EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102824 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ok...radiću definitivno duže a slabijim intenzitetom...nebitno onda to za kalorije...a i ja mislim da nije dobro ovo kako sam bila krenula...ok sad znam...pa kasnije kad se naviknem i dobijem na kondiciji možemo mijenjati isl....Nego imam još jedno pitanje...Nemojte se ljutiti please ali ja imam strah da jedem UH poslije treninga odmah...Dugo vremena sam praktikovala da jedem tek 2 sata nakon treninga i to samo proteine...Takve sam savjete uglavnom dobijala i ovog se sad plašim....Može li to biti umjesto riže,kompira itd. neka voćkica +protein...Toga se nekako ne bojim...ovo ostalo sve kontam zalijepiće mi se  :help:...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
posle treninga ti se NE MOŽE zalepiti, o tome se radi
uradi trening sa tegovima kako treba, na to se koncentriši, oseti kako mišić peče pri kraju serije
a posle treninga uzmi 50gr pirinča i belo meso ili jaja

u ostalim danima UH ne moraš ni jesti, ali posle treninga sa tegovima MORAŠ! to ti je vreme kada su ti najpotrebniji


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Dogovoreno...uzimaću...Nema frke..ali ja sam čitav život bila u zabludi da su mi UH najpotrebniji prije treninga  :wallbash1:.a radim tako da osjetim mišić pri kraju serije ako ne i prije malo :yes:...Hvala Und..

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
pa iskreno pre treninga mogu samo da ti smetaju u stomaku, meni bar .... i da te uspavaju  ;)
pre treninga uzmem UH u vidu nekog prostog šećera ako sam slabo jela taj dan, pa nemam volje za trening, čisto da mi digne šećer da odradim trening ...


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Ok...a jeste u pravu si za to uspavljivanje...baš mi ponekad znaju izazvati taj osjećaj...

A da znaš da kilaža ne da je stala...nego se i povećala...ali nisam zabrinuta...Moguće da nije tačna...vagala se tetka neki dan i kaže da prikazuje kilogram više, a ona se inače vaga na nekoj medicinskoj pa zna baš tačnu težinu  :dunno:..ali nebitno nisu se obimi promijenili...mada i to očekujem kako osjećam ove mišiće  :lol:...Bez zafrkancije mislim da trebam dati si vremena da trening počne djelovati pa tek kasnije pričati da li se nešto promijenilo ili ne..

Još da vam ispričam kako mi je rođak rekao da jednom kad sam došla do njega u teretanu (prije nego se svašta dogodilo) imala sam "top" izgled  :blush:..A tad sam otišla možda sa neke 64 kile i dobila sam bila od moje uobičajene težine sigurno 5-6 kg..i nisam bila uopšte u formi...Na tu kilažu su mi mogle i dalje sve moje hlače..Sad sa 63-64 kg ne bih ličila na tu Eminu..ali ima nade...Ja vjerovali ili ne osjećam da mi se mišići "bude"...Mislim da će ipak biti lakše meni vratiti se u "formu" nego nekome ko nikad nije trenirao ;)..

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
kolka je težina? koliko se kao povećala?


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Pa blizu je 70 kg...ujutro bude 69,5 ..( nije digitalna pa ne mogu ocijeniti 100 %) a tokom dana je 70 kg...Mislim nije to ništa strašno...ali odlazilo je sedmično kilogram i više...pa sad ja baš osjetim kako to ne ide dole..čak naprotiv...Znam da je jedno jutro pokazala bila i manje od 69...ali za to može biti hiljadu razloga...Nakon one čokolade nisam ništa prekršila i nemam namjeru baš uskoro...

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ok
piši jelovnik narednih dana  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Važi Und...Ne znam šta bi moglo biti...Ono što ti mogu reći da se izmijenilo je da više sam unosila piletine nego ribe....ujutro sam voće već duže vrijeme povećala na breskvu, malu minijaturnu jabučicu, par šljiva i sl...Nisam to vagala...pa ne znam koliko je...Ali izvagala sam sad evo količine od jutros pa ću ti napisati, sad koliko to ima veze ne znam jer sam ja sve ovo uvela ima sigurno mjesec dana ( možda mi u početku nije smetala promjena  :dunno:)...Takođe sam na početku dijete piletinu kuhala...sad ju pravim na kapljici maslinovog svaki dan...Ali na kapljici maslinovog napravim i palačinku( ovsene+jaja)...ili kupus izdinstam isl....pa možda se toga nakupi...Znalo se desiti da pojedemo sva jaja...pa ujutro umjesto više bjelanaca pojedem dva cijela jaja...Mislim da nemam šta više da kažem...osim da ne zaboravimo onu čokoladu..

Današnji jelovnik

07:00 Breskva 150 gr. + šljive 50 gr.;
09:00 50 gr. ovsenih + 1,5 dl mlijeka + jaje + 4bjelanca;
12:00 60 gr. riže + 100 gr. piletine ( ne bih da ti prešutim ovo se desilo danas prije treninga jer sam se loše bila nafurala ali neće više možeš biti sigurna i biće 50 gr.);
14:30 trening s opterećenjem ;
16:45 100 gr. piletine + dinstani kupus i paradajz;
18:45 80 gr. sira + krastavac+ paradajz;
21:30 (možda i malo ranije) 100 gr. piletine.


Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Eh sad vam imam još nešto ispričati...Und me pravo zatekla sa ovim jelovnikom koji moram pisati a ja sam planirala sutra postiti  :rolleyes01:...Iskreno mislila sam da se provučem da vam ništa ne govorim ali sad kako moram pisati šta jedem...hm...To je samo jedan dan...inače ramazan se posti 30 dana ali ja to neću raditi naravno nego nešto me privlači da osjetim taj iftar jedan dan...Znači jede se nešto u toku noći (ja sam planirala da to bude sir i vlaknasto povrće...+ neka voćkica...ne smijem UH tj. pahuljice jer tad idem na spavanje) i ne jede se niša cijeli dan do naveče u 20:10 ...tad planiram oslić i boraniju...Luda je kombinacija ali volim oboje pa baš me briga...Onda pred spavanje mogu piletinu npr....Znači sutra nemam nikakvih aktivnosti...mogu spavati cijeli dan :lol:...ali ipak ako će to utjecati na "zakucavanje" ili bilo šta drugo odustajem od te ideje...Šta mislite?