EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Pomoc  (Read 1569 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline admiral

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Pomoc
« on: November 21, 2012, 04:05:56 PM »
Pozdrav svima,
imam 17 godina visok sam 195 cm i imam 93 kg... treniram kosarku vec 10 godina i nedavno sam bio na sistematskom pregledu na kojem su mi rekli da imam pectus excavatum (udubljene grudi) sto sam ja primjetio i prije par godina ali nisam bio siguran. Takodje mi je receno da imam krivu kicmu pa me zanima da li bi bilo pametno da krenem u teretanu ili da probam da rijesim ovaj problem putem nekih vjezbi disanja ili slicno?

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Pomoc
« Reply #1 on: November 21, 2012, 04:31:43 PM »
Evo pisano je ovde o tome i takvom problemu. Evo ti ova dva linka to sam pronashao u vezi sa tim problemom jedan je sa ovog foruma. Moze ti pomoci.

http://www.exyu-fitness.com/forum/bodybuilding-and-fitness/pomoc-udubljene-grudi/

http://www.forum.hr/showthread.php?t=534340


Ovde je objashnjeno o tom deformitetu.

http://www.stetoskop.info/Pectus-excavatum-1670-c32-sickness.htm

http://www.livestrong.com/article/379894-does-lifting-weights-help-pectus-excavatum/


Moj savet ti je da krenesh da plivash ako umesh. Tako cesh sigurno najbolje povecati kapacitet grudnog kosha.
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN

Offline admiral

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 2
Odg: Pomoc
« Reply #2 on: November 21, 2012, 04:45:13 PM »
ma isao sam sad preko ljeta i mogu ti reci da sam se osjecao bolje ali sam sad prestao zbog skole i velikog broja obaveza ali ako je djelotvorno naravno da cu opet krenuti... HVALA ;)

Offline nikola1992

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Pomoc
« Reply #3 on: November 21, 2012, 04:52:12 PM »
Pa okacio sam ti linkove..procitaj to sve.  Ako ti necesh to nece niko. A plivanje ce ti uvek pomoci oko problema sa grudnim kosom, a narocito za udubljenje. Ja koliko znam moj drugar koji  to ima je ishao na respiratornu gimnastiku. Ali bi prednost uvek dao plivanju. :) 
Pa nemaju priblizan izgled jer treniraju bas kao sto je ovde okacen trening cak i vise..gledaju kojekakve gluposti po netu....rade kardio do besvesti...nemaju pojma sta jedu i koliko jedu i tako dalje da ne nabrajam sad milion je razloga zasto ljudi ne napreduju u teretani.

na kraju krajeva na sebi sam iskusio......rade ljudi pregibe mlate onim bucicama..aa ne mogu ovamo 3 zgiba da urade kako treba, cucanj i osnovne vezbe...ostaju u teretani po 2 sata i tako...ne spavaju dovoljno, po ceo dan pored kompa....sve je to stres veliki za organizam aa pod stresom neces napredovati kako treba i da je sve perfektno


cista klopa 3 obroka ..teretana 3 puta nedeljno osnovne PL vezbe i tezis da budes sto jaci...pominjao je to Milan kako on misli da treba da treniraju natural ljudi  samo heavy duty...

A inace meni je najveci problem stres i mislim da cu jos vise da naprdujem ako se njega resim....

i da zaboravio sam mao njih je istrajno u svemu ovome...treba nanizati godine rada zato sam i rekao za 5-10 godina ja sam siguran da cu biti jako bolji nego sada(mozda ce mi i vise trebati nznm)

FOREVER NATURAL, EVERYTHING IS IN YOUR HEAD   STRPLJEN SPASEN