EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137040 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #230 on: September 25, 2010, 10:16:35 PM »
Poceo sam da radim mrtvo jucepo prvi put u zivotu.....i vec problemi :lol:

Poceo sam sa praznom sipkom pa svako sledece ponavljanje 20kg vise. Na 60 ogulih koljena :blush: Ako se nagnem da ne gulim koljena bole ledja i tako ostah na 60...jbt vise dignem potiskom za ramena :wallbash1:

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #231 on: September 25, 2010, 11:10:39 PM »
Vrati se na sipku... :lol:

Offline MikiVeliki

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 176
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #232 on: September 25, 2010, 11:37:17 PM »
Pa nauci prvo tehniku pa onda trpaj tegove, nagrdices se tako...

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #233 on: September 25, 2010, 11:44:31 PM »
Poceo sam da radim mrtvo jucepo prvi put u zivotu.....i vec problemi :lol:

Poceo sam sa praznom sipkom pa svako sledece ponavljanje 20kg vise. Na 60 ogulih koljena :blush: Ako se nagnem da ne gulim koljena bole ledja i tako ostah na 60...jbt vise dignem potiskom za ramena :wallbash1:
isti sam ti, modre li  se noge modre :lol: kod mrtvog je po meni zeznuto sto covjek ne moze da shvati da se zaebo dok ne bude kasno, kod bencha je drugacije, imas spotera pa ako te potushi ovaj cupa teg, dok kod mrtvog mislim iskustvo igra veliku ulogu, zato rekreativci ne bi trebalo da traze plafon i igraju na rubu povrede:)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #234 on: September 26, 2010, 12:01:32 AM »
kako uvek branite benc  :lol: :lol:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #235 on: September 26, 2010, 12:13:27 AM »
Najtezi lift.... :lol:

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #236 on: September 26, 2010, 01:28:59 AM »
kako uvek branite benc  :lol: :lol:
Nikakvo branjenje, kazem da ne moras biti s nekim iskustvom i mozak da pumpas bench, al zato za Dl treba solidna osnova :)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #237 on: September 26, 2010, 08:00:46 PM »
nije bas tako al ajde
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline nikolaf7

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 240
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #238 on: September 27, 2010, 03:24:33 AM »
Nisam trazio plafon nego neku tezinu sa kojom mogu da uradim lagano 4 serije po 6-8 ponavljanja, pa kad ojacam idemo dalje....
Hm, gledajuci klipove izgleda da sam mozda previse tonuo dupetom pa eto veselja za koljena

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #239 on: September 27, 2010, 08:42:03 AM »
Nisam trazio plafon nego neku tezinu sa kojom mogu da uradim lagano 4 serije po 6-8 ponavljanja, pa kad ojacam idemo dalje....
Hm, gledajuci klipove izgleda da sam mozda previse tonuo dupetom pa eto veselja za koljena

Nemas razloga da toliko zazires od DL.

To je daleko prirodniji pokret od BP,ali se nacelno jako malo poznaju te stvari i otud nakaradni zakljucci.

Na primer,da li ista u zivotu guras ispred sebe/guranje kola i zavijanje sijalice su u drugoj ravni/?

Sa druge strane, apsolutno sve sto fizicki radis, ukljucuje pokret kao kod DL...

Druga je stvar cinjenica, da usled smanjenja fizickog posla u nasem svakodnevnom zivotu,uzrokovanih raznim tehnoloskim pomagalima,mi da nas imamo nedostatak osecaja za ovaj prirodni pokret pa otud i strah od njegovog izvodjenja....