FORUMA
« Reply #19 on: August 29, 2013, 05:40:51 PM »
Kakvi se dunđeri prihvataju tog posla nebi ga ja poslao po čašu vode, a on uzme sportaša ili klub čak da trenira..

Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..