EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mrtvo dizanje  (Read 137016 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #240 on: September 27, 2010, 03:03:00 PM »
Nemas razloga da toliko zazires od DL.

To je daleko prirodniji pokret od BP,ali se nacelno jako malo poznaju te stvari i otud nakaradni zakljucci.

Na primer,da li ista u zivotu guras ispred sebe/guranje kola i zavijanje sijalice su u drugoj ravni/?

Sa druge strane, apsolutno sve sto fizicki radis, ukljucuje pokret kao kod DL...

Druga je stvar cinjenica, da usled smanjenja fizickog posla u nasem svakodnevnom zivotu,uzrokovanih raznim tehnoloskim pomagalima,mi da nas imamo nedostatak osecaja za ovaj prirodni pokret pa otud i strah od njegovog izvodjenja....


Sve to Aragorn stoji, ali ako cemo procentualno mnogo vise onih je sto su ledja udesili uz izvodjenje Dl(pravilno ili ne) od onih sto su se udesili na benchu ili drugoj vjezbi, govorim u ime rekreativaca-smrtnika gdje i sam pripadam :lol: Povredu mozemo fasovati pri izvodjenju svake vjezbe al ledja su ipak najosjetljivija kategorija. Rekreativca ce bench potushiti i nekako ce se iskoprcati al kad povuce na mrrtvom ko sivonja pa kada cuje kvrc onda moze pjevat borbene. Upravo iz ovog razloga imam strah al uprkos tome idem do kraja, pa me zanima pored tehnike izvodjenja, na sta jos obratiti paznju i sta osluskivati kod izvodnjenja Dl i da li postoji neki znak osim povrede kada prestati s povecanjem tezine?

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #241 on: September 27, 2010, 05:23:29 PM »
Sve to Aragorn stoji, ali ako cemo procentualno mnogo vise onih je sto su ledja udesili uz izvodjenje Dl(pravilno ili ne) od onih sto su se udesili na benchu ili drugoj vjezbi, govorim u ime rekreativaca-smrtnika gdje i sam pripadam :lol: Povredu mozemo fasovati pri izvodjenju svake vjezbe al ledja su ipak najosjetljivija kategorija. Rekreativca ce bench potushiti i nekako ce se iskoprcati al kad povuce na mrrtvom ko sivonja pa kada cuje kvrc onda moze pjevat borbene. Upravo iz ovog razloga imam strah al uprkos tome idem do kraja, pa me zanima pored tehnike izvodjenja, na sta jos obratiti paznju i sta osluskivati kod izvodnjenja Dl i da li postoji neki znak osim povrede kada prestati s povecanjem tezine?

chudno .. ja bash imam utisak da mnogo veci procenat ljudi ima problem sa ramenima (BP) nego sa donjim ledjima (DL)
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #242 on: September 27, 2010, 06:08:52 PM »
chudno .. ja bash imam utisak da mnogo veci procenat ljudi ima problem sa ramenima (BP) nego sa donjim ledjima (DL)
svasta je moguce, od podnevlja do podnevlja :lol: u fitnessu gdje treniram ( nema zescih momaka, svi smo mi tu neki laganini rekreativci) na prste jedne ruke mogu nabrojati ko radi DL, ostatku ili je mrsko ili ima problema s ledjima pa ne smije ni prismrditi toj vjezbi  :) Sada kada na ovo gleda neko ko je u ovom sportu profesionalno i sa dobrim stazom to sve izgleda smijesno, Et ja imam taj strah od tog pokusaja s jednim ponavljanjem iako nikad nisam imao povredu ledja, mozda bas zato :dunno:

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #243 on: September 27, 2010, 06:35:33 PM »
chudno .. ja bash imam utisak da mnogo veci procenat ljudi ima problem sa ramenima (BP) nego sa donjim ledjima (DL)

Potpuno tacno,ali je ovde rec o predrasudama pa je svaki razgovor tezak i iziskuje dosta strpljenja i upucivanja u materiju.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #244 on: September 27, 2010, 06:47:45 PM »
pa ne moras da radis keceve,radi petice gde nema bojazni od povrede kada se sve ispostuje
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #245 on: September 27, 2010, 06:50:52 PM »
pa ne moras da radis keceve,radi petice gde nema bojazni od povrede kada se sve ispostuje
  :clap: al kad djavo ne da mira, ugavnom ce biti tako kako kazes :)

Offline BUKAS

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 983
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #246 on: September 27, 2010, 07:10:43 PM »
Kod mene nas 3 rade DL inace, a sad samo nas dvojica.  :dunno:
Long live Galenika!

Bukas- Lični trener
https://www.facebook.com/BUKAS88?ref=aymt_homepage_panel

Free Fighters Gym- FFG Novi Sad

Offline Kojic

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 554
  • Gender: Male
  • Napunio sam godinu dana
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #247 on: September 27, 2010, 07:45:35 PM »
Kod mene nas 3 rade DL inace, a sad samo nas dvojica.  :dunno:
dinosauri

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #248 on: September 27, 2010, 09:27:01 PM »

Offline Labrax

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 658
  • Gender: Male
Odg: Mrtvo dizanje
« Reply #249 on: September 27, 2010, 10:05:14 PM »
Ja sam totalni pocetnik u BB i tek pre dve nedelje sam po prvi put u zivotu uradio DL i cucnjeve.
Za sada su mi te dve vezbe omiljene a za DL me veze nesto posebno.
Naime, pre nesto vise od godinu dana sam se povredio dizuci prikolicu za auto   (pokret gotovo identican  kao pocetni pokret u DL).    Dizao sam pogresno sa savijenom kicmom i nesto je "kvrcnulo" i osetio sam strasan bol u donjim ledjima. Doktor mi je rekao da se radi o diskus herniji. Imao sam dosta problema ali sam se relativno brzo oporavio i na MRI snimku tri meseca kasnije se nije videlo bas nista.
 Zadnjih par meseci svake nedelje treniram donji deo ledja i osnovna vezba mi je hiperekstenzija sa tegom od  10Kg... Osecam se mnogo bolje od kako vezbam i bolovi i nelagodnosti u donjem delu ledja su skoro nestali.

Zeleo bi da malo ozbiljnije radim DL pa vas molim za savet kako da povecavam tezine i radne serije.
Trenutno radim sa 60kg 3x12 i to mi ne predstavlja neko vece opterecenje.