EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc ! Pocetak u teretani !  (Read 18287 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Fred Perry

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 885
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #40 on: January 02, 2009, 02:35:21 PM »
Trening za ramena i trapez bi bio sledeci:

RAMENA

Potisak iza glave 4
Lateralno u stranu 4 serije
Arnold pres 3 serije
Vucenje do brade 3 serije
*Sedece lateralno u pretklonu* 4 serije

TRAPEZ

Sleganje dvorucnim tegom 4 serije
Sleganje jednorucnim tegovima 3 serije

Ja bih tako radio,naravno kao svaki "self made" program,moze se menjati i dopunjavati po potrebama razlicitih tipova vezbaca...

Zgibove za ledja radi nathvatom sirim od sirine ramena ispred glave,ako nisi u stanju da uradis dovoljan broj uvek postoji lat masina.

Offline Sekira Uros

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 23
  • Gender: Male
Odg: Pomoc ! Pocetak u teretani !
« Reply #41 on: January 04, 2009, 02:27:02 PM »
Hvala puno ljudi.
Danas sam procitao Kosutin topic o tome kako dizajnirati dobar trening, pa sam tamo citao sve i svasta i skroz sam se pogubio...
Posto hocu sad da radim masu, narednih recimo 4 meseca, a onda malo da izdefinisem to sto dobijem... Ili cak da radim narednih recimo 8 meseci masu, pa posle defku... Kako da radim u teretani ? Tamo u onom topicu pisu i duzine odmora izmedju serija za kombinacije zeljenog cilja, broj vezbi po misicnoj grupi za masu, za defku, za snagu... broj ponavljanja u odnosu sa odmorom izmedju serija, takodje za masu, defku i snagu... Pa skroz sam se pogubio tamo...
Mozer neko da mi kaze sta ja da radim  :blush: Kao sto rekoh, prvo masu, pa posle defku, a dok budem radio masu cu raditi i cardio da ipak listim malo naslage...