EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Davis cup  (Read 4716 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Davis cup
« on: September 22, 2007, 11:34:06 AM »
Hrvati bez Ljubicica gube u Londonu



Posle prvog dana nadmetanja za opstanak u svetskoj grupi Dejvis kupa Velika Britanija-Hrvatska u Londonu, domaci vode sa 2:0. Endi Marej je pobedio Marina Cilica sa 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 6:3, a Tim Henman Roka Karanusica sa 6:4, 6:3, 6:2.

Slab start hrvatske reprezentacije, nekadasnjeg osvajaca popularne "salatare", objasnjava se neigranjem Ivana Ljubicica, 12. igraca na ATP-listi.

Naime, najbolji hrvatski teniser je, posto je u njegovom urinu otkrivena krv, podvrgnut je dodatnim pregledima, koji su utvrdili da je rec o bubreznom kamencu.

Prema Ljubicicevim recima, otkrivena su dva: jedan u bubregu, od 4 mm, i drugi u mokracnom kanalu, od 3 mm.

"Hteli su odmah da me operisu, ali smo se ipak odlucili na konzervativnu terapiju tabletama", rekao je Ljubicic novinarima.

izvor www.b92.net
« Last Edit: September 22, 2007, 06:15:46 PM by Lazic »
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Davis cup
« Reply #1 on: September 22, 2007, 06:04:08 PM »
Porazi Cilica i Karanusica, V. Britanija vodi 2-0
Kvalifikacije za Svjetsku skupinu Davis Cupa
Velika Britanija - Hrvatska, London, od 21. do 23. rujna

Hrvatska teniska reprezentacija gubi 0:2 nakon prvog dana kvalifikacijskog susreta za ulazak u Svjetsku skupinu Davis Cupa protiv Velike Britanije koji se igra u Wimbledonu. Marin Cilic je odigrao vrlo dobar mec i imao priliku da u uvodnom dvoboju pobijedi Andyja Murrayja, no prvi bod ipak je pripao domacinu. Murray je pobijedio 3:6, 6:4, 6:2, 4:6, 6:3, a potom je Tim Henman sa 6:4, 6:3, 6:3 svladao Roka Karanusica, zamjenu za Ivana Ljubicica, koji je odustao zbog zdravstvenih razloga.
"Mislim da sam igrao dobro, ali bilo je i dosta traljavih gresaka te uspona i padova koji mi se ne bi smjeli dogadjati. Mec je otisao na njegovu stranu nakon sto sam ga u drugom setu pustio da nametne svoj stil igre, jer sam prestao biti agresivan", rekao je Cilic.
Kao kljucni trenutak nas je tenisac istaknuo drugi gem petog seta u kojem je izgubio servis i nakon toga vise nije uspio ugroziti suparnika. No jednako bitna bila su i dva gema u drugom setu u kojima je imao 0-30.
"Da, i to je bila prilika. Prve se i ne sjecam najbolje, ali kod druge sam za malo promasio paralelu za 0-40. To su te stvarcice koje su mi pobjegle", rekao je Cilic, koji je malo potom - pri rezultatu 4-5 - izgubio servis i tu je poceo Skotov povratak.
Na pitanje koliko je moral momcadi poljuljan nakon odluke da Ljubicica nece biti u petak dodao je:
"Naravno da nije dobro sto ga nema, a lose je i sto je Karanusic u posljednji tren saznao da ce igrati. No mislim da ima sanse i da je njegov mec protiv Henmana sasvim otvoren."
Karanusic, medjutim, nije uspio svladati britanskog tenisaca, visestrukog polufinalista i cetvrtfinalista Wimbledona. Istina, poceo je dobro, pa je vec kod 1-0 u prvom setu imao "break" loptu. Propustio je priliku, onda kod 1-2 nije iskoristio vodstvo 40-0 i nakon toga je Henman bio gotovo nedodirljiv.
"Sanse su nam sad sigurno manje nego na pocetku, ali treba igrati pa vidjeti sto ce ispasti od ovoga. Prpa mi je u cetvrtak oko 23 sata rekao da se spremim jer da cu vjerojatno igrati. Osjecao sam se dobro, nisam ni podlegao atmosferi niti mi je bio problem sto prvi put u Davis Cupu igram 'zivi' mec. Mislim da je moj otpor bio veci nego sto pokazuje rezultat", rekao je Karanusic.
Program se nastavlja u subotu u 14 sati po srednjoeuropskom vremenu okrsajem parova. Prijavljeni su Ljubicic, Zovko - A. Murray, J. Murray, no za Hrvatsku ce igrati Cilic i Lovro Zovko, a za Britance, kako je rekao Andy Murray, Henman i J. Murray.
"Ljubicicevo neigranje je sigurno bio velik udarac. Vec smo dosli bez dvojice igraca, a onda ni treci nije mogao nastupiti. Imamo kvalitetu da osvojimo Davis Cup, ali spletom okolnosti nijedan od najboljih tenisaca ne igra. No nakon oblacnog dolazi sunce", rekao je Goran Prpic.
Govoreci o nastupima Cilica i Karanusica jos je dodao:
"Danas su za nas igrali tenisaci koji jos nikad nisu igrali pred 11.000 ljudi. Murray je pobijedio zato sto ima vise iskustva i sto je imao priliku igrati vise vaznih meceva. Marin nije iskoristio male prilike koje je imao, pogotovo onih 0-30 kod 1-1 i 3-3 u drugom setu, a prvu dvostruku gresku napravio je kod 4-5. Onaj tko nije u tenisu reci ce da su to sitnice, a vidjelo se koliko je nakon toga Murray pustio ruku. Roko je igrao protiv inspiriranog Henmana i pruzio ono sto se ocekivalo. On vrijedi i puno vise, ali to se u jednom mecu ne moze promijeniti. Tih 0:2 danas je realno."
« Last Edit: September 22, 2007, 06:16:00 PM by Lazic »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Davis cup
« Reply #2 on: September 22, 2007, 06:05:59 PM »
Bez Ljubicica zbog bubreznog kamenca
Kvalifikacije za Svjetsku skupinu Davis Cupa
Velika Britanija - Hrvatska, London, od 21. do 23. rujna


Ljubicic nece igrati u danasnjem drugom pojedinacnom dvoboju kvalifikacijskog susreta za Svjetsku skupinu Davis Cupa izmedju Velike Britanije i Hrvatske. Razlog su zdravstveni problemi.
"Ivan je u cetvrtak nakon treninga osjetio laganu bol u donjem dijelu trbuha. Imao je dosta tamnu mokracu, potom su napravljeni prvi testovi i otkriveno je puno krvi. Sad ide na dodatne testove kod urologa", rekao je lijecnik reprezentacije dr. Srdjan Matijasevic uoci odlaska s Ljubicicem (oko 12 sati po lokalnom vremenu) na nove pretrage.
"Frustriran sam. Ovo je jos jedna u nizu nevolja koje su pogodile reprezentaciju. Zao mi je. Zarko sam zelio odigrati ovaj mec. Danas necu nastupiti sigurno, a za dalje vidjet cemo, iako su sanse male. No nada postoji sve dok ne bude definitivno da nisam izasao na teren", rekao je Ljubicic.
Dodatne pretrage su pokazale da je rijec o bubreznom kamencu. Prema Ljubicicevim rijecima, otkrivena su dva: jedan u bubregu, od 4 mm, te jedan u mokracovodu, od 3 mm.
"Htjeli su me operirati vec veceras, ali smo se odlucili na konzervativnu terapiju tabletama", potvrdio je Ljubicic.
« Last Edit: September 22, 2007, 06:16:15 PM by Lazic »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Davis cup
« Reply #3 on: September 23, 2007, 12:04:22 PM »
Prpic: Moglo je biti i 3:0 za nas

Tatisticki gledano, posebice u drugi set, hrvatski kapetan bio je u pravu; "Mislim da necu pretjerati ako kazem da smo mogli ovaj mec dobiti sa 3:0. Marin i Lovro imali su u drugom setu priliku, ali je tada Murray pogodio fantastican volej u trecem nismo sacuvali break, a u cetvrtom je Henman sjajnim drugim servisom ponistio break loptu.".

Govoreci o igri parova Prpc je rekao: "Nasi igraci inace malo igraju parove i ako ih igraju, to je vise manje simbolicno. Da bi se ovakvi mecevi dobili potrebno je igrati vise i cesce.

Marin Cilic je danas igrao bolje, opustenije: "Danas sam igrao cini mi se puno bolje, najbolje sto sam mogao, a posebno sam dobro reternirao."

Andrew Castel koji komentira mec za  BBC u tandemu sa Gregom Rusedskim rekao je da je Marin veliki igraC
.
"Jesam visok.", nasalio se hrvatski broj jedan ( u ovome mecu naravno).

"Nisam napravio jos nista veliko da bih mogao reci da sam veliki igrac. Problem su mi dugi mecevi od 5 setova gdje mi se gubi igra i jednostavno nemam rjesenja. Igra mi postaje prepoznatljiva."

Lovro Zovko je odigrao vrlo dobar mec. Najbolji u Davis Cupu?

"Igrao sam dobro i u Rumunskoj i Norveskoj ali ovdje cini mi se i najbolje. Malo sam bio nervozan zbog ambijenta ali cim sam izasao na teren nervoza je prosla i osjecao sam se dobro."

Tim Henman je konacno dosao do kraja jednog Wimbledona. Nije to naravno toliko zeljeno finale ili pobjeda na najcjenjenijem turniru u Engleza, ali dovoljno da svojoj zemlji ostavi u nasljedje Svjetsku grupu u Davis Cupu. Posljednju misiju za svoju zemlju obavio je u igri parova sa Jamiem Murrayem. Pobjedivsi Marina Cilica i Lovra Zovku odveo je svoj tim  na nedostiznih 3:0 i osigurao mjesto Englezima u Svjetskoj skupini. Winnerom je okoncao mec i svoju tenisku karijeru.

"Fantasticna atmosfera, fantastican mec i jedinstvena prilika pred ovakvim navijacima. Nedostajat ce mi... Za mene je pobjeda koja je Englesku odrzala u Svjetskoj grupi zaista velika stvar. Koliko god je mec bio vazan za mene, vazniji je bio za moj tim. Razmisljao sam kada se oprostiti i ovo je definitvno pravo mjesto i pravi mec. Morat cu se naviknuti na zivot bez tenisa. Sutra je moj prvi slobodan dan, a bit ce ih jos mnogo u buducnosti. Na kraju zahavljujem svima koji su me pratili kroz moju karijeru."

"Odigrali smo sjajan mec, cijeli tjedan pripremali smo se za ovakav rezultat. Teska pobjeda i treba cestitati hrvatskom timu na izvrsnoj igri, nijednog se trenutka nismo osjecali sigurnima." - rekao je John Lloyd, engleski kapetan.

izvor www.index.hr
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Davis cup
« Reply #4 on: September 23, 2007, 06:05:23 PM »

Čilić donio počasni bod, Karlović otpisan
Kvalifikacije za Svjetsku skupinu Davis Cupa
Velika Britanija - Hrvatska, London, od 21. do 23. rujna

LONDON - Velika Britanija - Hrvatska 4:1, to je konačni rezulat kvalifikacijskog susreta za ulazak u Svjetsku skupinu Davis Cupa koji se igrao u Wimbledonu. Nakon što je u nedjelju, u uvodnom dvoboju dana, Andy Murray sa 6:4, 7:6 (4) svladao Roka Karanušića, počasni bod Hrvatskoj donio je Marin Čilić, pobijedivši sa 6:4, 6:4 Jamiea Bakera.
"Iz dana u dan sam igrao sve bolje i osjećao se bolje iako sam već bio umoran. Danas sam uživao u meču", rekao je Čilić, kojem je ovo prvi put da je za reprezentaciju igrao sva tri dana.
Nažalost, Hrvatska će iduće sezone igrati u drugom rangu Davis Cupa, točnije euroafričkoj zoni Prve skupine. Na pitanje kako gleda na ispadanje u skupinu u kojoj je Hrvatska posljednji put bila 2001. izbornik Goran Prpić je odgovorio:
"S obzirom na cijelu situaciju i neigranje trojice najboljih tenisača objektivno je da je tako završilo. Naravno da to nije tragedija ni kraj našeg tenisa. Imamo mlade igrače i vjerujem da ćemo se već sljedeće godine vratiti u Svjetsku skupinu. To je cilj."
Ostatak konferencije za novinare prošao je u pitanjima izborniku Goranu Prpiću oko statusa Ive Karlovića.
"Što se mene tiče, dok sam ja izbornik on je završena priča. Svojim postupcima i izjavama jasno je dao do znanja da više ne želi igrati. Bili smo mu popustljivi i naklonjeni. Ako je tako razmišljao cijelo vrijeme, ne znam zašto je i meni i igračima javio da ne dolazi samo dva dana prije prijave momčadi. Ako je tako razmišljao cijelo vrijeme, zašto se odazivao na polufinale i finale i zašto se odazivao za igranje u Dusseldorfu? Ako ne želi igrati ne mora, ali je bezobzirno da se o Savezu izjašnjava tako i onda dođe na terene Saveza i trenira na njima. U svim generacijama je bilo igrača koji su dobivali više ili manje, uvijek je netko bio zakinut, ali ne znači da Ivo Karlović od HTS-a ništa nije dobio", rekao je Prpić i dodao: "Ako se i sam javi, što se mene tiče neću ga prihvatiti. Ja sam dao zdravlje za ovu reprezentaciju, Mario Ančić je itekako dao svoje zdravlje, Ljubičić je imao veliku želju da igra ali su mu liječnici rekli 'ne'. Ovdje su svi igrači koji žele igrati", rekao je Prpić.
Članovi Prve skupine u idućoj će sezoni, osim Hrvatske, biti Slovačka, Italija, Gruzija, Nizozemska, Poljska, Latvija te pobjednik susreta Makedonija - Luksemburg. Osim navedenih, u Prvoj skupini će 2008. igrati i poraženi iz susreta Češka - Švicarska, a mogu im se pridružiti i Izrael i Bjelorusija ako ovog vikenda, poput Hrvatske, izgube susrete u kvalifikacijama za Svjetsku skupinu. Ždrijeb je u četvrtak u Londonu.
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Davis cup
« Reply #5 on: October 12, 2007, 11:04:59 AM »

Ljubo protiv Seppija lovi polufinale

ATP turnir u Austriji (462.750 eura)
BEČ - Ivan Ljubičić pobijedio je Amerikanca Mardya Fisha u osmini finala ATP turnira u Beču. Ljubo je u 148 minuta dugom meču zabio 17 asova Amerikancu koji ga je pobijedio ove godine u 1. kolu Australian Opena...

Naš najbolji tenisač nastavio je pobjednički nizu u Austriji. Dvostruki pobjednik trenutačno je na 12-0, a po prvi puta od 2005. godine Ivan je izgubio set u bečkoj gradskoj dvorani. Ljubičićev servis, međutim, nitko nije breaknuo u posljednjih 12 mečeva. Ključ pobjede protiv Fisha, 39. na ATP listi, je dvostruka servis pogreška koju je Amerikanac napravio kod 4-4 u tie-breaku. Ivan će u četvrtfinalu igrati protiv Andreasa Seppija, 73. tenisača svijeta kojeg je pobijedio ove godine u Hertogenboschu.


OSMINA FINALA: LJUBIČIĆ (3) - Fish 6:7 (4), 6:2, 7:6 (4)
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Davis cup
« Reply #6 on: October 12, 2007, 11:05:24 AM »

Ančić i Karlović u četvrtfinalu

ATP turnir u Švedskoj (680.250 eura)
STOCKHOLM - Mario Ančić i Ivo Karlović lako su se plasirali među osam najboljih na dvoranskom turniru u Stockholmu. Mario je trebao točno 60 minuta za prolaz među odabranu osmoricu, a Ivo nije odigrao niti jedan poen budući da mu je Joachim Johansson predao meč...

Mario je vrlo brzo otišao na 5-0 protiv 29-godišnjeg Šveđanina, a u drugom ga je slomio kod 2-2. Za Ančića je to prvo četvrtfinale u 2007. godini. Ivo je u četvrtak samo trenirao, jer mu je protivnik "pokupio" virus.

OSMINA FINALA
KARLOVIĆ (7) - J. Johansson w.o
Ančić - Rehnquist 6:1, 6:3
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Davis cup
« Reply #7 on: October 15, 2007, 01:05:48 PM »

Karlović osvojio treći turnir u karijeri



ATP turnir u Švedskoj (680.250 eura)
STOCKHOLMU - Ivo Karlović okrunio je fantastičan tjedan u Švedskoj. Najviši tenisač svijeta osvojio je najbogatiji turnir u karijeri, pobjedivši Thomasa Johanssona Ivo je zaradio 96.000 eura i 225 bodova...

Thomas je u prvom setu imao samo četiri neforsirane pogreške, međutim nije uspio osvojiti set. U drugom je imao rani break (3-0), međutim Ivo se vratio početkom trećeg seta. Sjajnim tenisom Ivo je osigurao 5-0 i više nije bilo povratka za nekadašnjeg pobjednika Australian Opena ('02). Ivo je na meč loptu zabio 27. as.


POLUFINALE
Karlović (7) - Haas (3) 6:4, 6:3

FINALE
Karlović (7) - T. Johansson 6:3, 3:6, 6:1
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."