EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Mama u akciji skidanja kilograma  (Read 54409 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline ray

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 232
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #240 on: March 27, 2013, 01:41:42 PM »
Danashnji dan:

08:30 200ml ella jogurta, ovsene, lanene
10:30 1 grejp, 1 narandza, 25gr kikiriki, par badema
14:00 100gr tunjevine, 100gr ella sira, 2 belanca
16:00 kupus
17:30 50gr tunjevine, 100 gr ella sira, 2 belanca
18:00 3 zalogaja torte  :wallbash1:
21:00 200ml jogurta , 1 belance

Ova zima me baca u depresiju, tachno sam u tripu da se gojim i od gledanja hrane  :hitself:

Gledaj da u prvom delu dana, praktično prva 2 obroka jedeš ovsene, pirinač, peciva, neki slatkiš ako baš ne možeš da izdržiš.

Tu oko 14h se prebacuj polako na masti i do kraja dana idi sa protein+masti+salata obrocima, znači bademe, laneno, kikiriki poslepodne i uveče.

Voće ubacuj između obroka u prepodnevnim satima, nemoj voće + kikiriki.

Ella sir ti je mislim isplativiji od ella jogurta u pogledu koliko proteina dobiješ za novac... Cela jaja takođe ako možeš da ih jedeš. Belo je bar 3x jeftinije od tunjevine.
He who sweats more in training, bleeds less in battle.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #241 on: March 27, 2013, 02:22:15 PM »
E sad mi nesto nije jasno... Prochitala sam, sad vec neznam gde ali na vise mesta, da voce treba jesti najmanje 2 sata posle prethodnog obroka, i 2 sata pre sledeceg...zato ga ubacujem prepodne kao zaseban obrok, tj uzinu... Nisam znala da ne ide kikiriki i badem u istom obroku sa vocem, niti da ih smem popodne...to je super ako moze tako jer me popodne i hvata kriza da bih neshto gricnula, a ovo mi super ide u kombinaciju...

Zar laneno nije uh? Kako to moze popodne?  :dunno:

A sto se tunjevine tiche...nabavljam je jeftinije nego u nasim radnjama....zivim blizu granice  :evillaugh:

Offline ray

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 232
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #242 on: March 27, 2013, 02:51:26 PM »
Ne, laneno je 42% mast + vlakna, UH gotovo da i nema.

Pravilo je prosto: Prva dva obroka protein + UH, do kraja dana protein + mast. Salata može uvek (kupus, krastavci, paprika, brokoli) i to ne meriš. Nešto od masti 20-30g badema/kikirikija možeš da ostaviš i za poslednji obrok sa ella sirom.

Što se voća tiče, dovoljno je da ide 30-45min pre narednog obroka, ali solo, ne sa kikirikijem i bademom. Razmak napravi koliki možeš, ali nije sad to toliko ni bitno.

Ne pišeš količine UH koje unosiš, što je u suštini najbitnije. Da li su ovo rotacije, low carb ili nešto treće? Bilo bi dobro da imaš neki koncept dijete i da imaš evidenciju količina, pre svega UH.
He who sweats more in training, bleeds less in battle.

Offline ray

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 232
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #243 on: March 27, 2013, 03:00:22 PM »
Kikiriki, badem, lešnik su ti takođe primarno izvori masti. Pretežno sva semena i orašasti plodovi su izvori masti i sve to ide poslepodne/uveče/pre spavanja.
He who sweats more in training, bleeds less in battle.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #244 on: March 27, 2013, 03:04:52 PM »
Pa ja skoro i ne jedem uh, jer imam povisen secer, i dr mi je rekla da dnevno mogu samo jedan manji krompir, ili malo pirinca, crni hleb samo malo krisku....  Eto danas sam za rucak pojela 2 mala krompira, a jutros za doruchak malo parce crnog hleba...
Razmishljam da krenem sa rotacijama, ali manjim gramazama, jer nisam sigurna da smem 100gr uh na dan kad je taj dan....ili mozda 2 puta nedeljno nece shkoditi?  :dunno:

Offline ray

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 232
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #245 on: March 27, 2013, 03:11:41 PM »
Ne bih da kontriram onome što je Dr rekla, ali mi to deluje malo drastično, pogotovo što nisi neki teži slučaj, bar po onim analizama koje si postovala.

Ne znam šta da kažem, onda idi low carb sa 50-60g UH, ali podigni masti malo. Izračunaj kalorije. Nije dobro da ti organizam zapadne u "režim izgladnjivanja" jer će to rezultovati usporavanjem metabolizma i totalnim zakucavanjem na nekoj kilaži.
He who sweats more in training, bleeds less in battle.

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #246 on: March 27, 2013, 04:01:53 PM »
Da...slazem se...

Razmishljam da probam jedno 2  nedelje na rotacije, pa da odem da proverim secer...ako je ok, onda da nastavim to... jer verujem da sam secer napucala sa silnim testom, i krompirom koje je bilo na meniju svaki dan  :wallbash1:   Jer vidim da mi organizam bolje radi kad ubacim nesto uh u toku dana...

Hvala na savetima, dosta stvari mi je jasnije  :innocent:

Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225
Odg: Mama u akciji skidanja kilograma
« Reply #247 on: March 27, 2013, 11:07:51 PM »
Danasnji dan:

08:00 200ml jogurta, 1 kashika lanenih, i jedan mali komad crnog hleba
10:30 1 grejp, 1 jabuka, 25gr kikiriki, par badema
u 12h sam vezbala sat vremena taeboo trenig, + dodatne trbusnjake
13:30 200gr girica, 2 pecena krompira (pecen u kori u rerni na papiru, bez ikakvih dodataka)
16:00 kupus
17:00 200gr girica, 100gr ella sira, 2 belanca
20:30 200 ml jogurta
sad cu da jedem ella sir



Tek sad vidim koliko greshaka sam napravila... sutra prebacujem lanene uvece sa jogurtom, voce odvajam od kikirikija, koji cu prebaciti popodne  ili uveche, videcu usput kako mi odgovara... shto znachi da bih trebala imati josh jedan obrok pre podne sa proteinima.... Deci kupujem pilece grudi u omotu, ali u Madjarskoj, pa neznam shta pishe na omotu, jel i tamo ima soje i stetnih aditiva? Jel bi smela to prepodne sa jajima npr? :blush:

I josh jedno pitanje  :innocent:  Shta se deshava kad se u istom obroku jede skrob i vlakno?


Offline Twin_mama

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 225