EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137050 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #220 on: August 10, 2010, 08:28:00 PM »
Zanima me kad zelimo ici na neki dl maksimum, koliko vjezbi za ledja prethodno raditi, dal odraditi neku vjezbu cisto radi zagrijavanja i odmah preci na dl par serija pa maksimum, mislim da je glupo i opasno ici na maksimum a dl 4 ili 5 vjezba za ledja sto je kod mene inace slucaj :help:

pod jedan ne vidim poentu da neki netakmichar radi maximume poshto nose veliki rizik ...

drugo najtezu vezbu radish prvu tj oko nje ti se sve vrti .. main lift ...

mozesh odraditi neke aktivacione vezbice , pravilan warmup  ali iscrpeti erektore nekom drugom vezbom i onda josh vijati max na DL je po meni karta u jednom pravcu za bolnicu ...

imash par varijanti kako se spremiti za vece liftove ... meni kako najvishe lezi kreni sa 60% procenjenog max ... prva serija malo vishe pon .. do 6 .. da procirkulise krv mishicima .. onda dizi za 5-10%  svaku narednu seriju dok ne dodjesh do zeljene tezine ali ovaj put sa manje pon i kako rastu tezine sve je veci fokus na formi ..  imash jos par nachina kako se to moze uraditi i chini mi se da svako radi kako njemu lezi najbolje i to dosta varira ...

e i josh jedan faktor koji uvek zaboravljamo a to je CNS ..volim pre main vezbe da odradim par ponavljanja ili par serija vezbi koje ce imati aktivirajuce dejstvo na CNS .. to su uglavnom explozivni pokreti bilo to skokovi , claping push ups , olimpijska dizanja sa 70% RM ... chak i parcijalni liftovi tipa rack pulls  ... 

probaj .. razlika je ochigledna .. CNS = ALFA I OMEGA
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #221 on: August 10, 2010, 09:09:03 PM »
pod jedan ne vidim poentu da neki netakmichar radi maximume poshto nose veliki rizik ...

drugo najtezu vezbu radish prvu tj oko nje ti se sve vrti .. main lift ...

mozesh odraditi neke aktivacione vezbice , pravilan warmup  ali iscrpeti erektore nekom drugom vezbom i onda josh vijati max na DL je po meni karta u jednom pravcu za bolnicu ...

imash par varijanti kako se spremiti za vece liftove ... meni kako najvishe lezi kreni sa 60% procenjenog max ... prva serija malo vishe pon .. do 6 .. da procirkulise krv mishicima .. onda dizi za 5-10%  svaku narednu seriju dok ne dodjesh do zeljene tezine ali ovaj put sa manje pon i kako rastu tezine sve je veci fokus na formi ..  imash jos par nachina kako se to moze uraditi i chini mi se da svako radi kako njemu lezi najbolje i to dosta varira ...

e i josh jedan faktor koji uvek zaboravljamo a to je CNS ..volim pre main vezbe da odradim par ponavljanja ili par serija vezbi koje ce imati aktivirajuce dejstvo na CNS .. to su uglavnom explozivni pokreti bilo to skokovi , claping push ups , olimpijska dizanja sa 70% RM ... chak i parcijalni liftovi tipa rack pulls  ... 

probaj .. razlika je ochigledna .. CNS = ALFA I OMEGA

Tacno tako.

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #222 on: August 10, 2010, 11:09:07 PM »
pod jedan ne vidim poentu da neki netakmichar radi maximume poshto nose veliki rizik ...

drugo najtezu vezbu radish prvu tj oko nje ti se sve vrti .. main lift ...

mozesh odraditi neke aktivacione vezbice , pravilan warmup  ali iscrpeti erektore nekom drugom vezbom i onda josh vijati max na DL je po meni karta u jednom pravcu za bolnicu ...

imash par varijanti kako se spremiti za vece liftove ... meni kako najvishe lezi kreni sa 60% procenjenog max ... prva serija malo vishe pon .. do 6 .. da procirkulise krv mishicima .. onda dizi za 5-10%  svaku narednu seriju dok ne dodjesh do zeljene tezine ali ovaj put sa manje pon i kako rastu tezine sve je veci fokus na formi ..  imash jos par nachina kako se to moze uraditi i chini mi se da svako radi kako njemu lezi najbolje i to dosta varira ...

e i josh jedan faktor koji uvek zaboravljamo a to je CNS ..volim pre main vezbe da odradim par ponavljanja ili par serija vezbi koje ce imati aktivirajuce dejstvo na CNS .. to su uglavnom explozivni pokreti bilo to skokovi , claping push ups , olimpijska dizanja sa 70% RM ... chak i parcijalni liftovi tipa rack pulls  ... 

probaj .. razlika je ochigledna .. CNS = ALFA I OMEGA
lijepo objasnjeno :clap: ja sam isao krivim putem, uvijek sam se vodio time da bar 2-3 vjezbe treba da bih ledja u potpunosti zagrijao pa zadnju ili predzadnju vjezbu radim dl, al posto sam dizao mozda nekih 60%od maksimuma u serijama opet nije bilo neke konkretne opasnosti za povredu, a danas sam radio mrtvo kao petu vjezbu i zadnju seriju isao svoj maksimum, pa me je to navelo na razmisljanje koliko je ovo pogresno, slazem sa i sa tim da rekreativac ne treba da igra na granici povrede, isto mislim da je za rekreativca sve od klasicne suplementacije nepotrebno i slicno, al nekad se u nama javi taj duh daj da pokusam vise pa vise pa se to obije o glavu sto kaze, mislim da je nespojivo ovo sto ja radim, neki klasicni bb trening, a onda u sklopu njega hocu da odradim pl dl do maksimuma, a to iz prilozenog izgleda ne ide. :)

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #223 on: August 10, 2010, 11:53:35 PM »
lijepo objasnjeno :clap: ja sam isao krivim putem, uvijek sam se vodio time da bar 2-3 vjezbe treba da bih ledja u potpunosti zagrijao pa zadnju ili predzadnju vjezbu radim dl, al posto sam dizao mozda nekih 60%od maksimuma u serijama opet nije bilo neke konkretne opasnosti za povredu, a danas sam radio mrtvo kao petu vjezbu i zadnju seriju isao svoj maksimum, pa me je to navelo na razmisljanje koliko je ovo pogresno, slazem sa i sa tim da rekreativac ne treba da igra na granici povrede, isto mislim da je za rekreativca sve od klasicne suplementacije nepotrebno i slicno, al nekad se u nama javi taj duh daj da pokusam vise pa vise pa se to obije o glavu sto kaze, mislim da je nespojivo ovo sto ja radim, neki klasicni bb trening, a onda u sklopu njega hocu da odradim pl dl do maksimuma, a to iz prilozenog izgleda ne ide. :)

ide itekako .. postoje odlichni hibridi ... sama chinjenica da imash snazne bodybuildere i velike pl-ere ti govori da snaga i masa nisu toliko udaljeni termini .. ali ovde je vec kljuchna rech periodizacija , planiranje ili kako vec ...  imash treninge kao 5/3/1   koji  se svode na main lift koji ganjash po principu 5/3/1 + dodatne vezbe koje sluze da  izlaganjem dovoljnim vremenom pod tenzijom ili obimom izazovu hipertrofiju sa recimo 3-4 serije od 10ak pon ...  eo uzeo sam samo jedan primer ali imash ih josh puno ...

bukvalno mozesh smenjivati micro ili mesocikluse snaga/hipertrofija  ... ali kada je sve podredjeno snazi i main liftu onda se i propratne stvari menjaju pocevshi zagrevanja , obima treninga ,assistance vezbi itd .. primetio si da su sanse za povredu sa 60-70 % mnogo manje nego kada se ide ka max .. (mozda je to razlog zashto vidim gomilu momaka po teretanama koji rade uzasnom ali uzasnom formom a josh nisu zavrshili u bolnici .. rade 8+  ponavljanja .. kada bi tako izvachili 3ke i manje ... uf :/ )

znachi jedna stvar je kada se mrtvo radi sa 10 pon gde je cilj bodybuilderu da razvije donja ledja , a druga kada pl pada u nesvest ili povraca nakon pokusaja PR , ili samo regularnog strenght work treninga  .. drugachije se telo ponasa ..  samim tim logichno da ako pripadash ovoj drugoj grupi da gledash sto svezije i spremnije da pridjesh vezbi shto je i logichno poshto kada je na sipci >90% 1RM prostor za greshke je mali , a dovoljan je trenutak nepaznje ..

znachi podredish sve main liftu i sve do tada radi PL-erski i onda radi biceps do mile volje  :rolleyes01: :rolleyes01:

shto se supsa tiche ne bih isao bash tako u krajnost .. postoje neke stvari koje su po meni prvenstveno isplative u smislu ulozeno/dobijeno ...

to je vit D , neki dobar izvor cinka tipa ZMA ali ne mora , kreatin , beta alanin , vit C   tu i ako promashish i ako ,,ne radi '' nisi na gubitku a rade definitivno ..  da smo drzava , ili tachnije region,  kakav nismo pa da odradimo lepo testiranja na odredjene deficite pa planski pravimo suplementaciju i odrzavamo nivoe hormona / vitamina/ min  to bi bilo idealno (a sa Zn i vitD svi smo deficitarni tako da tu nema greshke ).. pa josh par supstanci za poboljshanje performansi .. i Bog da te vidi   :yes:  :yes:

ne bih ulazio u avanture i flertove sa exoticom poshto zna da bude papreno i puno para a malo muzike za suplemente koji se oslanjaju na 2 studije na matorcija od 70 god recimo  :rolleyes01:
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #224 on: August 11, 2010, 12:03:20 AM »
Nema ti pises sve po mjeri :clap: a kad sam govorio o suplementaciji izostavio sam rijec vise, pa sam mislio sve vise od obicne suplementacije za rekreativca je po meni nepotrebno, da ne idemo sada na tu temu.

Hvala na savjetima  :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #225 on: August 25, 2010, 08:13:29 PM »
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #226 on: August 25, 2010, 08:46:16 PM »
Auuuuuu,kakva zver!! :wow:

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #227 on: September 02, 2010, 02:19:42 AM »


OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline FicaFicolino

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 136
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #228 on: September 02, 2010, 02:08:39 PM »
Vrat debeo ko struk.
If you don't know where you are going. How can you expect to get there?

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #229 on: September 02, 2010, 07:28:09 PM »
Od biceps pregiba i to jednorucno.... :lol: