EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Razliciti tipovi treninga  (Read 70151 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #100 on: December 04, 2009, 01:11:18 PM »
iskren da budem malo sam radio po Abadjijevu upravo zbog tih maximuma (on na treningu nije dao da se dizaci oznoje) a kako bi se i oznojio kad se rade uglavnom kecevi..
drago mi je da ti se svidja njemacki sistem jer sam se i ja strahovito nalozio na njega, treninzi su razliciti sto ubija mononiju, nema velikih stresova za misice sto je jako bitno i samim tim se veselim svakom treningu sto je za mene bilo nemoguce..upravo je u tome poenta njemackog sistema...
ipak njemci gledaju da to pojednostave kroz sve pa tako evo i kroz WL
vidim da si jako puno upoznat sa WL sistemima i treninzima i moj puni respect...
ako sam do sad i sumnjao vise ne sumnjam u neke tvoje savjete, mada imam pravo na svoje misljenje naravno..

Meni se ova Nemacka zrelost svidja iz vise razloga.

-Koriste dosadasnje iskustvo,kako pozitivno tako negativno:SSSR,DDR i Bugarske skole kao osnovicu
 
-Prema promenjenim parametrima su promenili semu tj izvrsili redukciju,a semu ponavljanja i broj serija uskladili sa sadasnjim trenutnim stanjem kod vezbaca/imaju institut koji se bavi ovom vrstim proucavanja i pracenja/, koji ima daju povratne info kako se oni osecaju,prateci naravno rezultate,ali i ucestalost i vrstu povreda i defekte u tehnici,pa se prema tome prave konkretni programi za konkretne ljude,a ne za nekog drugog,sto je bio problem u SSSR i Bugarskoj skoli,kome se odupro samo Alekseev.

-Dalje,shvatili su da je prirast snage sa kecevima daleko manje efikasan,a daleko vise opasan zbog povreda,a sve u vezi jos onog sto je Alekseev govorio o provodjenju vremena pod opterecenjem

Broj ponavljanja u serijama za SQ,DL,BP i MP,moraju biti razliciti,kao i broj samih serija,a da ne pricam da je intenzifikacija u SQ i MP potpuno razlicita,a sve po mehanizmu koji prati sta se opterecuje tj koje strukture i koliko cesto tretiramo sa 90%PR opterecenja.Na primer,DL moze da ide sa kecevima,ali MP nema smisla,sem povremeno,dok cetvorke u MP daju najbolje rezultatate prirasta snage.Overload se ovde postize sa BP i push press-evima na dvojke,recimo.Ali,osnova je u zadnjem SQ,a ne u Abadjijevim savetima za izbacivanjem istog....

-Shvatili su, da samo ako drzava stoji sa svim svojim kapacitetima iza trenaznog procesa onda se dobijaju medalje na olimpijadi.Drugacije ne ide,jer ima toliko propratnih stvari na koje mora unapred da se misli,a samo pravljenje sampiona traje cesto po 15-20 godina,pa to samo stalno nema sanse da se desi.Na stranu izuzeci,govorimo o sistemu koji treba da da ocekivani rezultat.

- Jak ligaski zivot,koji stalno budi i proverava stanje kod takmicara,uz sampione veterane koji nigde ne odlaze vec su tu,u drugoj Bundes ligi,uvek spremni da daju savet i da pomognu da se stvori i uglaca jos jedan sampion.Oni,time,svom prisustvu u sportu daju dalji smisao,a sam sport stalno napreduje.

...........

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #101 on: December 04, 2009, 02:21:48 PM »
Quote
njemacki sistem podrazumjeva 7-8 max treninga u toku jedne sedmice,

ma idi bre  :lol:
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline aragorn

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 3100
  • Gender: Male
  • Spremam se za rekord
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #102 on: December 04, 2009, 03:17:20 PM »
 :yes:

Offline Al Mir

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1129
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #103 on: December 20, 2009, 02:15:21 AM »
ma idi bre  :lol:
apsolutno tačno...samo ne znam da li je ovo tebi puno ili malo, pošto si se očito čudio..
što se tiče stajališta WL, njemački sistem apsolutno je najmanje zahtjevan a pokazao je sve ovo o čemu govori Aragorn..
po ruskom, bugarskom i ko zna više kojem programu su daleko teži i obimniji programi...
Znači BACK SQUAT..
Znači, ko ga ne radi ko da i ne trenira..
Znači, dobro pročitaj ovo dvoje iznad..

Offline hase14

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 20
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #104 on: May 28, 2012, 10:24:42 PM »
Koliko korisnih informacija na jednom mjestu da covijek ne povjeruje  :)

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #105 on: December 07, 2012, 10:07:30 PM »
Kakav je "5x5" trening za powerlifting?
I da li moze neki download, ili obican, link gde moze vise da se procita o ovom treningu?

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #106 on: December 07, 2012, 11:09:29 PM »
Imas dosta "5x5" programa, za pocetnike i naprednije, kako ti stoje glavni liftovi i koliko dugo treniras?
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #107 on: December 07, 2012, 11:30:36 PM »
Ako moze link i za pocetnike i napredniji :)

Bodibildingom bez prekida 3-4 godine. Klasican powerlifterski trening nikad nisam radio, ali sam obracao paznju na velike liftove i radio ih powerlifterski a ne klasicno bilderski. Tehniku uglavnom "ucio" Rippetoe-evim Starting Strength-om.
Pravio sam neku relativno dugu pauzu i sad se polako vracam... A i skidam poslednjih par kilograma viska, pa mi je i zbog toga malo opala snaga. Uglavnom sad mi je bench press 80kg, cucanj 100kg, millitary press 55kg a dead lift 140kg.
Inace sam tezak 70 kilograma, sada trenutno jos uvek na 73-4.

Offline Vule94

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 675
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #108 on: December 07, 2012, 11:48:01 PM »
Tebi onda treba za pocetnike, mada ti je mala tjelesna tezina pa ce ti onda napredak moze ici malo teze... Nema tu neke mudrolije, uglavnom Starting Strenght ili Stronglifts 5x5... Ja da sam na tvom mjestu bih radio ovako: tri puta sedmicno, svaki dan prvo cucanj, zatim benc press/vojnicki potisak (znaci jedan trening benc drugi v.potisak i tako ukrug) , i zgibove na kraju ponedeljkom i petkom, a srijedom na kraju mrtvo dizanje.


Da sam na tvom mjestu poceo bih ovako: cucanj sa 60kg, benc isto sa 60kg, potisak sa 30kg, mrtvo dizanje sa 100kg...
I ides progresijom da svaki trening dodajes 2,5 kg na svaki lift... Znaci ako danas radis cucanj sa 60kg 5x5 za mjesec dana ces ga raditi sa 90kg 5x5...
E sad, s vremenom ces promasivati ponavljanja 5x5 i onda se prebaci na 3x5 (3 serije po 5 ponavljanja) tako ces moci i dalje napredovati, kada i to postane tesko onda na 1x5 (ramped up do teskog seta od 5 ponavljanja)...
Pokusaj tako navuci cucanj na jedno 120-130 kg na 5 ponvaljanja i onda predji na sedmicnu progresiju (Madcow 5x5)... sve vazi isto i za ostale liftove, PS. kod mrtvog dizanja srijedom uvijek ides samo jednu seriju od 5 komada (prvo zagrijavanje pa jedna teska petica)....


http://stronglifts.com/
Understand that PR's aren't given to you, they are earned through work, struggle and sacrifice.

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Odg: Razliciti tipovi treninga
« Reply #109 on: December 08, 2012, 11:56:53 AM »
Hvala.
Proucicu program pa se javljam ako bude bilo nedoumica.