EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 89102 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #70 on: November 15, 2009, 11:23:19 PM »
kad su ti dlanovi okrenuti 1 ka drugom..paralelan hvat,ako je tako lakse
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #71 on: November 15, 2009, 11:58:04 PM »
Setih se da jedan u teretani radi takve zgibove samo sto hvata nesto sire od projekcije ramena. Hvala na informacijama.

Offline Grof

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #72 on: December 25, 2009, 10:24:23 PM »
Za ledja planiram da radim:
1. Latmasina
    - lat masina ispred glave
    - lat masina obrnuti hvat
    - lat masina iza glave
    - lat masina uski hvat  (PS. Neman jos uvek snage za vratilo)
2. Veslanje u donjem koturu
3. Veslanje u pretklonu
4. Hiperekstenzija

Ima li kakvih sugestija?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #73 on: December 25, 2009, 11:05:59 PM »
sugestija da iscitas ovu temu pa opet probas da sastavis :D
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #74 on: December 25, 2009, 11:13:10 PM »
Milane a sta ne valja ovom treningu sto je momak napisao? Zanima me tvoje misljenje.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #75 on: December 25, 2009, 11:29:48 PM »
pa ja bih npr stavio pretklon kao prvu vezbu jer je najteza od gore navedenih i za nju treba najvise koncentracije
posle toga bih stavio donji kotur
na lat masini ne bih vukao iza glave..nekom odgovara,ali uglavnom ne..to samo onaj tamo ko je na nivou da ga sprema carls glas pa mu je bitno koji ce deo lata pogoditi pa mu vazno jel iza glave ili ispred..jedan trening bih radio siri hvat na latu,jedan trening uzi za donji deo latisimusa..t sipku ne bih izostavljao..i tako jos par detalja
mrtvo bih ubacio svake druge nedelje..naravno ne morate silovati kilaze
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Grof

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #76 on: December 25, 2009, 11:46:41 PM »
Iscitao sam je Milane veruj mi. Ovo na latu sam pokupio od Pedje. Mrtvog dizanja i veslanja sa T sipkom (primetio sam da ga hvalis) se plasim zato sto sam imao Herniae u karlicnom delu (ispod trbusnjaka) i imam osecaj da te vezbe naprezu taj deo. Sto se tice redosleda i nekih drugih vezbi otvoren sam za svaku sugestiju i kritiku. Zato sam se i uclanio na ovaj forum, da bi iskoristio vase dugogodisnje iskustvo i izvukao najbolje rezultate

pa ja bih npr stavio pretklon kao prvu vezbu jer je najteza od gore navedenih i za nju treba najvise koncentracije
posle toga bih stavio donji kotur
na lat masini ne bih vukao iza glave..nekom odgovara,ali uglavnom ne..to samo onaj tamo ko je na nivou da ga sprema carls glas pa mu je bitno koji ce deo lata pogoditi pa mu vazno jel iza glave ili ispred..jedan trening bih radio siri hvat na latu,jedan trening uzi za donji deo latisimusa..t sipku ne bih izostavljao..i tako jos par detalja
mrtvo bih ubacio svake druge nedelje..naravno ne morate silovati kilaze

.

Ima li jos sugestija?

Offline slobabob

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1467
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #77 on: December 25, 2009, 11:51:51 PM »
Dobro to stoji sto kazes. Zanimao me tvoj nacin razmisljanja jer rekoh, smatras da ovaj totalno omasio. :)
Pitanje je koliki mu je staz.
Ja recimo radim lat kao prvu vezbu i u mnogome bolje prodjem kada radim lat iza glave.
Dobro, ja sada promenio nacin treniranja pa kako god na kraju ne mogu za hiperekstenziju motku iza vrata da drzim....
No lepo skrenuo paznju momku pa neka isproba i uvidi sta mu odgovara.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #78 on: December 25, 2009, 11:54:04 PM »
ti prvo gledas da se skroz zalecis pa onda nastavljas sa normalnim treningom

pedja ima specifican vid treninga,nije bas za pocetnike i za ljude koji nemaju top hranu i suplementaciju..pedja ima i drugu filozofiju treninga. mene onaj izbor vezbi ne privlaci npr jer sam ipak vise fan veslanja
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Grof

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #79 on: December 26, 2009, 12:17:06 AM »
Pitanje je koliki mu je staz.
Ne previse dug. Godinu, pa onda duza pauza zbog te povrede na fudbalu. Ali ovde, u mom mestu, nedostaju dobri treneri i dobri saveti. Definitivno nameravam da isprobam sve savete koje mi date i da mi onda samo telo kaze koji je za mene najbolji. Sto vise saveta to ce biti bolji rezultati. :clap:

ti prvo gledas da se skroz zalecis pa onda nastavljas sa normalnim treningom

Proslo je dosta vremena. Ali su mi doce rekle da izbegavam mrtvo dizanje, leg press, cucnjeve sa opterecenjem i neke druge vezbe slicne tim...