EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102739 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Eh ovako prije svega da se pohvalim da sam uspjela jutros napraviti jaja i ovsene skupa  :). Stavila sam 40 gr. ovsenih u malo mlijeka da omekšaju, mada su mekane i ovako al ajd...nisam stavljala u vodu boljala sam se tog neobičnog ukusa  :dunno:...onda sam dodala jaje i 2 bjelanca i umutila i na kraju 30 gr. sira + so...i dalje kako slijedi. Ukus je bio pravo dobar samo što to ipak nije bila palačinka :(. Nisam uspjela nikako prevrnuti komplet smjesu pa sam istu prepolovila i tako uspjela  :rolleyes01:..al biće drugi put bolje...možda probam bez mlijeka jer je bilo prilično rijetko ako bude gušće možda će ići lakše  :). A što je interesantno manja količina hrane me je više zasitila nego kad sve to pripremam kao ranije..još plus bude 2-3 bjelanca više i više mlijeka...al bez sira istina.

Napisaću jelovnik za juče i danas al u drugom postu jer inače niko neće čitati koliko bi bilo dugo  :lol:...a još moram napisati i obime  :).

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Jelovnik
06:30 - SRI( kruške malecke 100 gr.), ČET( 2 smokvice 100gr.);
09:00 - SRI(ovsene 40 gr.+mlijeko 1,5 dl + jaje kuhano + 5 bjelanaca), ČET(omlet od jedno jaje + 2 bjelanca + 30 gr. sira + 40 gr. ovsenih);
12:00 - SRI(grašak 150 gr. + pileći file komadići 100 gr.), ČET(150 gr krompir + pileći file 100 gr.);
15:00 - SRI(dinstane paprike i paradajz + 100 gr. pileći file), ČET(dinstani kupus  :rolleyes01: + paradajz + 100 gr. pileći file);
18:30 - SRI(80 gr. sira + krastavac), ČET( 40 gr. sira + tuna 50 gr. + krastavac + paradajz);
21:30 - SRI i ČET(100gr. pileći file + paradajz);
22:30 - SRI(1,5 dl jogurt 0,1% masnoće + step sok), ČET(ništa).

Zaboravila sam napomenuti jutarnju obaveznu i popodnevnu neobaveznu šetnju  :).
« Last Edit: July 07, 2011, 11:18:31 AM by minka »

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Kao što možete primjetiti ako pogledate u moj potpis promjenice su se desile, promjena je kilaže što se vidi na tickeru a dodala sam i ukupnu promjenu obima u potpis a koje se odnose na grudi, struk i bokove..pa ćemo to valjda sveke sedmice mjenjati  :). Ukupne promjene obima za butine i nadlakticu neću pisati jer ne znam koliki su bili na početku...tako da ćemo voditi evidenciju samo sedmičnih promjena u tom smislu.

A sad šta se promijenilo u posljednjih 7 dana:

29.06.2011.                                    07.07.2011.
težina - 73 kg;                                težina - 72 kg (-1 kg);
grudi - 89,5 cm;                              grudi - 89 cm (-0,5 cm);
struk - 85 cm;                                 struk - 81,5 cm ( -3,5 cm);
bokovi - 104,5 cm;                           bokovi - 101 cm (- 3,5 cm);
butina - 58,5 cm;                             butina - 57 cm (-1,5 cm);
nadlaktica - 31,5 cm.                        nadlaktica - 31 cm (-0,5 cm).

Ja bih još štošta komentarisala ali ne smijem već sam se dovoljno raspisala...čekam samo vaše mišljenje...Und...da nastavimo ovako s jelovnikom...ne mjenjamo ništa ili ?

Offline marijam

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 48
  • Gender: Female
pozdrav minka :blowkiss:
već neko vrijeme pratim tvoju temu kao i ostalih koji žele skinuti kile
zovem se marija i ja sam na skidanju kila
vidim da ti super ide i samo tako nastavi :clap:
da ti kažem za te palačinke ja sam to već pravila i meni su super pravo dobro ispadnu,
ali ja radim ovako sameljem ovsene u multipraktiku da se pretvore kao u brašno i onda ih potopim u vodu bude to tečno i onda stavim u to bjelanjca i sol i još malo to sve sjedinim smjesa bude full tečna kako kod pravih palačinka i daju se fino razlit po tavi to ti je slana varijanta imaš ti i slatku ako hoćeš :yes:
Ja ove slane premažem sa sirom i pravo su mi dobre a ako hoću slatke samo izmiksam neko voće i eto namaza slatkog,
a mislim da griješiš ako stavljaš samo mlijeko jer i u prave ide pola pola da se palačinke neljepe  pa ako ti se da pokušaj mislim da je lako i da nemože da ti neuspije

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Zdravo marijam, hvala vam na podršci...pa eto ide dobro samo što bih ja voljela da obimi na nogama brže padaju jer mi je to kritična zona al dobro ne može sve da ide kako treba...a pročitala sam i ja vašu temu i odmah sam se zamislila da mi je da to s obima ide kao kod vas...koliko se sjećam kod vas to ide kao od šale   :wow: :clap:..

A za palačinke biće bolje sledeći put...pokušaću samo sa vodom...al i ovako je bilo ukusno  :rolleyes01:. A lako je vama sa palačinkama kad je vama napraviti pitu mala maca  :)( čini mi se da sam pročitala da ste okruženi tijestom na radnom mjestu i sve imam utisak da vi pripremate iste ili ste čak spominjali koliko dnevno pite napravite jel da?)...ima nas kojima slabije ide :blush:... :blowkiss:.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
dobro je ovako, ne treba ništa menjati za sad


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ok Und...a za vikend se smijem počastiti sladoledom jel tako?

Pripremila sam bila dinstani kupus kako je Lola predložila...samo bez luka...dodala sam biber, so i paradajz...bilo je super ukusno...samo što sam piletinu jedva pojela uz sve to...valjda mi odgovara promjena ukusa...pa zapostavljam mesku  :).

Ps. Hvala Lola mnogo na jednostavnom receptu.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
smeš, al normalna porcija (nek bude do 3 kugle)  samo taj jedan obrok ...  :yes:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Dogovoreno...a da znaš da sam se nekako opustila kao ide ovo meni pa samo malo fali da uzmem keksić uz kafu isl...ali neću obećavam  ;).

Offline nemanja1234

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 379
  • Gender: Male
Ako imate whey ima puno recepata, na prvom mestu sladoled od njega BEZ UH  :yes:
Nego necu da vas "razmazim"  :)
Nisam ja pravio nijedan od ovih recepata (meni monotona ishrana odgovara, samo da nije bas neukusna, i da nisam gladan). Ali obozavam da gledam te kulinarske emisije  :lol:

A vidim da me zezate za onu kuvanu kajganu. A dao sam vam tamo link, ali evo i ovde http://www.instructables.com/id/Scrambled-Eggs-still-in-the-Shell-/
Tu imate i video kako se pravi, ali je izgleda "neko" lenj, pa nije hteo da pogleda  ;)
Ali evo vam, da se vise ne zalite