EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: GLUTAMIN-sve o njemu  (Read 262658 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline Mr.X

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 847
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #210 on: October 01, 2008, 05:48:37 PM »
OK, uzecu Whey.;)

@ vuksa - mislis da je bolje BCAA? Jeste da sadrze vise amonokislina, ali su i skuplje, jbg, nikako uskladiti! Pozz

Kreni da zaradjujes.....to je najbolje od sva tri ;)
Na sve proizvode iz pansporta 10% popusta,plus dodatni extra popust na porudzbine preko 6000din

061/20-37-867

DAJTE VULETU SECERA I VODE!!!!

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #211 on: October 01, 2008, 06:10:36 PM »
OK, uzecu Whey.;)

@ vuksa - mislis da je bolje BCAA? Jeste da sadrze vise amonokislina, ali su i skuplje, jbg, nikako uskladiti! Pozz
meni se bcaa pokazao extra na pripremama...imao sam po 2x dnevno trening pa sam cepao bcaa ceo dan...po 50g tog divnog praha sam pio :lol:
al se nekad dobro jelo

Offline Mesozder

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 381
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #212 on: October 01, 2008, 09:15:24 PM »
meni se bcaa pokazao extra na pripremama...imao sam po 2x dnevno trening pa sam cepao bcaa ceo dan...po 50g tog divnog praha sam pio :lol:
Kad se profi baviš nečime, jasno da su i odricanja puno veća (mislim na okus to divnog praha).

Offline Vaki_LEE

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 204
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #213 on: October 01, 2008, 10:17:21 PM »
Kreni da zaradjujes.....to je najbolje od sva tri ;)

Mislis na BCAA? Tacno, valja poceti stekati kes! Skup je ovo sport ljudi moji! :lol: :hitself:

@ vuksa - je l' mislis u pogledu odrzavanja trenute definicije ili dobijianja mase? Pozz
It'a all about: Perfect Nutrition, Hard Work, Pain and Sacrifice a lots of Sacrifice!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #214 on: October 01, 2008, 10:21:58 PM »
ja bi cak da imam para za jedno,uzeo bcaa pre wheya,whey mozes belancima lako zameniti(tj belanca su mozda i donekle bolja) ali nemas nista tako brzo i efikasno kao BCAA naci

Why so serious?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #215 on: October 01, 2008, 10:48:10 PM »
zamisao i preporuka ti je bzv..
jer u bcaa nemas wheya, a u wheyu imas bcaa(koliko toliko),bolje je imati svega po malo, nego necega u velikim kolicinama..
jer  ti se ne sastojis od 3 aminokiseline, vec od malo vise, tj 20
inace bioloska vrednost wheya i belanca je ista..
da je ovo izjavio neki takmicar pa da razumem ali ti  :rolleyes01:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #216 on: October 01, 2008, 11:01:43 PM »
slazem se,nego govorimo o brzini...iz wheya i belanceta bcaa(primarno leucin kao najvaznija) ce doci do krvotoka za 30 minuta u slucaju koncentrata i izolata,iz belanceta za 45-60 minuta...za bcaa kada uzmemo kao suplement,on ce tamo biti za max 15 minuta...

ne govorim ja o proteinu tj. o tome da su nama samo bcaa dovoljne za izgradnju kontraktilnih proteina,nego da je cilj valjda smanjiti tj. spreciti katabolizam a tu su bcaa daleko superiornije i od glutamina i celog proteina(govorim o treningu)...a whey je lako zamniti bilo kojim proteinom,jer whey ipak uzimamo zbog IZGRADNJE misica,a tu moze doci bilo koji protein,jer ce razlike biit minorne( eto obojica pomenusmo belance)


znaci o kom scenariju govorim:

Vracam se sa treninga pijem odmah bcaa koje stizu za 15ak minuta do misica sprecavaju katabolizam(znamo da kada dolazi do razgradnje misica prvo se "trose" bcaa)...
Pojedem 10 belanaca

da li cu ja popiti mericu-dve wheya (koncentrat-izolat) ili belanca razlika je 2%...

Nikako nisam rekao da su BCAA zamena za protein,naravno da nisu,nismo se razumeli


samo je poenta da je whey lako zameniti drugim izvorom ali da u prirodi nema te hrane koja bi nam dovoljno brzo obezbedila bcaa osim njih samih u slobodnom obliku,to je sve :)

P.S. ovo bi trebalo prebaciti u temu bcaa,odosmo u off :)
Why so serious?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #217 on: October 01, 2008, 11:20:49 PM »
ne znam odakle ti to..ti kada iritiras pankreas sve ulazi u sistem, tada kada si podigao insulin..a ne za 30-60 ili 90 minuta
a ti kada uneses bcaa, on udje u sistem  posle 15 minuta, pa jos 35 minuta za varenje belanca..sta si time dobio..nista..trosis bzv anabolicki efekat
e sada posto su whey vecinom amino, ne kapiram zasto bi se on razlagao vise od bcaa
da, znam,to su oni tekstovi sa t nationa, koje su pisane na osnovu  referenci iz proslog veka..


ovako odmah iritiras pankreas i u misicne celije ubacis sve sto je potrebno i bcca da sprecis katabolizam i protein ..



ja sam to predlagao ljudima koji ne mogu da uzimaju suplemente
ali se pojede suvo grozdje, pa odmah belanca i dok se svari jedno i drugo onda ima slican efekat kao pwm..

ovde je ispalo da bcaa moze da menja whey. ne moze..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #218 on: October 01, 2008, 11:36:27 PM »
ne razumem te za iritiranje pankreasa?ne kazem ja za ulazak nego dok whey dodje u zeludac pa enzimi rasparcavaju,pa u tanko crevo,pa jetra...bcaa odmah prolaze kroz zeludac to rpicam,mislim reci mi da ces imati znacajnije drugaciji efekat ako pijes bcaa sa wheyom ili bcaa sa belancima?

nisam ja rekao samo bcaa,ali da je bolje bcaa+belanca nego whey bez bcaa to je to...ako racunamo da neko ima maksimalno sredjenu ishranu da li ce mu vecu razliku ciniti unos wheya u pwm(mesto belanaca) ili dodavanje bcaa na belanca o tome pricam,za naturalca je vaznije spreciti katabolizam koji nastaje velikim padom testa tokom treninga...

Znaci to sto ti kazes protein+bcaa,samo kazem da ako bismo mesto wheya ubacili belanca manja je "steta" nego da umesto uopste unosa bcaa unesemo samo whey to je to...znaci naravno,whey+bcaa samo je cela poenta da je i bcaa+belanca jednako potentna kombinacija...dok whey sam nemoze biti bolji od belanaca+bcaa,nisam ja zagovarao ne-unos proteina mesto bcaa,nego ovo sto sam naveo

nadam se da sam sad jasniji :)
Why so serious?

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #219 on: October 02, 2008, 12:02:06 AM »
ne vredi moram da izvlacim citate  :hitself:
Quote
ne razumem te za iritiranje pankreasa?
pa nema smisla da sve to unosis posle treninga bez iritiranja pankreasa(secer ako se secas, pa skok insulina itd..)
tu samo bcaa zavrsava posao zato sto sprecava katabolizam..a anabolici efekat bez iritiranja pankreasa je mnogo kraci..



Quote
ne kazem ja za ulazak nego dok whey dodje u zeludac pa enzimi rasparcavaju,pa u tanko crevo,pa jetra
ama bas mizerna razlika..jer kazem, whey je od aminokiselina..a belanac je hrana i treba da prodje mnogo vise od wheya da stigne do misica

Quote
nisam ja rekao samo bcaa,ali da je bolje bcaa+belanca nego whey bez bcaa to je to...ako racunamo da neko ima maksimalno sredjenu ishranu da li ce mu vecu razliku ciniti unos wheya u pwm(mesto belanaca) ili dodavanje bcaa na belanca o tome pricam,za naturalca je vaznije spreciti katabolizam koji nastaje velikim padom testa tokom treninga.
retko ko ima potpuno sredjenu ishranu..a taj koji ima sve uslove on onda ce da pije bcaa i whey a belanca koristiti za pametnije momente..
za naturalca je najvaznije da sto pre pocne proces oporavka..a katabolizam imas pa imas..
poenta sprecavanja je da se to odradi pre nego sto se dogodi..

Quote
dok whey sam nemoze biti bolji od belanaca+bcaa,nisam ja zagovarao ne-unos proteina mesto bcaa,nego ovo sto sam naveo
u uslovima potpune i zadovoljnje ishrane-da..ovako na prvom mestu whey jer ima svega dovoljno za osnovne potrebe..
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap