EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137027 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #90 on: September 26, 2008, 11:19:44 PM »
na osnovu mog skromnog znanja i iskustva u vezi BB-a(do skoro sam bio BB-er :) rekao bih ti da ako radis iskljucivo zbog izgleda ne trpas tezine, mnogo je efektnije supersetovanje koje predlaze Pedja Petrovic na drugom delu foruma (probao sam :).a koliko sam obavesten Pedja ne radi cucanj i mrtvo sa vise od 20kg a eno kolike su mu i noge i ledja...pozz

  Hvala prika na odgovoru. :thumbup1:

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #91 on: September 26, 2008, 11:27:05 PM »
a koliko sam obavesten Pedja ne radi cucanj i mrtvo sa vise od 20kg a eno kolike su mu i noge i ledja...pozz

Kako 20kg? Mozda 200, jer 20 se bukvalno i ne oseti... Pa ja moram da stavim bar 90 na cucnju i mrtvom da bi makar nesto osetio (i to sa dosta sporih ponavljanja) a mrsav sam i idem u teretanu iz zajebancije... Mislim, 20 kila je samo olimpijska sipka...
#15 Vince Carter

Offline milanmladenovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #92 on: September 26, 2008, 11:29:33 PM »
nema na cemu, uvek kad god budem mogo i znao tu sam :)...

Offline milanmladenovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #93 on: September 26, 2008, 11:42:21 PM »
ne 200, 20 :).covek ima trostruku discus herniu tako da bi tih dvesta bili verovatno pogubni za njega, mislim da je u saradnji sa Milosem(Milos Sarcev) radio taj novi program koji koristi nesto veci broj ponavljanja i dosta supersetova, uz naravno izuzetno izbalansiranu ishranu(mnogo vise podataka o ovome ima u delu foruma koji je posvecen BB-u)...u mom slucaju se izuzetno dobro pokazao ovakav nacin treniranja...pozz

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #94 on: September 27, 2008, 12:27:19 AM »
  Jedno pitanje vise za PL-re,vezano za mrtvo dizanje...

Ja sam tu vjezbu uveo u svoj plan treninga ledja svaki put,nego me zanima kako je raditi,odnosno kako podizati kilazu i koliko ponavljanja?Mozda nisam bas jasan ali valjda cete shvatiti.Poceo sam sa 80kg bez problema i radim 8-10 ponavljanja oko 5 serija,e sada vec bez ikakvih problema radim sa 120kg sa isto ponavljanja i serija,ali vidim da mogu puno vise,e dali je bolje naravno za "izgled"ledja,posto sam ipak BB,a ne PL-er da radim tako i dalje, ili da dizem dok mogu pa taman 1 ili 2 dizanja,po meni je bolje ovo prvo?Molio bih nekog da odgovori. :dunno: :dunno:
mrtvo dizanje je vezba koju nema ama bas nikakvog smisla raditi u velikom broju ponavljanja tj 6 - 8 (mada ja ne bih radio preko 6),vecim brojem ponavaljanja ces samo vise opteretiti stabilizatore i povecati mogucnost povrede...


Uploaded with ImageShack.us

Offline MilosM

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1046
  • Gender: Male
  • \ ______
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #95 on: September 27, 2008, 12:33:56 AM »
mrtvo dizanje je vezba koju nema ama bas nikakvog smisla raditi u velikom broju ponavljanja tj 6 - 8 (mada ja ne bih radio preko 6),vecim brojem ponavaljanja ces samo vise opteretiti stabilizatore i povecati mogucnost povrede...

Ovo kazes samo za PL ili generalno ?
Have you ever been alone at night,
Thought you heard footsteps behind,
And turned around and no-one's there ?
And as you quicken up your pace,
You find it hard to look again,
Because you're sure there's someone there!

Offline Ted Arcidi

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2126
  • Gender: Male
  • Stranger in the night. Sida in the morning.
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #96 on: September 27, 2008, 12:37:09 AM »
Ovo kazes samo za PL ili generalno ?
ma za BB pricam


Uploaded with ImageShack.us

Offline luka.l

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #97 on: September 27, 2008, 03:46:32 AM »
Poenta je toliko opteretiti celokupan organizam ( jer u toj vezbi rade bukvalno skoro svi misici....sem bicepsa (on nikako ne bi smeo da radi :) )), tako da se organizam brani povecanjem testosterona i jacanjem slabih tacaka. Dakle nije poenta "pogoditi neki misic" da bi on rastao nego naterati celo telo da kaze "moram da budem bolje istapaciran da trpim ovo na sebi" a to jedino moze sa velikom tezinom, sa kojom dakle ne moze da se uradi puno ponavljanja.
Powerlifting seems to be one of the only sports that you can be attempting to break a record and the guy whose record you're breaking is screaming at you to get it.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #98 on: September 27, 2008, 04:03:33 AM »
Kako 20kg? Mozda 200, jer 20 se bukvalno i ne oseti... Pa ja moram da stavim bar 90 na cucnju i mrtvom da bi makar nesto osetio (i to sa dosta sporih ponavljanja) a mrsav sam i idem u teretanu iz zajebancije... Mislim, 20 kila je samo olimpijska sipka...

haha probaj da uradis pola onog treninga  :lol:

Quote
covek ima trostruku discus herniu

zar nije 4struka  :innocent:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline milanmladenovic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #99 on: September 27, 2008, 09:39:41 AM »
mislim ipak da je trostruka...