EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: LEDJA  (Read 89098 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #140 on: May 28, 2010, 01:59:29 PM »
mislim da si nerealan... mozesh da ih radish vishe od 90% populacije po teretanama ..

to je oko 100 ponavljanja na zgibovima ... velik obim ...  probaj 3-4 serije 8-10 pon ... progresivno dodaj tezine kao i na drugim vezbama .. kako na benchu tako i zgibovi ..

to ti je kao i sklekovi posle nekog vremena ih radish milion ali jednostavno to nije dovoljna stimulacija telu .. pa zapravo za bilo shta osim za izdrziljivost ... ovo ce stimulisati sve shto treba da se stimulishe i to u PRAVOM REP RANGEU !!!
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline juice

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 59
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #141 on: May 28, 2010, 02:10:59 PM »
mogu ja da radim uske zgibove sa 10kg opterecenja(neutralni hvat)...al mislim da bolje pogadjaju siroki zgibovi nego uski sa opterecenjem,ispravite me ako gresim....:)
sta je bolje da radim uske sa opterecenjem ili siroke  bez opterecenja??

i kad smo vec kod ledja da vas pitam jel dobar trening...

A  ...

Zgibovi 4x
T sipka 4x
sipka usko(ono kad je zabijem u cosak i uzmem ono usko od lata) 4x
veslanje donji kotur 3x

B

Zgibovi 4x
T sipka obrnut hvat(malo uze) 4x
sipka usko(isto zabijem u cosak) 4x
veslanje jednorucnim tegon 4x

mrtvo i veslanje u pretklonu jos nisam poceo da radim:)

Offline Vinsanity

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 609
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #142 on: May 28, 2010, 02:23:43 PM »
mislim da si nerealan... mozesh da ih radish vishe od 90% populacije po teretanama ..

to je oko 100 ponavljanja na zgibovima ... velik obim ...  probaj 3-4 serije 8-10 pon ... progresivno dodaj tezine kao i na drugim vezbama .. kako na benchu tako i zgibovi ..

Iskreno, sad ne mogu da izvucem 10 pravilnih sirokih zgibova ni u prvoj seriji, kad sam odmoran... a ne jos da dodajem kilazu. Ranije sam mozda i mogao ali sad jok. Rekord mi je mozda 15-ak sirokih komada, iz vremena kad sam imao ~5 kila (masti) manje...

Uostalom, veslanje u pretklonu je mama.
#15 Vince Carter

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #143 on: May 28, 2010, 03:26:45 PM »
nepotrebni su

@juice

a sto siroki moraju bas
U zadnje vrijeme sam polijen pa samo trazim razlog da reduciram vjezbe;) Hvala na savjetu

nemoj raditi zgibove iza .. NIKAD!!

i nemash potrebe raditi 2 veslanja .. ista vezba .. to ti ko da radish bench sa shipkom i onda sa buchicama .. ili biceps sa shipkom pa bucicama. .. iste mishice gadjash .. ja vishe volim jednoruchno vesljanje iz par razloga ..


@juice : u odredjenom kontextu mozesh tako .. mozesh i obrnuto .. prvo lat ali koncentrisi se da vuchesh latovima bash i onda zgibove .. to se zove prefatigue .. google pa chitaj na netu o kom principu se radi ..

a mozesh i ovako samo nije to trajno reshenje .. probaj sa 10-0-10  znachi 10 sec se dizesh 10 sec se spushtash zgibove .. poliquin kaze da je to najjachi metod za jachanje iskreno nisam probao tj iovako mogu da ih radim pun. pa ono ... ali nemash shta da izgubish .. nek ti bude cilj da se sto pre reshish lat mashine i zaboravish na nju do kraja zivota ;)
onda picim samo zgibove naprijed a i duplo lakse ih izvoditi :lol: a sto se tice veslanja ne radim oba, reko jedno ili drugo :) hvala

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #144 on: July 27, 2010, 07:45:09 PM »
Pretpostavljam da uz pl dl moze se vise povuci nego uz rumunski dl, pa me zanima da li postoji neki otprilike procenat koji bi oslikavao tu razliku u tezini izmedju ova dva stila.

Offline lokk1

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 2294
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #145 on: July 27, 2010, 09:14:51 PM »
Pretpostavljam da uz pl dl moze se vise povuci nego uz rumunski dl, pa me zanima da li postoji neki otprilike procenat koji bi oslikavao tu razliku u tezini izmedju ova dva stila.

stvarno je individualno .. ali jako ..  shto te zanima ... ?
OATZ AND SQUATZ !

HATERS GONNA HATE!!

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: LEDJA
« Reply #146 on: July 27, 2010, 10:01:35 PM »
Pretpostavljam da uz pl dl moze se vise povuci nego uz rumunski dl, pa me zanima da li postoji neki otprilike procenat koji bi oslikavao tu razliku u tezini izmedju ova dva stila.

mislim da bih u rumunskom mogao da uradim 180x5 a u konvencionalnom 235-240x5
al, silazak u rdl-u na nizak broj ponavljanja moze da bude zajeban,tj ne vidim poentu
i da,nije to pl dl nego nacin na koji bi dl uvek trebalo da se radi ali primecujem da vecina bb radi dl slicno kao rdl jer se vise pogadjaju donja ledja
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #147 on: July 28, 2010, 12:33:51 AM »
@Lokk1 - ma nako mi naumpade, danas natovario mrtvo 20kg vise od maksimum maksimuma koje izbacujem i to u rijetkim trenutcima pa povukao dva puta bez da teg dodiruje zemlju uz konstantan napon pa kasnije kontam nisam dobre glave  :crazy:

@Milan - Znaci ipak ima neke razlike, pa dobro ako idemo logikom kod rumunskog vuku samo ledja, dok kod ovog sofisticiranog ide to malo slozenije pa je to mozda malo i komplikovanije za narodne mase, narocito ako nemas koga ko bi te na licu mjesta savjetovao i kad uzmes one sitne tegove pa se moras sageti momacki heheh.

Onda  najsigurnije ako se vec radi ovo rumunsko ili nesto slicno tome ne ici vise od 70-80% od maksimuma i smanjiti rizik od povreda.


Offline Und3i2c0v3i2

  • Ponosni vlasnik
  • *
  • Posts: 4223
  • Gender: Female
  • Think I'm Sarcastic? Watch Me Pretend To Care
Odg: LEDJA
« Reply #148 on: July 28, 2010, 09:23:59 AM »
snimaj kako radis ako nisi siguran, kaci ovde, pa ce te ispravljati i vremenom ces nauciti


Love your Enemies ....
It Fucks wit their Heads

Offline simpson

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 869
  • Gender: Male
Odg: LEDJA
« Reply #149 on: July 28, 2010, 03:33:30 PM »
Eee Und pa da se ''furam'' na Levrona  :lol: hajde kad budem radio pokusat cu snimiti  :)