EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Depresija dovela do ogromnog povećanja kg, ista je prošla ali kg ostali :)  (Read 102841 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
najteze i najzahtevnije vezbe se rade na samom pocetku treninga odma nakon zagrevanja ...

naravno čučanj bi trebala da radiš na početku, previdela sam da ga radiš na kraju ....


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
sto vise budesh radila noge vece ce biti ..

nemoj ovo da shvati da ne treba uopšte da ih radi da bi bile manje  :lol:

teško da ona radi sa nekim kilažamu, plus nema ishranu da bi izazvala ne znam kakvu hipertrofiju, teško teško to ide bez ikakvih pomagala i to još na dijeti


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Dragi moji hvala vam velika...ajde pokušaću da se snađem...znači radiću čučanj s bučicama a možda eto i sa šipkom (kažem možda jer moram to probati) da probam na početku i forsiraću vježbe tad za guzu...razne jer ih obožavam i nek guza raste nije problem :lol:...sve što je teže radiću u prvom dijelu treninga...Lokk1 dragi u pravu si za genetiku...jake su noge i gotovo...ali kad skinem dosta kilaže...ti obimi su bili ok...Naravno uvijek budem gore sitnija(posebno stručić bude slatkiš) a jača u butinama ali lijepo to zna izgledati...Mi smo na tae bo radili dosta nekih vježbi za noge...ali nije tu bilo nabacivanja mišića...više za zatezanje i dobro je djelovalo...Nisam imala ni celulit...Nadam se da će kardio i te neke vježbice kontam i dalje raditi...bar za početak, pa da ćee biti uredno stanje? Za gornji dio mi ništa nije problem...što god uradim dobro će doći...ništa tu ni nije kritično...samo uljepšavanje sad  :lol:...

Und...danas sve prolazi po planu što se tiče ishrane...Ljubi vas Minka...Javila bih se ja ranije...al zeza me konekcija  :pullhair:.... :blowkiss:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Znači za ishranu smo se dogovorili...pisaću svaki dan šta jedem i to...

Cardio će ići 3 puta sedmično laganim intenzitetom...

Trening sa opterećenjem ću se potruditi da osmislim kako mislim da mi najviše odgovara pa ću vam postaviti ovdje da korigujete, kad naučim nazive svih vježbi za noge i ostalo  :)...ok?

Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
ok  :)


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female


Znači ono što ja želim svakako je skidanje kilograma ali takođe i zatezanje...što znači da ne bih imala ništa protiv da izgubim manje kilograma a da to lijepo izgleda...Meni je cilj kao doći na 55 kg ali ako bi sve izgledalo dobro i sa manje kilograma meni je to naravno ok...sve i da se neki dijelovi tijela prošire (nemojte se smijati...znam da to teško ide ali eto  ;))...samo da nema sala i celulita...

Tako da nadam se da će cardio na prazan stomak 3 puta nedeljno raditi ono što treba da radi...a trening s opterećenjem isto imati svoju funkciju...

Razmislila sam šta bi bilo najbolje da radim na treningu s opterećenjem i došla sam do nekih zakljičaka koji ne mora biti da su ok...pa me please ispravite ako griješim...
Što se tiče gornjeg dijela tijela nikada tu nisam bila krupna...čak štaviše ne bi bilo loše proširiti ramena...a naravno zategnuti ruke (dobro na rukama sad ima sala dosta ali pretvorićemo to u mišić :evillaugh:) i to...Dok sam trenirala postizala sam neke efekte i izgledalo je to lijepo ali mislim da je gornji dio tijela područje gdje baš mogu dosta raditi...ne bi li to izgledalo bolje a da se ne plašim što će se nešto povećati isl...Znači maximalno ću davati od sebe kada je to u pitanju...Inače imam osjećaj da kad radim gornji dio tijela sužavam se u struku  :rolleyes01:...Mislim da nema potrebe da se ponavljam...radim uglavnom za sad vježbe iz one dvije krsane teme...

Kad su u pitanju bokovi, noge, guza...to je malo kritično...Bokove prirodno nemam nešto izražene...sad imam mnogo sala i kilograma i obim je tu velik ali to je dio koji treningom znam baš stesati...jer nisam tip koji je nešto pretjerano širok u kukovima i bokovima..Problem su znači noge...koje ne znam kako da vam opišem al "debele" jednostavno...Eh sad guza je nekako neistaknuta..ali dosta su istaknutiji gluteus medius(valjda je to gornji dio) i tu se može dosta napredovati...a kritično je područje gluteus maximus...Ono što bih ja znači najviše voljela je da je guza veća u odnosu na butine...Treningom sam znala doći to toga da se nekako to preoblikuje i smanje se noge i guza se poveća...Takva situacija je samo kad konstano vježbam...Zadovoljna budem....

Sad ono što kontam da bi bilo dobro je forsirati više vježbe za guzu pa bi dio treninga koji se odnosi na donji dio tijela izgledao ovako:
1.čučanj(dvije vrste...da li sa suženim stopalima...raširenim, duboki...poluduboki..uglavnom to je to) ili iskorak (obični i "kosi"...valjda se tako kaže) ili leg press seated( ali ovo koristiti rijetko...svaki peti trening i uraditi tad dvije vrste vježbi);
2.Hip extension (po dvije vrste na treningu) ili Bridge(par nekih varijanti po treningu);
3. Vježbe kad smo u položaju klečeći u koljenima i savijenu nogu podižemo u stranu..nadam se da znate o čemu govorim ili sprava (ne znam kako se zove :crazy:) gdje radi taj neki "spoljašni" dio guze;
4.ekstenzija ili Standing hamstring curls;
Listove i trbušnjake još uvijek ne bih radila..

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female
Danas mi je malo zbrka sve...pisaću vam naveče kako je izgledala ishrana i ostalo  ;)...

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Znači danas ništa od treninga...kako nisam ustala na vrijeme nisam odradila cardio...poslije podne sam odlučila ostati kući...jer sunce ubija...a cijeli dan se osjećam nešto iscrpljenom...

Današnji jelovnik
10:00 3 šljive (50 gr.);
12:00 palačinka(jaje, dva bjelanca, 50 gr. ovsenih) + 2 kuhana bjelanca + 30 gr. sira;
13:00 kruška 200 gr. (obično ne jedem voće u ovo vrijeme ali danas mi se sve zbrkalo);
15:00 100 gr. piletine;
18:00 dinstane paprike, paradajz, 50gr piletine (već spremno...čekam da mi se ohladi);
20:30 70 gr. sira + paradajz;
22:30 50 gr. piletine

Da napomenem da sam sinoć nekad u toku noći pojela šljive dvije male i malo grožđica...morala sam ljudi..Pa da vidimo kako će reagovati organizam...

Ps.Dobila sam jedan poziv za razgovor za posao  :wow:...da se malo pohvalim...ali naravno to ništa ne znači...no moram ipak skontati šta da obučem...jer nemam ništa odjeće normalne a posebno neke za poslovne razgovore isl. :wow: :lol: :lol:..Mogla sam u trenerci...lagano :lol:

Offline Leyla

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1102
  • Gender: Female
oo odlicno za posao , kad je razgovor:) ( koji si fax zavrsila)

nista ,valja ti u shoping sutra :lol:

Offline minka

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 494
  • Gender: Female

Razgovor je u četvrtak...Pravo sam završila...A razgovor je za posao snova (ono što meni odgovra najviše i što mi je bila želja oduvijek)..ali ne smijem se previše radovati...A baš bi dobro bilo da radim pa da pravimo kombinacije šta i kako da se hranim na poslu :)..ajde javiću vam kako prođe...Pozvana sam tek na razgovor...ništa više...

Šta ti misliš o onome što sam pisala za trening s opterećenjem..? Niko se ne oglašava...valjda je ok..