EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Par pitanja  (Read 16315 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #30 on: December 06, 2012, 01:20:16 AM »
Natural bb, piskenje uz vetar  :yes:

"would "bulk" by eating everything in sight while doing squats, deadlift, bench, gain a ton of weight but a lot of fat and water.  would get pissed that i look like a slob and switch to cut.  lose large amounts of muscle and strength just to get 6 pack back.  repeat this over and over. "

"Train hard eat right and still look fat unless I starved. I trained from 14-18 without hormones and my first 3 weeks on hormones I had old friends coming up to me saying 'man it looks like you started lifting again after that lay off' I'm like fuck you I never took a break LOL"

 :lol: :lol:

Ja sam "naturalac" i slazem se 100% da je to pisanje uz vetar. Sto se inzulina tice- tu se pak ne slazem.

U zadnjih par meseci jedem 1000ml sladoleda pred spavanje, kiflice sa nutellom u 10 uvece, a bf ostaje isti  :wow:

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #31 on: December 06, 2012, 01:25:16 AM »
U zadnjih par meseci jedem 1000ml sladoleda pred spavanje, kiflice sa nutellom u 10 uvece, a bf ostaje isti  :wow:


ovo je takođe jako individualno, tebi genetika verovatno to dopušta... čisto da neko ne shvati doslovno pa počne svakodnevno da jede 1000ml sladoleda i kiflice (u bilo koje doba dana)... ako ovo ide u smeru "svaka je kalorija ista", odmah da kažem da ta teorija ne pije vodu, nije svaka kalorija ista iako to lepo zvuči (jako bih voleo da bezukusan pirinač zamenim nekom čokoladom)... svako ko po građi više vuče ka endomorfu (mada je i ovo u principu generalizacija, al ajd da uprostimo) to jako dobro zna...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #32 on: December 06, 2012, 01:31:15 AM »

ovo je takođe jako individualno, tebi genetika verovatno to dopušta... čisto da neko ne shvati doslovno pa počne svakodnevno da jede 1000ml sladoleda i kiflice (u bilo koje doba dana)... ako ovo ide u smeru "svaka je kalorija ista", odmah da kažem da ta teorija ne pije vodu, nije svaka kalorija ista iako lepo zvuči...

Znam buraz da nije  :) A meni genetika ne dozvoljava da prestanem kardio i ubijanje od treninga inace mi bokovi pocnu rasti preko farmerki za 2 dana  :lol: true story; bio sam debeo ceo zivot do 18. godine, mozda cu staviti slike od pre tamo kasnije kada odradim do kraja bulk...

Radim intermittent fasting i ubijam se od treninga... veruj mi mogu jesti i druge izvore hidrata na tom programu bez problema... kada se uh svari, svaki je na kraju glukoza... kao sto sam rekao GI nema veze jer u svakom obroku imas protein i malo masti, i pun stomak hrane od proslih obroka... Opet niko nece jesti secer kasikom za obrok, tu je onda bitan GI  :lol:

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #33 on: December 06, 2012, 01:31:22 AM »
Ne volim  da se petljam oko ishrane ali oko hormona jako volim. Jel mozes da mi kazes jednu stvar, koliko iu insulina bude izluceno kada pojedes pirinac? I na koliko secer skoci kada pojedes isti? E sad jos par pitanja, koliko iu gh naturalac "dobije" nocnim snom i uopste u toku dana? I koliko insulina je potrebno da bi se ta prizvodnja zaustavila?

Ako se razvije rasprava slobodno neka se tema isece i premesti.
Ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje posto kolicina izlucenog inzulina zavisi od osobe do osobe- pogotovo od tzv "osetljivosti na inzulin"- uglavnom kad se stalno luci velika kolicina inzulina osoba postaje Insulin resistant" tj neosetljiva na inzulin odnosno sam inzulin slabije deluje i s vremenom inzulin postaje neefektivan i osoba postaje dijabeticar. Status hormona kod dijabeticara je los. Takodje certo lucenje hormona ima los uticaj na hormon "leptin" koji izmedju ostalog regulise osecaj gladi, inace kod odraslih ljudi upravo je leptin prva zrtva a onda strada i metabolizam secera a onda svi hormoni osu u vrazju mater.
Inacer kod nadomjestka testosterona ima vise razlicitih vrsta- a jedna je od upravo pokusaja da se vrati osetljivost leptina pomocu ishrane sa malim glikemijskim indeksom da bi se prvo vratio osetljivost na inzulin a zatim da bi se pojacla osetljivost na leptin i sammim tim da bi se poboljsao nivo leptina- ovo bi u teoriji trebalo da vrati sve ostalo na kakvu-takvu normalu.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #34 on: December 06, 2012, 01:35:20 AM »
Znam buraz da nije  :) A meni genetika ne dozvoljava da prestanem kardio i ubijanje od treninga inace mi bokovi pocnu rasti preko farmerki za 2 dana  :lol: true story; bio sam debeo ceo zivot do 18. godine, mozda cu staviti slike od pre tamo kasnije kada odradim do kraja bulk...

Radim intermittent fasting i ubijam se od treninga... veruj mi mogu jesti i druge izvore hidrata na tom programu bez problema... kada se uh svari, svaki je na kraju glukoza... kao sto sam rekao GI nema veze jer u svakom obroku imas protein i malo masti, i pun stomak hrane od proslih obroka... Opet niko nece jesti secer kasikom za obrok, tu je onda bitan GI  :lol:

Buraz, tebi je verovatno metabolizam usporen- pokusaj da kao sto sam rekao Neletu meris temperaturu- ako ti je temepratura niza znaci da ti sporije radi stitna zlezda, druga stvar je E2/estradiol- ako ti estradiol nije na pravom nivou neces imati jutarnje erekcije (ono sto ameri nazivaju "morning wood").

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #35 on: December 06, 2012, 01:37:39 AM »
Ne mogu odgovoriti na tvoje pitanje posto kolicina izlucenog inzulina zavisi od osobe do osobe- pogotovo od tzv "osetljivosti na inzulin"- uglavnom kad se stalno luci velika kolicina inzulina osoba postaje Insulin resistant" tj neosetljiva na inzulin odnosno sam inzulin slabije deluje i s vremenom inzulin postaje neefektivan i osoba postaje dijabeticar.

Mi jedemo uglavnom ciste hidrate i tempiramo ih, i unosimo sa proteinima u svakom obroku. Vezbamo, radimo kardio, suplementi... To sto si napisao se moze desiti samo ljudima kojima je junk 99% ishrane ceo zivot. Ali teorija je tacna.

jedna je od upravo pokusaja da se vrati osetljivost leptina pomocu ishrane sa malim glikemijskim indeksom da bi se prvo vratio osetljivost na inzulin a zatim da bi se pojacla osetljivost na leptin i sammim tim da bi se poboljsao nivo leptina- ovo bi u teoriji trebalo da vrati sve ostalo na kakvu-takvu normalu.

Tacno, uglavnom se radi low carb dijeta sa dosta vlakana i kardio. Cimet je super stvar isto. Metformin jos bolja.

Offline filip85

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 963
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #36 on: December 06, 2012, 01:40:55 AM »
jeste da se svaki UH na kraju pretvara u glukozu, ali nije isto da li ćeš odmah popiti čistu glukozu ili nešto čemu treba par sati varenja da se u nju pretvori...
ako taj UH sadrži dosta vlakana i sporije se vari, neće tako brzo podići šećer kao sladoled, samim tim i veća je šansa da bude bolje iskorišćen nego da ode u masne naslage...

ja primećujem priličnu razliku kad se lošije hranim i kad jedem čisto, samo zato kažem, i to nije stvar samo u potkožnoj vodi već i u BF-u... mislio sam da se ti teže mastiš jer se kroz maglu sećam nekih slika gde si bio prilično suv...

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #37 on: December 06, 2012, 01:47:27 AM »
Buraz, tebi je verovatno metabolizam usporen- pokusaj da kao sto sam rekao Neletu meris temperaturu- ako ti je temepratura niza znaci da ti sporije radi stitna zlezda, druga stvar je E2/estradiol- ako ti estradiol nije na pravom nivou neces imati jutarnje erekcije (ono sto ameri nazivaju "morning wood").

Merio sam letos TSH, T3, T4 itd... Jer sam iz nekoliko razloga sumnjao da mi je smanjeno. I testovi su pokazali da je sve u gornjoj optimalnoj granici.  :)

E2 je na dobrom nivou, a libido je prevelik  :lol:

Sada je koliko-toliko ok, skontao sam koje vrste hrane mi smetaju i to je poboljsalo stanje 80%. Ali opet moram dosta paziti.

Offline Jelisej

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 84
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #38 on: December 06, 2012, 01:54:28 AM »
Merio sam letos TSH, T3, T4 itd... Jer sam iz nekoliko razloga sumnjao da mi je smanjeno. I testovi su pokazali da je sve u gornjoj optimalnoj granici.  :)

E2 je na dobrom nivou, a libido je prevelik  :lol:

Sada je koliko-toliko ok, skontao sam koje vrste hrane mi smetaju i to je poboljsalo stanje 80%. Ali opet moram dosta paziti.
Ako je libido jako dobar onda je verovatno sve manje-vise uredu. Ipak usput da kazem da brojke cesto varaju, ponekad su brojke ok ali sami hormoni se ne transportuju u celije- tzv "subclinical hypothyroidism" neznam kako se ovo kaze na Srpskom, kad radis testove moras obavezno raditi i tzv slobodne T3 (free T3) i takodje treba proveriti tzv "reverse T3". tj kad organizam nemoze da iskoristi slobodni T3 on ga prebaci u tzv izvrnuti T3 tj reverse T3 i onda on "zapusava sve ostalo". E sad ovo je bas jadno objasnjenje, ali neznam kako drukcije. Uglavnom ako ti je TSH iznad 2.5 onda si tzv "hipo" ili kako vec se  zove.
Inace samo merenje temperature je cesto puta precizniji nego mnogi testovi i cak se lekovi mogu dozirati pomocu temperature- tj kad se previse dozira temperatra ce biti previsoka i obrnuto.

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Par pitanja
« Reply #39 on: December 06, 2012, 01:57:39 AM »
jeste da se svaki UH na kraju pretvara u glukozu, ali nije isto da li ćeš odmah popiti čistu glukozu ili nešto čemu treba par sati varenja da se u nju pretvori...
ako taj UH sadrži dosta vlakana i sporije se vari, neće tako brzo podići šećer kao sladoled, samim tim i veća je šansa da bude bolje iskorišćen nego da ode u masne naslage...

ja primećujem priličnu razliku kad se lošije hranim i kad jedem čisto, samo zato kažem, i to nije stvar samo u potkožnoj vodi već i u BF-u... mislio sam da se ti teže mastiš jer se kroz maglu sećam nekih slika gde si bio prilično suv...

Au te slike su prastare, a tada sam se bio ubijao 20 nedelja, verovao ili ne, da bi dosao na taj bf, kardio sam radio 7-10x nedeljno. Mada koliko se secam, bio sam isao prenisko sa hidratima i skoro uopste nisam imao high dan, tako da sam tu izgubio sigurno dosta misica.

Naravno da niko ne pije cistu glukozu, zato i nije bitno da li je to pirinac/krompir/testo/kukuruz itd  :)
Bitno je koliko ti treba kalorija taj dan  :)