EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Vezbe za ledja...  (Read 14333 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline KRLe_91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #10 on: February 16, 2011, 11:11:41 AM »
Ja koliko znam misic te pogodi onako kako ga radis :) Ako bezveze mlatis u prazno onda te nista ne pogodi :D ako fino i pravilno radis onda te sve pohvata :) To je moje misljenje...
Kad je tesko kazu dosta,
ustvari to je klopka
ali imam serum protiv toga
FORMULA JE VOLJA!

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #11 on: February 16, 2011, 11:22:33 AM »
mrtvo je osnovna vježba i treba da se radi.
to je moje mišljenje, to je isto kao da ne radiš benč zua grudi ili čučanj za noge, tako ti dođe i mrtvo, to je vježba koja treba da se radi, a ostalo su dodatne vježbe, ali to je samo moje mišljenje.

ui stvari ravni bench uopste nije osnovna vezba za grudi vec propadanja.Ravni potisak bi trebalo sto vise izbegavati,kontra kosi i kosi mnogo superiorniji,pogotovo buckama.

pa sad vidis,mrtvo dizanje jeste odlicna vezba,ali ako gledamo ona pogadja i kvad i zadnju lozu.Zgibovi su mnogo vise "ledjna" osnovna vezba naspram mrtvog dizanja.Daleko od toga da ga treba izabciti,ali se ljudi previse opterecuju pojmovima osnovna vezba.Jeste cucanj najbolja vezba,ali pravilno uradjen iskorak daje slicne rezultate recimo itd.Ne treba se vezivati previse za jedan trening kao ni za jednu vezbu.
Why so serious?

Offline steroidan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 474
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #12 on: February 16, 2011, 11:42:12 AM »
naravno da ne treba, ali ja samo kažem da ih treba radirti. ne mogu se leđa raditi bez mrtvog, kao ni ono ostalo što sam naveo.

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #13 on: February 16, 2011, 12:31:46 PM »
hvala svima na savetima a danas cu probati onaj program sto sam ja napravio pa cu napisati kako je proslo :)

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #14 on: February 16, 2011, 04:49:27 PM »
e ljudi trening je dobro prosao zadovoljan sam ali sam radio noge,ledja 1h 10 min uradio bih i za 1h ali je bila guzva,cuo sam da nije dobro to sto radim ledja i noge zajedno pa cu sledece nedelje da promenim...

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #15 on: February 16, 2011, 06:02:45 PM »
Smislio sam nesto novo,ako je istina ovo sto sam cuo da ako radim noge u ponedeljak tj to da mi bude prvi trening u nedelji da cu vise da napredujem kao zato sto kad radim noge vise se proizvodi testosteron ili ga gurum u gornji deo tela tako nesto.Tako da evo moj trening a ujedno bih i promenio jedan trening ledja,noge vise ne bih radio zajedno pa evo da vam napisem sta sam ja smislio.
Ponedeljak:Noge,Podlaktica,Trbusni
Utorak:Grudi
Sreda:Biceps,Ledja,trbusni
Cetvrtak pauza
Petak :Triceps,trbusni
Subota:Ramena,Trapez
Sta mislite o tome(ja imam jednu nedoumicu u vezi ovog treninga ledja,biceps jel necu mnogo da preopteretim biceps ako radim i ledja ?) ili jednostavno da sve ostavim kako je sad samo da promenim ovaj trening u sredu da odvojim noge i ledja a evo kako bi to izgledalo
Ponedeljak:Grudi,Trbusni
Utorak:Biceps
Sreda:Noge,Triceps,Trbusni
Cetvrtak:Odmor
Petak:Ledja,trbusni
Subota:Ramena,trapez
Iskreno meni se vise dopada ovaj prvi trening gde noge radim u ponedeljak...

Offline Hans

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2519
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #16 on: February 16, 2011, 09:39:11 PM »
naravno da ne treba, ali ja samo kažem da ih treba radirti. ne mogu se leđa raditi bez mrtvog, kao ni ono ostalo što sam naveo.

kako onda ja mogu?  :) nisam vanezamlajac,ako mogu ja mogu i drugi...treba svi da je rade,ali "Ne mogu se raditi ledja bez mrtvog" nema veze.
Why so serious?

Offline steroidan

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 474
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #17 on: February 17, 2011, 09:18:39 AM »
ja i ti se nikako ne razumijemo. kad sam mislio ne treba, mislio sam ono što si i ti rekao ne treba se previše vezati za jednu vježbu, ali po meni definitivno mrtvo ne treba izostavljati, ako ništa bar svaki drugi trening leđa treba raditi mrtvo, to je opet po meni, a ko neće da je radi ne mora je nikad ni raditi.

Offline KRLe_91

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 157
  • Gender: Male
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #18 on: February 17, 2011, 11:26:36 AM »
Ja sam prva dva mjeseca radio extenzor za taj donji dio i dobro me pogadjalo,osjecao sam se kao PREKIDAC :D  ili napred ili nazad xD pa sam polako poceo da ubacujem i mrtvo,pa ih sad mjenjam,jednom ovo,jednom ono i dobro ide :D
Kad je tesko kazu dosta,
ustvari to je klopka
ali imam serum protiv toga
FORMULA JE VOLJA!

Offline c0a007

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 290
  • Gender: Male
  • picke se drogiraju,frajeri treniraju :)
Odg: Vezbe za ledja...
« Reply #19 on: February 17, 2011, 08:37:28 PM »
Jel moze neko da mi odgovori na ono pitanje sto sam postavio u vezi treninga nogu i ledja? Hvala