EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Sta da radim kad sam uvek na pocetku  (Read 24944 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #60 on: October 08, 2012, 09:42:32 PM »
bolje junetina ako imas mogucnosti

Ako ti nije problem da pojasnis zasto je bolja i u cemu je razlika??

Offline Becks

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1743
  • Gender: Male
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #61 on: October 08, 2012, 10:02:51 PM »
Nije bitno, neka jede sta hoce, nece biti nikakve razlike.

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #62 on: October 08, 2012, 10:52:34 PM »
@ Mr.Paf, hvala za savet, osetila sam ja , da sam ostavila zumance verovatno bih se bolje osecala

e sad ovako:

7.30 3 belanca, ovsene, mleko, grejp/limun cedjeni

11.00 100gr belo, integralni tost, badem puter 1 kasicica

13.30 120gr losos, 70gr integralni pirinac_pardon , nije 70 bilo nego 50.

16.40 100gr belo, povrce

1merica <a href="http://www.exyu-fitness.com/shop/proteini/80-proteina.html">whey</a> sa vodom posle teretane

20.30 100gr belo, sir

Teratana:

zagrevanje na traci 10 min brzi hod

ravni bench, najlaksa sipka (nije cak ni gvozdje nego neka plastika jer prvu ne mogu da dignem sa 6kg tegova) 3x12


uzdignuti bench , iste tezine 3x12

letenje sa strane u svaku ruku po 3kg 3x12

podizanje jednog tega s'obe ruke iznad glave (ne znam kako se zove vezba, za triceps) 4kg

leg curl 3x12

leg extension 3x12

trbusnjaci 3 tipa svaki 3x10-12

veslanje 5min




Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #63 on: October 09, 2012, 12:42:00 AM »
@Emili

Nisi napisala kolicinu tosta u obroku u 11h. Takodje mi nije poznat sastav te kesice badem putera i kolicina...
Obrok u 16:40h. nedostaju masti(ako je to povrce bilo u vidu neke salate,mozes da dodas kasiku maslinovog ulja ili moze saka kostunjicavog voca,ili omeg3 kapsule itd...)
Obrok u 20:30 posto vidim da je sa tegovima,pozeljno je da sadrzi ugljene hidrate.E sada ja ne znam na kom si ti rezimu ishrane i koliko UH unosis dnevno...ako ti je ovo dnevni limit sa UH onda iz obroka u 13:30h prebaci taj pirinac u obrok nakon teretane...
Ako ima dovoljno vremena od tog obroka do spavanja ubaci pred spavanje slobodno jos jedan obrok P+M

Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #64 on: October 09, 2012, 10:40:03 PM »
@Emili

Nisi napisala kolicinu tosta u obroku u 11h. Takodje mi nije poznat sastav te kesice badem putera i kolicina...
Obrok u 16:40h. nedostaju masti(ako je to povrce bilo u vidu neke salate,mozes da dodas kasiku maslinovog ulja ili moze saka kostunjicavog voca,ili omeg3 kapsule itd...)
Obrok u 20:30 posto vidim da je sa tegovima,pozeljno je da sadrzi ugljene hidrate.E sada ja ne znam na kom si ti rezimu ishrane i koliko UH unosis dnevno...ako ti je ovo dnevni limit sa UH onda iz obroka u 13:30h prebaci taj pirinac u obrok nakon teretane...
Ako ima dovoljno vremena od tog obroka do spavanja ubaci pred spavanje slobodno jos jedan obrok P+M

Intergralni hleb, 50 gr, oko 140kcal 24gr ugljenih hidrata u ovih 50 (citam sa kese)

Puter ima 99.5gr badema i 0.05gr soli

Omega 3 kapsule uzimam ujutru posle dorucka , tada uzimam i multivitamin i zeleni caj kapsule

Ja sam sada na programu da skidam masti tj salo. Zato izbegavam ugljene hidrate popodne a i masti, samo sto masti ubacim ponekad i popodne ako se osecam slabo (pod uslovom da ih nisam jela vise puta u toku dana, je ponekad stavim kasiku lanenog semena u ovsene sto su takodje masti)

Pokusavam da se drzim uputstva da ne jedem skrob i masti popodne , ali zato sir sto jedem posle teretane nije to bas kao ella , to je neki mladi sir koji u 100gr ima 1.5 gr masti


Offline Emily

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 57
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #65 on: October 09, 2012, 10:44:21 PM »
7.30 ovsene, mleko, whey (1 merica) , 1 kasika laneno seme, cedjeni grejp/limun

11.00 150gr belo, zelena salata, 1 integralni tost

14.00 120gr losos + 50 gr pirinac

17.00 100gr belo, povrce, saka badema

20.00 sir, povrce

Offline Mr.Paf

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 153
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #66 on: October 10, 2012, 01:11:42 AM »
@Emily

Te omega 3 iz dorucka ja bih pre prebacio u ovaj obrok sto ti je u 20:00h. sir i povrce...E sada,masti ne bi trebalo da uzimas po osecaju,vec da unosis odredjenu kolicinu recimo 0,5-1g./kg. tvoje tezine.Nemoj da se plasis "zdravih" nezasicenih masti,jer su one jako bitne kada si na tom programu kao sto ti kazes za skidanje masti....
Za tu kasiku lanenog semena sto stavljas u ovsene,rekao bih ti neke primedbe.... Da bi laneno seme moglo da bude svareno i iskoriscene masti iz njega,trebalo bi da bude samleveno ili duze vreme da stoji potopljeno,inace u suprotnom ce da zavrsi u wc solji u istom obliku u kome je i uslo u telo...takodje mislim da je laneno seme losija varijanta za izbor masti zbog slabe koncentracije epa i dha,koje su u principu najbitnije.....Takodje da ti predocim(mada je ovo malo diskutabilno i mozda me neko ospori u ovome),da u tvom rezimu ishrane,gde zelis da izgubis masti,ne bi trebala da u obroku imas masti i ugljene hidrate,jer su oba izvor energije,koju telo lako moze da prepozna(pogotovu na definiciji-mrsavljenju),kao visak energije i skladisti je u masti...
Nema veze koje je doba dana,posle treninga sa tegovima,neka obrok bude proteini+ugljeni hidrati....a u kasnijim satima,nemoj da se plasis masti,slobodno ih mesaj sa proteinima....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #67 on: October 10, 2012, 09:38:26 AM »
Quote
16.40 100gr belo, povrce

1merica whey sa vodom posle teretane

20.30 100gr belo, sir

ovde ti nedostaje secer u pwmu, ako nema secera onda u obroku treba da bude hidrata

u principu masti su ti bolji izvor energije nego hidrati i pre ti hidrati prave problem nego masti..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Charlene

  • Iskusni rekreativac
  • *
  • Posts: 34
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #68 on: October 10, 2012, 02:35:28 PM »
DA...pozeljna u kasnijim satima pred spavanje ili kada zelis da budes duze "pokrivena" sa AK zbog brzine razlaganja i apsorpcije...

Pokriven, mada je nick zensko ime.  :lol:
Fala ljudovi.

Offline Viktor90

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 107
  • Gender: Male
Odg: Sta da radim kad sam uvek na pocetku
« Reply #69 on: October 10, 2012, 07:41:35 PM »
Ajde da se prikljucim...kad je najbolje  i kolko uzimati omega 3 kapsule?