EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137044 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #60 on: September 17, 2008, 10:09:23 PM »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #61 on: September 18, 2008, 12:28:09 AM »
Au, ala ovaj batica ima tehniku :wow: Da ga jebem ako i ja ne bi' ovako povuk'o 200 kila... 'ladno cu da probam sledece nedelje :evillaugh:

Nego, recite mi jel valja moja tehnika? Ovo sam radio prosle nedelje sa sasvim finih 140kg (neki racunaju sipku kao 15kg pa bi to bilo 145 ali posto nije olimpijska, ja je racunam kao 10). To bi trebalo da je taj romanian deadlift, nadam se... Ako ne valja, vicite sta da menjam.

#15 Vince Carter

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #62 on: September 18, 2008, 01:37:03 AM »
ne valja
nije to romanian deadlift to je nacin kako vecina ljudi radi DL
pogledaj snimak benija magnusona da vidis kako radi covek rodjen za mrtvo
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #63 on: September 18, 2008, 02:40:35 AM »
Pa mene bas i zanima bodibilderski nacin izvodjenja a ne powerlifterski, gde je samo bitno da na ovaj ili onaj nacin podignes tu tezinu koju "napadnes". Valjda se lepo vidi da sam masivan otprilike kao jedna trecina prosecnog powerliftera :)

Hteo sam da postavim pitanje na nekom drugom delu foruma ali tamo ne videh temu o mrtvom dizanju pa sam zato pitao ovde...
#15 Vince Carter

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #64 on: September 18, 2008, 02:55:29 AM »
gledaj,mislio sam da pokusavaju na "bilderski" nacin to da urade tj da bolje pogode ledja
povredjuju se uglavnom
moras da cucnes vise,,sporije radis,ne trpas kilazu i cini mi se da ti se malo povija lumbalni deo

elem,ako ces da radis tezak dl vidi kako je to ovde objasnjeno slobodno,pomocice ti i oko bb
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #65 on: September 18, 2008, 10:58:28 AM »
Ne znam kako da cucnem vise jer mi i ovako teg ide na par cm od zemlje, a cesto i dodiruje istu jer imam bas dugacke ruke. Jedino kad bi' radio sa ispruzenim nogama, ali to onda udara u zadnju lozu... Kilaze ne trpam, potpuno isto radim i sa 50 i 90kg a snimak je mozda malo brzi od realnog izvodjenja vezbe jer se ne secam da sam radio nesto preterano brzo.
#15 Vince Carter

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #66 on: September 18, 2008, 01:07:54 PM »
Ako radis DL, radi ga powerlifterski. Ne radi se ta vezba da bi ti "pogodio odredjeni misic" koji ce kao, da se poveca ili sta, nego da velikim opterecenjem i angazovanjem toliko misica istovremeno nateras organizam da se brani odnosno da se sprema da trpi vecu kilazu, a brani se nesto uvecanim testosteronom, hipertrofijom itd. Jedini ispravan nacin za DL je taj da sacuvas kicmu na duge staze, da to bude pravilna tehnika, a to ti je ovo sto ti Milan prica...
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #67 on: September 18, 2008, 01:13:02 PM »
Pa mene bas i zanima bodibilderski nacin izvodjenja a ne powerlifterski, gde je samo bitno da na ovaj ili onaj nacin podignes tu tezinu koju "napadnes". Valjda se lepo vidi da sam masivan otprilike kao jedna trecina prosecnog powerliftera :)

Hteo sam da postavim pitanje na nekom drugom delu foruma ali tamo ne videh temu o mrtvom dizanju pa sam zato pitao ovde...

Izvini,a koji je to BB nacin za izvodjenje DL?

Offline Milan J

  • Powerlifter Sampion
  • *
  • Posts: 1174
  • Gender: Male
  • Bench hard or go home
    • Strong Bench
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #68 on: September 18, 2008, 02:26:06 PM »
Izvini,a koji je to BB nacin za izvodjenje DL?

 :clap: :hitself:
Imam 41 godinu, jednom sam bio klinicki mrtav, jednom paralizovan. Planiram da na GPC/WPC svetskom prvenstvu bencujem preko 320kg kao master (40+ godina)!

Dnevnik važnijih liftova tabelarno:
https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Atcnxjf0lOPddHY1MUtCT01FeERQV2tZRV9OeVhVY3c&hl=en#

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #69 on: September 18, 2008, 02:55:50 PM »
Izvini,a koji je to BB nacin za izvodjenje DL?

ja sam prvo pomenuo to,al sam se pogresno "odrazio"  :)
mislio sam na nacin na koji rade da bi vise pogodili erektore
@vins (asociras me na winstrol ovako   :lol:)
postoji rumunsko mrtvo za to,hiperekstenzija
i svako mrtvo gadja bar malo zadnju lozu,tj mrtvo je vezba za ceo zadnji deo tela
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380