EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102831 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Pa znam da jeste...i hvala vam dragi..ali ja sam se nešto u sekundi rastužila  :dunno:...ali to već nije tema ove teme :boxed: ;)...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
 :flowers02:


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
 
:hug09:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

                                   28.07.2011.                                     04.08.2011.
težina                           69 kg                                              69 kg 
grudi                             87,5 cm                                          87 cm (-0,5 cm)
struk                             76 cm                                             74,5 cm (-1,5 cm)
bokovi                           95,5 cm                                          95,5 cm
butina                           54 cm                                             54 cm
nadlaktica                      29 cm                                             28,5 cm(-0,5 cm)

Napomene:
Mislim da sam čak dobila pola kilograma na težini, jer kad sam se vagala prije 7 dana pokazivala je vaga i manje od 69 ali ja sam bila to zaokružila...tako da mislim da sam nešto ipak dobila...možda ne baš pola kilograma ali eto :).
Zadovoljna sam postignutim do sada...posebno kad je u pitanju gubitak obima u struku...u najužem dijelu taj obim je 67 cm ali ja uvijek mjerim to preko pupka i velika se promjena primjeti baš na tom dijelu...ali malo me muči gubitak obima na butinama...Otišlo je i tu prilično...to najbolje znam po farmerkama ali ide dosta sporije...no nadam se da će trening bar koliko toliko utjecati na to...Za grudi i ruke se ne sikiram...Obim grudi se i nije mnogo mijenjao uopšte..a ruke znam da će se smanjiti iz iskustva...Uvijek su mi bile problem noge..

Prijedlog:
Po nekom vlastitom mišljenju i osjećaju ja mislim da je vrijeme za uvođenje varijacija...Naravno trebam vaš stav o tome ali i preporuku kako da to izvodim...Ono što sam ja zamislila je da za početak samo uvodim promjene na način da jedan dan uzimam UH koliko inače unesem (60-70 gr.UH)i to je dan kad radim s opterećenjem...a dani kad radim cardio da podrazumijevaju unos UH ograničen na 40-50 gr. zobenih? Ovo su sve mali iznosi i male razlike...ali ja ne unosim generalno mnogo UH..pa ne znam šta vi mislite...možda bi bilo bolje da uradim sve nekako drugačije...Možda da jedan dan pojačam malo unos UH...pa drugi ide pola od toga...zatim 0 UH..tj. da radim sve po Lazićevoj šemi...ne znam nisam pametna...please help?..

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Dragi moji oprostite na današnjem postu...stvarno nisam fer...Priznajem da nemam pravo više da vas maltretiram sa svakodnevnim javljanjem jer ste mi  dali mnogo a ja nikako da se osvijestim...ali evo nadolazim :)...Znači dogodilo se nešto veliko u mom životu...možda nekome zvuči smiješno ali vjerujte to što se vi učinili meni u posljednja dva mjeseca ogromno je nešto što mi je neko poklonio i ja stvarno ne znam kako da vam se zahvalim...Voljela bih da ova tema bude motiv svima koji imaju sličan problem...ja sam čitajući druge teme u sve i dobila hrabrost da uđem u sve ovo a činilo mi se nekada da moja situacija nema rješenje...U par navrata sam govorila o tome kako je izgledao moj problem sa ishranom ali vjerujte to se ipak ne može objasniti..Niste svjesni koliku ste mi podršku pružili...Ja sam se javljala svakodnevno i znam da ste pružili maximum maximuma i svima hvala od srca..i ono što nikada nisam spomenula hvala tenssa mnogo i inače ali posebno što si  odgovorio na moj prvi post.. :)....Hoću da vam kažem da sam svjesna da je sad sve na meni...kako ću raditi varijacije...kad ubaciti varanje i slične stvari, svjesna sam da moram naći sama formulu i mislim da ću uspjeti...Ne želim zaista da se hvalim ali trening ide super i ja se osjećam fantastično...dugo sam čekala na ovo...Sve je tek počelo u stvari ali je krenulo i ovo smatrajte vašim velikim uspjehom...jer meni je pomoć zaista trebala i dali ste mi je bezrezervno... :blowkiss:...

Samo još da vas pitam...Und šta misliš ti možda ne bi bilo loše da od sada javljam promjene obima i kilaže na nekih 10-15 dana...jer teško da će se sedmično mnogo toga mijenjati...a i da ne smaram stalno...?

Ps. Voljela bih zaista da ova tema pomogne mnogima a posebno onima koji znaju šta znači teška depresija sa psihotičnim simptomima...ljubim vas...

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
kolko ti je do sad bio max unos uh...
mozes da krnes 120 60 0 60 120 0 0 (nedjelja ubacis masti 100g ljesnjak badem i sl)

ili 100 50 0 50 100 0 0 ...probaj tako pa vidi..
bitno je da je svaki dan drugaciji i da mijenjas varijacije koje god uzmes bice ok

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Hvala Leyla...ajde vidjeću ja još...Fora je u tome što je meni unos UH morao biti smanjen drastično( iznosio je oko 70UH dnevno) jer je aktivnost fizička bilo ravna nuli...a trebalo je pokrenuti čitav proces...Bojim se da mi je rano da ih povećam (mada možda bi mogla proći neko malo povećanje i možda bi bilo efektivnije imati taj npr. 1 dan sa "visokim" unosom UH...ali to npr. može biti dan kad ubacim 2-3 kockice čokolade...lupam i malo povećam unos zobenih isl.) jer još uvijek ne smatram da imam neku fiz. aktivnost..trening je svakodnevan ali to je sve  :dunno: (ne računam kućanske poslove isl.  ;))..još uvijek se malo krećem i to...Sve će biti drugačije kad počnem raditi...smršam na 55 kg i budem zadavala naveče  :wow: ...Mislim osjetiću valjda kad budem trošila više energije pa će mi iste manjkati i trebaću unositi više UH...A ok to za bademe me baš raduje..obažavam ih  ;)..

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ne smaraš minka
ja lično danas nisam imala vremena da ti odgovorim, frka na poslu ovih dana ...
u svakom slučaju bilo kakve varijacije možeš ubaciti, najveći deo UH bih ubacila u obroku nakon treninga sa tegovima (nevezano u koliko je sati), pa probaj da vidiš kako će ići
Lejla ti je dala predlog za količinu pa možeš probati

piši kad osetiš potrebu, ako želiš možeš pisati i svaki dan, ako ne opet dobro, na tebi je, a dala si primer mnogima  ;)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
pa ako je svaki dan bilo 70 deff ce biit drugacije..
sad kad imas tening ne treba krenuti ni prenisko jer treba i poslje rezati kalorije ovo je pocetak..
kreni 100 50 0 50 100 0 0 i vec si malo povecala unos prvi dan od 70-100 a drugi dan je vec pola..
ima milion varijacija koji god se pridrzavas tijelo ce da reaguje..
kako nemas aktivnost..pa 3x sedm  tegovi  2 x kardio nije malo nikako ako je pravilno odradjen trening to je sve sto ti treba ..ko jos broji kucanske poslove..
70 uh si jela kad nisi nista radila osim povremene setnje..trening je naporan i treba da prehranis misice a ne da krenes puno nisko na pocetku..
poslje ce opet biti izmjene samo obrces dane brojeve ..
dont think about cheating yet :rolleyes01:  :blowkiss:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Draga Und...hvala ti..ne znam više šta da kažem  :blush:...

Ok Leyla...pokušaću tako...pa javim rezultate za 10-15 dana i javim vam sve kako sam se ponašala i varijacije i treninzi...Mislim da bi mi onda najbolje bilo da ipak raspored treninga vezujem za nekih 10 dana kako bi mogla na dan sa 0 UH odmarati...ali čuj budale..pa mogu tad se ograničiti na 30 gr. zobenih...negdje sam pročitala da je Und govorila da je to gotovo ništa...neću mlijeko uzimati tad nego ću praviti palačinku i riješen problem a onaj dan kad odmaram(a to je samo jedan dan tj. nedjelja jer sam se odlučila na 3 dana cardio takođe) ide baš 0 UH i bademi :rolleyes01:...Ma biće ovo zanimljivo...Javiću se ja vjerovatno nakon 10 dana ako vidim da ne ide..a ako bude išlo onda nakon 15 dana... :blowkiss: