EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 89116 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline King

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 16
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #80 on: December 28, 2009, 03:09:41 PM »
Da li je u redu ovo sto ja radim

Mrtvo dizanje 10, 8, 6, 4, 2, 1
Zgibovi 3, 3, 3
Povlacenje na lat masini ispred glave 12, 10, 8
Veslanje u pretklonu 12, 10, 8
Veslanje t-sipkom 12, 10, 8, 6, 4
Hiperekstenzija 12, 10, 8

Offline nidzola

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 219
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #81 on: December 28, 2009, 04:10:05 PM »
izbaci lat ispred glave, povecaj zgibove, uostalom ako tebe radi dobro i imas napredak sto da ne... :)

Offline Grof

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 21
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #82 on: December 28, 2009, 11:03:57 PM »
pa ja bih npr stavio pretklon kao prvu vezbu jer je najteza od gore navedenih i za nju treba najvise koncentracije
posle toga bih stavio donji kotur
na lat masini ne bih vukao iza glave..nekom odgovara,ali uglavnom ne..to samo onaj tamo ko je na nivou da ga sprema carls glas pa mu je bitno koji ce deo lata pogoditi pa mu vazno jel iza glave ili ispred..jedan trening bih radio siri hvat na latu,jedan trening uzi za donji deo latisimusa..t sipku ne bih izostavljao..i tako jos par detalja
mrtvo bih ubacio svake druge nedelje..naravno ne morate silovati kilaze


Milance mozes li da ispises i tih par detalja, pa da ga odradim kako treba?

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #83 on: January 07, 2010, 11:38:23 PM »
pa npr kako je kod mene stanje..
do skora nisam znao da pogodim ledja kako treba,niti da ih upalim..mislim do skora do pre 6-8meseci
onda sam gledao kako to radi li hejni..ubacio malo zgibove,popravio veslanja i eto takvih upala da mi se u toku treninga grce misici na ledjima
koriscenje gurtni sa tim da pustis sipku da ti sklizne na vrhove prstiju tj da je time drzis i onda povecavas amplitudu pokreta..zadrzavanje u kontrakciji..
najbolje pretklon uradim sa 50ak kg..60max.sve sto stavim preko mi narusava pokret..zasto je tako-ne znam..gledao sam da ljudi rade ledja na sto nacina i da im radi svaki od tih nacina..ubacivanje chest supported veslanja da smanjis stres sa donjih ledja ako sam kao prvu vezbu radio tesko mrtvo.vremenom naucis sta ti najvise odgovara i vidis koji deo ledja ti zaostaje i prema tome biras vezbe i nacin izvodjenja
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline daka pg

  • Rekreativac
  • *
  • Posts: 15
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #84 on: January 31, 2010, 02:30:06 AM »
mogu li ove vjezbe za ledja:
1.lat ispred
2.nisam siguran za naziv http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/lats/close-grip-lat-pull-down/
3.veslanje u predklonu
4.jednorucno veslanje

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #85 on: February 09, 2010, 08:54:00 PM »
Treniram vec oko godinu dana, ali s obzirom na to da imam preko 2 metra, noge i ledja mi slabije napreduju u odnosu na ruke, grudi... Hteo bih da bacim akcenat na ledja, tacnije na "prosirivanje ledja", pa me zanima koja vezba najvise pogadja latimuse i utice na njihovu sirinu.
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #86 on: February 09, 2010, 09:02:12 PM »
zar nisi nasao nigde u ovoj temi?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #87 on: February 09, 2010, 09:06:30 PM »
zar nisi nasao nigde u ovoj temi?
Nasao sam delice odgovora na moje pitanje, ali nisam nasao konkretan odgovor na ono sto me zanima
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Invincible

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 310
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #88 on: February 10, 2010, 02:40:55 PM »
I jel ima neko kome nije tesko da mi odgovori?
I know what is within me, even if you can't see it yet. I will become what I know I am.

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #89 on: February 10, 2010, 02:52:18 PM »
zgibovi uskim neutralnim hvatom za O oblik ledja
siroki zgibovi,ne preterano siroko za V oblik

Quote
zgiboovi sa uskim hvatom vise pogadjaju latisimuse i znaci kad samo njih radis razvices ledja u taj "O" oblik

a zgibovi sa sirokim hvatom izoliraju teres majore ja mislim da se tako zovu  ti misici tj. taj gornji deo ledja i kad bi samo njih radio, razvio bi taj "V" obilk ledja

e,koji deo tvog pitanja je ostao neobjasnjen?
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380