EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137029 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Rasha

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 165
  • Gender: Male
  • Gym & Gym, Slovačka 17, Novi Sad
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #210 on: July 21, 2010, 01:22:32 PM »
Milane, jel to onaj Nenad shto je sebi kolena i kichmu slomio sa 120kg na sq ??   ;)
ONLY PLANTS GROW NATURALLY

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #211 on: July 21, 2010, 11:13:31 PM »
hahah da da
al dobar je nenad
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #212 on: August 05, 2010, 07:28:48 PM »
Danas se radio dl, na licu mjesta sam dobio komentar da su ledja ko banana  :wallbash1: ne mogu nikako da ga potrefim da to bude po skolski ;) Na drugom snimku mi se otkopcao kais, malo me trznulo al dobro je proslo :) uglavnom interesuje me jel dizanje na ovaj nacin suicidan  :hitself:




Offline nenadns

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 868
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #213 on: August 06, 2010, 01:43:57 AM »
Milane, jel to onaj Nenad shto je sebi kolena i kichmu slomio sa 120kg na sq ??   ;)

di si Rasho kad cemo na trening xD nisam nista bolji ni sad xD
Out of the night that covers me,
Black as the pit from pole to pole,
I thank whatever gods may be
For my unconquerable soul.

In the fell clutch of circumstance
I have not winced nor cried aloud.
Under the bludgeonings of chance
My head is bloody, but unbowed.

Beyond this place of wrath and tears
Looms but the Horror of the shade,
And yet the menace of the years
Finds and shall find me unafraid

It matters not how strait the gate,
How charged with punishments the scroll,
I am the master of my fate:
I am the captain of my soul.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #214 on: August 06, 2010, 02:27:35 AM »
@simpson
dobar je polozaj kako si stao ali si krenuo prvo dupetom na gore
zabaci se dupetom unazad,neces da padnes jer tegovi daju kontru..kada dodjes do kolena negde krenes kukovima unapred
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #215 on: August 06, 2010, 08:48:30 AM »
Danas se radio dl, na licu mjesta sam dobio komentar da su ledja ko banana  :wallbash1: ne mogu nikako da ga potrefim da to bude po skolski ;) Na drugom snimku mi se otkopcao kais, malo me trznulo al dobro je proslo :) uglavnom interesuje me jel dizanje na ovaj nacin suicidan  :hitself:





Treba, iz pozicije koju si zauzeo, da vuces simultano,nogama i ledjima zajedno opiruci o pod,ali sipka treba da ide unazad ,sto blize nogama tj da vrsi depilaciju nogu.


Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #216 on: August 06, 2010, 10:48:00 AM »
@simpson
dobar je polozaj kako si stao ali si krenuo prvo dupetom na gore
zabaci se dupetom unazad,neces da padnes jer tegovi daju kontru..kada dodjes do kolena negde krenes kukovima unapred
Primjetio sam da dupe leti gore al potrudit cu se za drugi put da to pokusam ispraviti
Treba, iz pozicije koju si zauzeo, da vuces simultano,nogama i ledjima zajedno opiruci o pod,ali sipka treba da ide unazad ,sto blize nogama tj da vrsi depilaciju nogu.


Aragorn svjestan sam da sipka treba da pegla noge, a ja je tek je prislonim na natkoljenicu  :hitself:

@Milan @Aragorn
Hvala na savjetima  :beerbros:

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #217 on: August 06, 2010, 12:30:52 PM »
 :yes:

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #218 on: August 06, 2010, 07:42:33 PM »
Ev danas nakon cucnja( kojeg nisam smio snimati  :lol: ) odradio maksuz Dl pa me zanima imal imalo napretka ili se ponavljam :lol:. Sto se tice promjene u odnosu na prethodni snimak jeste to da sam sipku vukao od potkoljenice preko koljena pa uz natkoljenice (konstantna veza uz nogu). Imao sam problema sa tezinom 100kg pa sam upar navrata kad bih pokusao dupetom ici nazad umalo zbog male tezine zavrsio na ledjima. Sto primjecujem sa snimka su ledja, koja nisu cini mi se bas idelano prava, al me je snimatelj isprosipao pravo: prvi put snimio al nije ufatio detalj kada sipka ide preko nogu, drugi put slucajno izbrisao, a treci put kad sam bio na izmaku snaaga i dalje potpucavao pa je ispalo kako je ispalo :lol:


Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #219 on: August 10, 2010, 07:47:11 PM »
Zanima me kad zelimo ici na neki dl maksimum, koliko vjezbi za ledja prethodno raditi, dal odraditi neku vjezbu cisto radi zagrijavanja i odmah preci na dl par serija pa maksimum, mislim da je glupo i opasno ici na maksimum a dl 4 ili 5 vjezba za ledja sto je kod mene inace slucaj :help: