EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137012 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #110 on: November 16, 2008, 11:55:14 AM »
@Mr.x- Hvala prika,ja sam se i nadao takvom odgovoru.
@Ted Arcidi-Da i to sam pretpostavio,ali me malo zbunjuje sto neki rade sa hvatom istim ili "odozgo",ili sa pothvatom sa obe ruke istu tu vjezbu,ali sa manje kila. ;) ;)Da to nije ono Rumunski i koji ono drugi stil ,ne znam sad? :innocent:

ja kad ga radim idem  nadhvat do nekih kilaza a onda vec kasnije radim mesoviti hvat

ne bi trebalo da osecas trapeze kod mrtvog,znaci treba skrooz opustiti ruke na dole

Ovako NE raditi deadlift
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=P0ySblouCKs[/youtube]


link se ne vidi video se tek kad sam usao da ti izmenim poruku

ovakvih idiota sa deadliftom ima svuda,sto neko rece, to su sve potencijalne zvezde youtube-a
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #111 on: November 16, 2008, 12:18:20 PM »
BRATE OVO JE NEKA SPRDNJA!!!!Ako ovo nisu tegovi od aluminijuma ne znam sta je............
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #112 on: November 16, 2008, 12:36:20 PM »
Mr.X nemoj sad da si ljubomoran.Ako ti ne mozes tako povijen da dignes sto ne bi mogli neki drugi?  :lol: :lol:  :blowkiss:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #113 on: November 16, 2008, 08:30:11 PM »
Mr.X nemoj sad da si ljubomoran.Ako ti ne mozes tako povijen da dignes sto ne bi mogli neki drugi?  :lol: :lol:  :blowkiss:

Pa na patos ga je vratio kao da su tegov od stakla,uopste mu i nije bilo tesko,jos se u pozadini cuje kako neko simulira neki zvuk,satro ukljestio se.Inace ako ovo ne mogu da dignem idem odma u penziju!!!!1
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #114 on: November 16, 2008, 08:44:52 PM »
heheh ma salim se ja malo  :lol:

A pitaj Milana kako on vraca teg  :lol:

naravno da je ovo uzas ,malo se salim...


Quote
.Inace ako ovo ne mogu da dignem idem odma u penziju!!!!1

Mislim da bi pre isao na banjicu na ortopediju  :wow:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #115 on: November 17, 2008, 03:43:26 PM »
Quote
A pitaj Milana kako on vraca teg


 :blush:

Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline munja

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 294
  • Gender: Male
  • Live to ride-Ride to live
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #116 on: November 17, 2008, 08:33:38 PM »


    Ja radio u petak i ima dva tri dana me boli malo donji dio kičme.E sad nisam imao pojas a radio sam vježbu kako treba(bar ja tako mislim) i još me nije prošlo,jedino kada se zagrijem,a to mi dosta smeta naravno ne mogu se koncentrirati na samo izvođenje bilo koje druge vježbe a kamoli mrtvo.Ono što jače boli ja više kila. :crazy: :crazy:
jeli moguće da nisam nešto izveo kako treba pri izvođenju vježbe,e da i lijevo koljeno u njemu nešto krcka kada se počmem spuštati odnosno dizati. :help: :help:

Offline r3d

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 204
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #117 on: November 17, 2008, 11:38:17 PM »
Ma video jeste fake, ali pokazuje kako ne treba raditi...Danas sam u teretani kod mene video par ljudi koji postave 2 tega na pod (diska), stanu na njih, tako da budu nekih 4-5cm od poda (debljina tega) i dizu sipku sa poda LEDJIMA, noge su im ispruzene...Strasno. A najgore od svega je sto im je to verovatno pokazao trener!
@munjo Prvo zagrejes noge i pa onda radis mrtvo. Pocni sa nekih 40kg odradi 10x pa na prave kilaze. Mene ne boli kicma, bole me samo misici okolo. Vazno je da kad uzmes sipku u ruke, prvo podignes torzo prema gore i spustis se nogama, znaci ruke su ti zategnute u tom polozaju, glava gore, ledja prava, i onda dizes prema gore, uz noge!
<3 Training

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #118 on: November 18, 2008, 01:35:24 AM »
@munjo Prvo zagrejes noge i pa onda radis mrtvo.

Jel to savet iz Monty Pytona?

Offline Goran Gajic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 91
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #119 on: November 18, 2008, 03:39:41 AM »
DEAD LIFT JE ZAKON!
www.elitesport-gym.com  prodaja fitness masina.kompletno opremanje profesionalnih i kucnih teretana