EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga  (Read 175041 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Tikica

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 4019
  • Gender: Female
    • ExYu fitness
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #80 on: October 25, 2007, 08:49:49 AM »
ako ne preterujes nije..znaci ne treba ga trpati u "kolace" nvec ako neko ne moze nikako da pije kafu bez secera a "ovisnik" je ... moze da stavi natren..  ;)

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #81 on: October 25, 2007, 11:41:52 AM »
Joj,Milane,ja se ne slazem sa tobom sto se natrena tice...On je jako,jako stetan....o tome se vec pisalo... :boxed: pogotovo za mlade ljude u razvoju...

verujem,i samo ime mu zvuci stetno
onda stavi whey u caj  :lol:
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline daniela21hr

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 393
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #82 on: October 25, 2007, 12:39:43 PM »
dobro jutro ljudovi...
ok,hvala na savjetima...to se dogodilo jucer jer sam bila na picu pa sam uzela med za caj jer jedino cega sam se sjetila da ne smijem secer...al ok...nece se vise dogoditi...shvacam...
natren nikada ne bi stavljala u nista jer sam cula da je uzasno stetan,tako da mi to ne treba...radije cu izbjegavati sva pica koja se inace slade...
thanks..
:)))

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #83 on: October 25, 2007, 05:47:05 PM »
Quote
natren nikada ne bi stavljala u nista jer sam cula da je uzasno stetan,tako da mi to ne treba...radije cu izbjegavati sva pica koja se inace slade...
Tako je,bravo  :clap:
Ja sam recimo pre par meseci pokusala da izbacim zuti secer iz kafe,ali mi nije islo,tako da sam totalno prestala da je pijem...i uopste mi ne nedostaje...
 :blowkiss:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Pumpkin

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 126
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #84 on: October 25, 2007, 07:16:25 PM »
Dozvoljena dnevna doza natrena (ako hocemo da sachuvamo bubrege  :) ) je do 13 tabletica (tufnica, tachki...) dnevno!
Ja ga koristim od kako sam dobila shecer (za par meseci bice 19 godina) i nishta mi ne fali!  :dunno: ...chak imam i vishka (kilograma  :lol: ...shto sumnjam da je od istog!?)...shto verovatno znachi da i nije bash toliko shtetan!?
Ako bismo se bash toliko oterecivali time shta je shtetno a shta nije, pre svega bismo trebali prestati da dishemo (obzirom na to shta sve udishemo!)  ;) ...verujem da  kristal shecer koji si unosila ceo svoj zivot ima vishe shtetnih osobina od natrena (uz to i goji) tako da...
Ako inache pijesh slatku kafu, chaj...i ako ti je to ugodjaj, mislim da bi bilo bolje da taj shecer zamenish natrenom, nego da pijesh gorko koje ti ne prija...zashto bi se odricala nekih stvari kojih ne morash i muchila se, ako za to vec postoji opcija (koja sigurno nije ne znam koliko shtetna)!?...malo li je shto se iovako odrichemo nekih zabranjenih stvari koje su nam prichinjavale zadovoljstvo!?  ;)

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #85 on: October 25, 2007, 08:46:10 PM »
13 tabletica da sacuvamo bubrege? :hitself:
A sa koliko cemo se sacuvati od karcinoma? :wallbash1: Ne zezaj te se ljudi,ko mora -neka ga pije,(a ne mora niko) :nonono: ,a sad,mozete da mi verujete,a ne morate.
Telo nam sve pamti,...pamti i svaki popijeni natren,pa nam jednog dana samo posalje racun za sve sto smo mu radili lose...
Sto se tice vazduha,...tu ne mozemo da biramo,moramo da disemo,zar ne  :evillaugh:
Nije mi jasno...da kad se za nesto zna pouzdano da je jako stetno i kancerogeno...a ljudi i dalje konzumiraju  :dunno: stvarno ne znam sta se desava sa ljudima...

Quote
malo li je shto se iovako odrichemo nekih zabranjenih stvari koje su nam prichinjavale zadovoljstvo!? 

Ne odricemo se zbog nekog tamo hira...vec zbog sopstvenog zdravlja i izgleda...a ko to nece,...ne mora da se odrice ama bas nicega  :nonono:
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #86 on: October 25, 2007, 09:27:25 PM »
nije bas tako
da je tako lepo,svi bi pazili na sve i ove vase teme sa viskom kg ne bi ni bilo...ta hrana koju smo jeli do pre par meseci nije stetna??
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #87 on: October 25, 2007, 09:47:25 PM »
Ovih tema ce uvek biti,jer ce se uvek naci neki neverni Toma koji ce reci Pa kako moja drugarica,jede sve,kao svinja,a zgodna je bas?
Pa ce i ona tako...misleci da ce i ona biti zgodna... :hitself:
Ma...necu vise da pisem o stetnosti natrena...vi ga koristite,pa ga testirajte na svom telu :dunno:
To sto ga neko koristi 10 god. i jos nema posledice,ne znaci da ih nece ni imati...
Evo ga samo jedan primer na koji sam naisla...
Zasladjivaci su mnogo opasniji od secera. A pri tome znatno jeftiniji, oko 10 puta. Zato ih proizvodjaci najvise koriste. Najopasniji, zabranjen u zemljama EU, ali ne i u Americi je ASPARTAN. Postoji izricito deklarisana dozvoljena dnevna doza za ljude. ASPARTAN je podmukao otrov, talozi se u nervnim celijama, i svoje katastroflano delovanje ispoljava posle 10-20 godina. Zato, vidis li da pise ASPARTAN - ne kupuj.
Slicna je stvar i sa zvakama na kojima pise (kao da se hvale proizvodjaci) SUGAR FREE ! ASPARTAN RULES !

http://www.pregled.com/print_preview.php?id_nastavak=194&grupa=zdravlje

Pa sad,vi izvolite,i srecno vam bilo. Ja kad hocu da se kockam,odem do kladionice i uplatim tiket...a ne kockam se sa svojim zdravljem,nikada!
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #88 on: October 25, 2007, 10:05:00 PM »
na kapiras sta kazem
ne pricam o nevernom tomi nego ne volim price tipa nemoj to to je stetno a do juce je taj sto daje savete radio isto nesto tako stetno...jer do juce ste svi jeli nezdravo,a danas pazite sta jedete kao da je to sveto pismo...pa zato kazem ono,jer u pravu je pumpkin:kad bi pazili sta sve nije zdravo ne bi iz kuce izlazili...nije zdravo ni jesto jednolicno kao sad pa ipak jedete..o tome pricam
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline ica-beograd

  • Pocasni clan
  • *
  • Posts: 973
  • Gender: Female
Odg: daniela21hr - dnevnik ishrane i treninga
« Reply #89 on: October 25, 2007, 10:37:40 PM »
Ma kapiram ja tebe,Milane,nego kazem uopsteno.
Nemoj mene u taj kos,molim te...samo kazem da nije dobro,i u skoli sam o tome ucila...nije ni malo bezazleno,to znaju oni koji se u to razumeju.
Quote
kad bi pazili sta sve nije zdravo ne bi iz kuce izlazili
Otisli smo daleko od teme,o ovome bi smo mogli roman da napisemo...dakle da ne duzim vise,ja ga sigurno nikad u zivotu necu koristiti.
"Optimista i u problemu vidi sansu, a pesimista i u sansi problem."