EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137035 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #180 on: July 07, 2009, 01:00:34 AM »
Evo, uspeo sam da povucem tih 200kg ali nisam zadovoljan jer je forma bila sve nesto vrljava, tj. nije je bilo. Posto sam poceo da sljakam kao neki sekjuriti u Roda supermarketu (8 sati hodanja tamo-vamo), sinoc sam spavao samo 4 sata (iz druge u prvu smenu + nesanica).. nisam pojeo ovde preporuceni burek nego neku pohovanu govedinu :nonono: Od pola 4 do pola 7 se przio na plazi a onda nas pre polaska kuci savatao drug da istovaramo neku robu iz kamiona, gde sam se dodatno raspao i isekao po rukama... hteo sam da prekocim trening ali je radoznalost bila jaca.

Odradio sam seriju zagrevanja sa sipkom, seriju sa 50kg, 90x10, 130x6, 170x2 (ovo nisam ni osetio, neverovatno), i onda 190x1 pa 200x1. Naravno, nisam ukljucio noge nego sam opet vukao uglavnom samo ledjima :hitself: Sto se tice kilaze, izvukao bi' verovatno i ~220 ali je veliko pitanje kako bi to izgledalo... a hvat nikad losiji nego veceras, sundjeri nista ne pomazu...





Posto sam ispunio cilj (bar kad je u pitanju povucena kilaza), sad cu malo da se pritajim. Ako se noga oporavi u skorije vreme, sledece godine napadam 200 i na cucnju. Bench ostaje gde i sad, od njega nema 'leba :blush:
#15 Vince Carter

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #181 on: July 07, 2009, 01:48:15 AM »
ma daj,povukao si ovo kao nista..ja bih isao na 220..al opet,ja bih jeo burek pre toga  :lol: :lol:  :clap:
svaka cast..i nije da si vukao samo ledjima,po meni bolje nego prosli put..imas to u sebi,nemoj da se pritajis skroz
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #182 on: July 07, 2009, 09:41:45 AM »
Ma idi bre...opet nece aragorn da te komentarise  :lol:  ajmo u opkladu?  :lol:

bravo...ali ne razumem sta da se pritajis..kad ti imas petice sa ovom kilazom glat..i sta ako i dignes 230? sto bi se pritajio?nastavljas da radis serije sa 200 ili vise..ne znam sta ima od tog pritajavanja kad ti je to normalna radna serija??? :pullhair:

bravo  :clap: :clap: :clap:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #183 on: July 07, 2009, 09:58:36 AM »
Kako ono meni kazu.Sta se mazis  :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #184 on: July 07, 2009, 11:29:52 AM »
Evo, uspeo sam da povucem tih 200kg ali nisam zadovoljan jer je forma bila sve nesto vrljava, tj. nije je bilo. Posto sam poceo da sljakam kao neki sekjuriti u Roda supermarketu (8 sati hodanja tamo-vamo), sinoc sam spavao samo 4 sata (iz druge u prvu smenu + nesanica).. nisam pojeo ovde preporuceni burek nego neku pohovanu govedinu :nonono: Od pola 4 do pola 7 se przio na plazi a onda nas pre polaska kuci savatao drug da istovaramo neku robu iz kamiona, gde sam se dodatno raspao i isekao po rukama... hteo sam da prekocim trening ali je radoznalost bila jaca.

Odradio sam seriju zagrevanja sa sipkom, seriju sa 50kg, 90x10, 130x6, 170x2 (ovo nisam ni osetio, neverovatno), i onda 190x1 pa 200x1. Naravno, nisam ukljucio noge nego sam opet vukao uglavnom samo ledjima :hitself: Sto se tice kilaze, izvukao bi' verovatno i ~220 ali je veliko pitanje kako bi to izgledalo... a hvat nikad losiji nego veceras, sundjeri nista ne pomazu...





Posto sam ispunio cilj (bar kad je u pitanju povucena kilaza), sad cu malo da se pritajim. Ako se noga oporavi u skorije vreme, sledece godine napadam 200 i na cucnju. Bench ostaje gde i sad, od njega nema 'leba :blush:

Ma idi bre covece!

Posle svega uradjenog u toku noci i dana,ovako da dizes?

Alal vera.

Elem,ovo je bilo ekstra lako i ja bih dodao do 220kg,stavio pojas i uradio jednu trojku.

Drugo,zadnja serija pred tih 220 bi trebala da bude ne vise od 190x1,da sacuvas svezinu.

Nego, sta je sa kolenom i tehnicki kako radis cucanj?

Mozda mogu pomoci...

Offline Ninja_Zg

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 173
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #185 on: July 07, 2009, 12:42:45 PM »
Ovo je bilo valjda 80% maksimuma.

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #186 on: July 07, 2009, 06:39:32 PM »
Kad sam rekao da cu malo da se pritajim, mislio sam u smislu da cu mrtvo raditi laganeze, u serijama od max. 120-130kg... i tako do kraja leta, a onda opet ostro napadacki.

Nego, sta je sa kolenom i tehnicki kako radis cucanj?

Mozda mogu pomoci...

Nije koleno nego zglob. Pre 4-5 meseci je zamalo umro na fudbalu, prilikom jednog uklizavanja mi je lopta dosla tacno ispod noge i onda totalni mrak... Evo i ovde video klip, posto vi veliki i jaki momci ne pratite deo foruma gde se pokazujemo mi bildercici u pokusaju ;D

Deco, ne pokusavajte ovo kod kuce, ja sam se godinama pripremao :boxed:



Naravno, cekao sam da me prodje i to se nije desilo jer se neka koscica verovatno nije vratila na mesto. Prosle nedelje sam konacno resio da odem na pregled kod sportskog lekara - i odustao posle pola sata cekanja jer je bila guzva :wallbash1: Otok je spao na nekih 20%, mogu da hodam normalno, mogu i da potrcim lagano, ali nista ozbiljnije od toga. Cucanj radim sa max 100kg, prosle nedelje sam bas isao 100x16 laganeze. Mada, mislim da bi' stavljao i vise ali nemamo stalak pa smara kad treba dvojica da ti montiraju dvadesetice sa strane, a smit masinu sam odavno eliminisao jer nije to to.
#15 Vince Carter

Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #187 on: July 07, 2009, 06:54:33 PM »
auuu .... idi cekaj 5sati ako treba al odradi pregled kod lekara!

btw svaka cast za kilaze !  :)
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #188 on: July 07, 2009, 06:58:11 PM »
nenade,to je bilo pre pola godine :)
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #189 on: July 07, 2009, 09:02:25 PM »
Nije mi jasno sta cekas i cemu se nadas,kada se tako bahato ponasas prema svom zdravlju.....