EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: GLUTAMIN-sve o njemu  (Read 262650 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #40 on: July 19, 2007, 04:06:11 AM »
Zasto ne tokom treninga ili neposredno prije, koliko  ja znam apsorbcija je instantna...

koliko je potrebno amino kiselinama da stignu do misica, bez iritacije pankreasa(bez secera) i kada si natural??
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #41 on: July 19, 2007, 07:49:22 AM »
koliko je potrebno amino kiselinama da stignu do misica, bez iritacije pankreasa(bez secera) i kada si natural??
..

KAKVE VEZE IMA SINTETSKI UNETE AMINO KISLEINE SA TIM DALI JE NEKO NATURAL ILI NE....A POGTOVO KADA JE IZLOVANA JEDNA....NPR GLUTAMIN...

GLUTAMIN JESTE DEO PROTEINSKOG LANCA ALI NEMA NIKAKVE VEZE SA UOPOTREBOM SECERA SA ISTIM KAO KADA SE UPOTREBLJAVA NPR WHEY PROTEIN U BILO KOM OBLIKU.

SECER SE KORISTI VEC IZ ZNANIH RAZLOGA DA BI UGRADIO "VISE AMNIO KISLENINA"ILI SASTAVNOG DELA BELNACEVINA OD JEDNOM..A NE ZBOG TOGA STO U SEJKU POSTOJI GLUTAMIN...

PREVEDENO...UNOS GLUTAMINA NEMA NIKAKVE VEZE SA SECEROM...

A JA SAM TE PITAO JEL SE TI ZAJEBAVA OKO TOGA DA UN ESES NESTO SINTETSKOG OBLIKA U SEBE 40-60 MIN PRE D TRENING I MISLIO SAM DA SE ZAJEBVAS ALI SADA VIDIM DA NE....

NEKA LJUDI SAMO LOGICKI RASUDE DALI NESTO TREBA SINTEZIU BILO KOJE VRSTE A DA JE SINTTETSKOG POREKLA PERIOD OD 60 MIN...

JBT..JA JEDEM RIZU I MESO 60 MIN PRE D TRENING A I MNOGI KOJE ZNAM........TAKO DA OVO JE PRILICNO SMESNO PRIAJTELJU....

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #42 on: July 19, 2007, 09:06:53 AM »
..

KAKVE VEZE IMA SINTETSKI UNETE AMINO KISLEINE SA TIM DALI JE NEKO NATURAL ILI NE....A POGTOVO KADA JE IZLOVANA JEDNA....NPR GLUTAMIN...



kakve veze ima da li je jedna izdvojena , 10  ili 150 aminokiselina u prahu ili tableti
koliko je vreme je potrebno da to dodje do misca, bez secera i bez aas.??
ne vidim odgovor??

pa neka logicki zakljucuju.

drugo vodio sam se time da svako kao i ja mora da provede najmanje 30-ak minuta u putu, da bi dosao do teretane i da taj ne nosi  dozu pa  u toku puta pije taj glutamin..

ali dobro..
« Last Edit: July 19, 2007, 10:08:54 AM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline tntpro

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 4
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #43 on: July 19, 2007, 10:14:28 AM »
čudno je da postoje ovakve stvari oko digestije i apsorpcije detaljno opisane u stručnoj literaturi a vi se ovde prepucavate. Glutamin se brzo apsorbuje u pitanju su minuti, manje količine kod osoba sa normalnim nivoom glutamina u mišićima jetra zaustavlja i ni jedan miligram ne prolazi do mišića, u manjku glutamina kod većine sportista, jetra pušta određenu količinu. Jedine amino koje direktno prolaze su BCAA i Alanin. Ne postoji skladište za amino kao za glikogen. Znači Bcaa i gltamin amino suplement pre svega pre u toku i odmah posle treninga u drugim delovima dana protein.

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #44 on: July 19, 2007, 10:35:57 AM »
cudno je da postoje ovakve stvari oko digestije i apsorpcije detaljno opisane u strucnoj literaturi a vi se ovde prepucavate. Glutamin se brzo apsorbuje u pitanju su minuti, manje kolicine kod osoba sa normalnim nivoom glutamina u misicima jetra zaustavlja i ni jedan miligram ne prolazi do misica, u manjku glutamina kod vecine sportista, jetra pusta odredjenu kolicinu. Jedine amino koje direktno prolaze su BCAA i Alanin. Ne postoji skladiste za amino kao za glikogen. Znaci Bcaa i gltamin amino suplement pre svega pre u toku i odmah posle treninga u drugim delovima dana protein.
..

TACNO TAKO...ALI TI SI TO OBAJSNIO OANKO KAKO STOJI U KNJIZI A JA NISAM BAS TOLIKO PISMEN PA POKUSAVM LAKIU PRIBLIZITI TO NA MOM NIVOU..NADAM SE DA SE NE LJUTSI.

U SVAKOM SLUCAJU..ODLICAN ODGOVR ;)

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #45 on: July 19, 2007, 10:40:38 AM »
kakve veze ima da li je jedna izdvojena , 10  ili 150 aminokiselina u prahu ili tableti
koliko je vreme je potrebno da to dodje do misca, bez secera i bez aas.??
ne vidim odgovor??

pa neka logicki zakljucuju.

drugo vodio sam se time da svako kao i ja mora da provede najmanje 30-ak minuta u putu, da bi dosao do teretane i da taj ne nosi  dozu pa  u toku puta pije taj glutamin..

ali dobro..

..

NARAVNO DA IMA VEZE..MOMAK TI JE DOLE OBJASNIO...A I STVAR LOGIKE JE DA NECEGA CEGA JE VISE TREBA VISE VREMENA DA BI SE URADILA SPORBICJA..NO NI IJE TO BITNO..

KAO STO TI JE MOMAK REKAO...SECER JE TU I KORISTI I SLOUCI SAMO NEPOSREDNO POSLE TRENINGA TJ CEPANJA MISCNIH VALKAN I IZ RAZLOGA OBHRANE,SIHRANE ILI KAKO VEC ZOVES..ISTIH....DAKLE..I TA MISTERIJA JE RESENA.

AAS NEMA JU MA BAS NIKAKVE VEZE SA TIM DALI PIJES GLUTAMIN 60-40 ILI 10 MINUTA PRED TRENINGA..OVO JE TVARNO BURAZERE PRILICNO..HMMMMMM...OK.

A STO SE TICE PUTA....MA DAJ BRATE..PA NEMA POTREBE TAKO DALEKO DA ODLAZIS U OVOJ TEMI.

PA KAV TI PUT PRICAS..PA SMDEREVEO JE KAO NOVI SADA..JA ENZNAM GDE TI VEZBAS KADA TI TREBA DA IDES 30 MNUTA DO GYM-A...MISLIM..JBT..ZA 30 MINUTA MOZES DA PREDJES 20-30 KM.....COM"N!!! :bored: :bored:

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #46 on: July 19, 2007, 11:03:03 AM »


PA KAV TI PUT PRICAS..PA SMDEREVEO JE KAO NOVI SADA..JA ENZNAM GDE TI VEZBAS KADA TI TREBA DA IDES 30 MNUTA DO GYM-A...MISLIM..JBT..ZA 30 MINUTA MOZES DA PREDJES 20-30 KM.....COM"N!!! :bored: :bored:

kao sto rekoh ti to verovatno znas bolje od mene koliko ja idem do mog centra peske, inace usiljenim marsom za 30 minuta se predje 5 km usiljenim ;)
ali dobro rekao si svoje vidjenje i to je dobro za diskusije . da ima razlicitih razmisljanja
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #47 on: July 19, 2007, 11:10:40 AM »
kao sto rekoh ti to verovatno znas bolje od mene koliko ja idem do mog centra peske, inace usiljenim marsom za 30 minuta se predje 5 km usiljenim ;)
ali dobro rekao si svoje vidjenje i to je dobro za diskusije . da ima razlicitih razmisljanja

..
JBG..OPET TI NAOVIDS...OTKUD JA ZNAM DA TI IDES PESKE U GYM I TO DA JOS MARSHIRAS..

NEMA VEZE..NIJE NA MESTU KOMNTAR..JA ZNAM BOLJE OD TEBE GDE JE TVOJ GYM.

NARAVNO DA NEZNAM..NEGO ZNAM KLIKO JE SMEDERVO I BILO MI GLUPO DA NEKO IDE TAMO KOLIMA U GYM 30 MINUTA...

NA TO SAM MISLIO.

A DOBRO..BAR NE MORAS KARDIO DA RADISH....IMAS MARSHIRANJE DO GYM-A....

JA SMA LENSTINA ..JA I U WC KOLIMA IDEM

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #48 on: July 19, 2007, 11:20:45 AM »
pa naravno da idem peske u teretanu, lagano , ne trcim, pa te savataju ljudi na ulici , pa svakoga ispostujes,pa svratim da kupim u rinfuz suvo grozdje, da bi isao kolima trebalo bi mi i vise zbog guzvi, a i dzabe rkam auto....ali nije to bitno, nemam razloga da se pravdam, a zivo me interesuje koliko ovde ljudima koji nemaju  auto treba im da dodju  teretane..i kada oni piju glutamin
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Pedja Petrovic

  • ExYu Sampion
  • *
  • Posts: 3967
  • Gender: Male
  • www.ogistra-nutrition-shop.com
    • www.ogistra-nutrition-shop.com
Odg: GLUTAMIN-sve o njemu
« Reply #49 on: July 19, 2007, 11:27:11 AM »
pa naravno da idem peske u teretanu, lagano , ne trcim, pa te savataju ljudi na ulici , pa svakoga ispostujes,pa svratim da kupim u rinfuz suvo grozdje, da bi isao kolima trebalo bi mi i vise zbog guzvi, a i dzabe rkam auto....ali nije to bitno, nemam razloga da se pravdam, a zivo me interesuje koliko ovde ljudima koji nemaju  auto treba im da dodju  teretane..i kada oni piju glutamin
..

PA DOBRO..SUVO GRODZJE JE OPRAVDNA RAZLOG :innocent: :innocent: :innocent:

A STO SE TICE OSTALIH LJUDI..PA EVO..NEKA TI AKZU ONI SVOJA ISKUSTVA..

JA IDEM KOLIMA U GYM I GLM I BCAA POPIJEM 10-15 MIN PRED TRENIGN ZNACI..IZ PROSTOG RAZOGA STO IH MUTIM U CASI SA SOKOM A TO NE MOGU U GYM...INACE BIH TO RADIO NEPSREDNO PRED SAM DOHVAT TEGOVA...

ALI JBG..TI NE VERUJES U PRE LOAD DRINK KOJI SE PIJE....JER SAM JA BLIZI INOVATRU..KAKO TI RECE ;) ;) ;)

PA EVO..PITAJ LJUDE......A I TO STO CE DA KAZU NEMA NIKAVE VEZE SA TIM DA GLUTIMAN TREBA DA SE PIJE 60 MINUTA PRED TRENING.

U SOTALOM..ZNAM..TI CES PROBATI SADA TO DA RADIS.PA JAVI NAM REZUALTETE ;) ;)