EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Novak Djokovic  (Read 36499 times)

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Offline leDu

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 501
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #20 on: October 21, 2007, 03:11:18 PM »
Djokovic ispao u polufinalu od Nalbandiana 2:0 :(

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #21 on: October 29, 2007, 07:07:45 PM »
Djokovic treci, skok Bozoljca


Najbolji srpski teniser Novak Djokovic zadrzao je trecu poziciju na rang listi najboljih igraca sveta (ATP) i ove nedelje ima 4.470 poena, dok je nas drugi reket Janko Tipsarevic pokvario plasman za jedno mesto - 64. sa 591 bodom. Na proslonedeljnoj 84. poziciji zadrzao se Boris Pasanski sa 484 poena, Viktor Troicki je napredovao za jedno mesto - 135. sa 325 poena, dok se Dusan Vemic nalazi cetiri mesta nize u odnosu na prethodnu nedelju - 176. sa 253 boda.

Najznacajniji napredak medju srpskim teniserima ostvario je Ilija Bozoljac, koji se ponovo nalazi medju 200 najuspesnijih igraca na listi, odnosno popravio je rejting za 23 pozicije i trenutno je 178. sa 240 bodova.

Svajcarac Rodzer Federer i dalje je na prvom mestu sa 7.205 poena, ispred Spanca Rafaela Nadala sa 5.385 i treceplasiranog Djokovica.

U sampionskoj trci vodeci je, takodje, Federer sa 1.291 bodom, drugo mesto pripada Nadalu koji ima 1.037 poena, dok je Djokovic i dalje treci sa 893 boda.

Poredak prvih 20 igraca na ATP listi:

1. (1) Rodzer Federer (Svajcarska) - 7.205 bodova
2. (2) Rafael Nadal (Spanija) - 5.385
3. (3) Novak Djokovic (Srbija) - 4.470
4. (4) Nikolaj Davidenko (Rusija) - 3.250
5. (5) Endi Rodik (SAD) - 2.430
6. (6) David Ferer (Spanija) - 2.130
7. (7) Dzejms Blejk (SAD) - 2.110
8. (9) Tomi Robredo (Spanija) - 1.965
9. (8) Fernando Gonzales (Cile) - 1.905
10. (10) Tomi Has (Nemacka) - 1.870
11. (13) Tomas Berdih (Ceska) - 1.735
12. (16) Endi Marej (V. Britanija) - 1.705
13. (11) Risar Gaske (Francuska) - 1.650
14. (12) Giljermo Kanjas (Argentina) - 1.678
15. (14) Ivan Ljubicic (Hrvatska) - 1.675
16. (15) Karlos Moja (Spanija) - 1.620
17. (17) Huan Ignasio Cela (Argentina) - 1.455
18. (19) Mihail Juznji (Rusija) - 1.445
19. (21) Pol Anri Matju (Francuska) - 1.390
20. (20) Huan Monako (Argentina) - 1.385


b92
al se nekad dobro jelo

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #22 on: December 07, 2007, 05:25:19 PM »
DSL Sport: Đoković sportista godine


Najbolji srpski teniser Novak Đoković proglašen je za sportistu godine Srbije u 51. izboru dnevnog sportskog lista "Sport". Tradicionalno priznanje, Zlatnu značku 'Sporta', na svečanosti u hotelu 'Kontinental' Đokoviću je uručio odgovorni urednik lista Momčilo Popović.

Đoković je titulu najboljeg sportiste zaslužio briljantnim igrama tokom cele sezone. Treći igrač sveta pobedio je na turnirima u Adelaidi, Majamiju, Montrealu i Beču.

Igrao je u finalu Otvorenog prvenstva SAD i predvodio reprezentaciju Srbije do istorijskog prolaza u Svetsku grupu Dejvis kupa.

Đoković je ubedljivo pobedio glasovima dosadašnjih osvajača Zlatne značke, a u konkurenciji su bili vaterpolista Vanja Udovičić, teniserke Ana Ivanović i Jelena Janković, odbojkaš Ivan Miljković, odbojkašica Maja Ognjenović, veslački dvojac Nikola Stojić - Goran Jagar, rvač Kristijan Fris i kajakaški četverac Ognjen Filipović, Milan Đenadić, Bora Sibinkić, Dragan Zorić.

Po tradiciji, "Sport" je proglasio i najboljeg mladog sportistu Srbije. To je košarkaš Milan Mačvan, najbolji igrač Svetskog prvenstva za igrače do 19 godina, na kojem je naš državni tim osvojio zlatnu medalju. Mačvan je, takođe, osvajač zlatne medalje na Prvenstvu Evrope za košarkaše do 18 godina.

Proglašeni su i pobednici izbora za 'mis' i 'mistera' srpskog sporta.

Glasovima čitalaca, za najlepše su izabrani rukometašica Dinama iz Pančeva Ana Sekulić i fudbaler Vojvodine Gojko Kačar.

izvor; www.b92.net
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline vuksa

  • Eraser
  • *
  • Posts: 2861
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #23 on: December 07, 2007, 06:31:58 PM »
nepravda...fris 3 u evropi,3 u svetu
al se nekad dobro jelo

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #24 on: February 03, 2008, 03:03:13 PM »
Oko 10.000 ljudi docekalo Noleta


[float=left][/float]Oko 10.000 ljudi docekalo je ispred Skupstine Beograda najboljeg srpskog tenisera i osvajaca prvog grend slem turnira godine, Otvorenog prvenstva Australije, Novaka Djokovica. Prisutni su uzvikivali "Nole, Nole" i "Nole, mi te volimo", dok su na transparentima, izmedju ostalih, bile ispisane parole "Nole sampion", "Nole kralj", "Samo je jedan Nole", "Nole broj jedan" i "Nole vidimo se posle Rolan Garosa".

"Ne mogu da verujem da ste svi ovde dosli samo zbog mene... Ovaj uspeh me je naterao da se osvrnem na proslost, prisetim se kroz sta sam sve prosao, setim se kako ste docekivali kosarkase, odbojkase... A sada sam tu ja", rekao je Djokovic okupljenima sa balkona i istakao da je osecaj nestvaran.

Manifestaciju je vodio glumac Dragan Jovanovic, a pre Djokovicevog izlaska, koji je obelezen konfetama i balonima, prisutne je zabavljao i bend "Van Gog".

Publika je, na molbu Djokovica, pozdravila i sve ostale srpske predstavnike u seniorskoj konkurenciji na Otvorenom prvenstvu Australije.

"Ne mogu da vam opisem koliko sam vam zahvalan. Posebno zato sto ste ustajali rano ujutru da bi gledali nase meceve, odlazili ranije iz skole, sa posla", naveo je Djokovic, koji je u publiku bacio na desetine majica, kacketa, teniskih lopti, ali i reket.
« Last Edit: February 03, 2008, 03:07:50 PM by Tanja »
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #25 on: February 03, 2008, 03:04:36 PM »
Docek ispred skupstine


"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Novak Djokovic
« Reply #26 on: February 03, 2008, 03:05:00 PM »
Đoković: "Srećan sam i ponosan"

[float=left][/float]Najbolji srpski teniser Novak Đoković izjavio je da mu je osvajanje Otvorenog prvenstva Australije, njegovog prvog grend slem trofeja, dodatni motiv da nastavi da se bori za sam vrh na svetskoj rang listi. "Zaslužujem da već ove godine popravim svom plasman i budem barem medju dva najbolja na svetu. Pritisak će biti mnogo veći na Rodžeru Federeru i Rafaelu Nadalu, pošto oni moraju da čuvaju svoje pozicije", rekao je Đoković na konferenciji za novinare.

Đoković je istakao da je neopisiv osećaj zbog osvajanja gren slem titule.

"Sve se dešavalo tako brzo, na početku nisam bio svestan šta sam učinio. Vrteo sam film u glavi, sećao se kako sam kao dečak gledao šampione kako dižu grend slem trofeje. Zaista sam ponosan i srećan", naglasio je Đoković.

Treći teniser sveta je, takodje, naveo da mu je vrlo drago što je u situaciji da može da doprinosi imidžu Srbije u svetu, ali je izbegao da odgovori na pitanja stranih novinara o politici, odnosno o putu kojim Srbija treba da ide.

"To mi deluje kao političko pitanje... Ja sam samo presrećan što sam prvi Srbin koji je osvojio gren slem, što zahvaljući meni, ali i drugim našim igračima, tenis postaje sport broj jedan u Srbiji", kazao je Đoković.

"Znam da su u osnovnoj školi koju sam ja pohađao, 'Bora Stanković' na Banjici, nastave bile prekinute kada sam igrao polufinale i finale. Znam da su ljudi ustajali rano, bežali sa posla, iz škole, kako bi gledali naše mečeve. Znam da su se strani novinari pitali zašto se Otvoreno prvenstvo Srbije igra u Melburnu", dodao je.

Đoković, ipak, nije mogao da navede razloge zbog kojih su srpski teniseri toliko uspešni, što je pitanje kojim se strani novinari često bave.

"Ne znam. Verovatno zbog radijacije od bombardovanja", našalio se.

Đoković je rekao i da, s obzirom da većinu vremena provodi igrajući na turnirima po inostransvu, nije sasvim svestan koliko je popularan u Srbiji, ali je svoj uticaj ipak iskoristio da posavetuje najmladje.

"Mladima savetujem da se bave sportom, ne moraju samo tenisom, mada bih ja to voleo. Savetujem ih da se okrenu zdravom životu, da se sklone sa ulice", naglasio je po mnogima najpopularniji srpski sportista.

Đoković će sezonu nastaviti u Moskvi, gde će Dejvis kup reprezentaciju Srbije predvoditi u duelu sa Rusijom.

"Igranje za reprezentaciju je prilika da mi teniseri osetimo timski duh, što ne propuštam. Radujem se meču u Moskvi, iako sam svestan da su Rusi favoriti, ali mi nemamo šta da izgubimo, a imamo jaku i mladu ekipu", rekao je Đoković.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Novak Djokovic
« Reply #27 on: February 03, 2008, 03:50:21 PM »
Bio je dobar.
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline medena

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1145
  • Gender: Female
Odg: Novak Djokovic
« Reply #28 on: February 03, 2008, 05:27:33 PM »
kakav je to pehar??  :hitself: manji nego veci?  :nonono:
u svetu postoji JEDNO CARSTVO!

Offline Igy81

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 5034
  • Gender: Male
Odg: Novak Djokovic
« Reply #29 on: March 27, 2008, 12:11:44 AM »
[float=left][/float]
Đoković najviše napredovao, opet!

Najbolji teniser Srbije ikada Novak Đoković postao je prvi teniser u istoriji belog sporta koji dve godine zaredom osvaja nagradu za igrača koji je najviše napredovao u prošloj sezoni!

Nagrada "Most improved player" se dodeljuje još od 1973. godin u organizaciji Asocijacije teniskih profesionalaca. Podsetimo, naš teniser je prošlu sezonu započeo kao 16. teniser planete, a onda ekspresno postao deo samog vrha, te godinu okončao na trećoj poziciji.Prošlogodišnje priznanje Đoković je dobio za napredak od 83. do 16 mesta.

Novak Đoković je u 2007. godini osvojio pet turnira, od kojih najveći Masteri u Ki Biskejnu i Montrealu.

Vrhunac "Novakove" 2007. godine ipak je plasman u finale Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država u Njujorku, što mu je bilo prvo Gren Slem finale karijere!

Kako je krenuo ovu sezone, Đoković je glavni favorit za novu "odbranu" titule za igrača koji je najviše napredovao u prethodnoj godini!
"Strpljenje je cesto sve sto treba da znas o pobedi...."