EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trbusni misici (stomak)  (Read 282680 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #120 on: August 01, 2007, 11:11:04 PM »
mislio sam na koriscenje spravu za trbusnjaka posle dva sata dizanje utega t.e. posle treninga. Bez nikakvog opterecenja samo brzih pokreta za definiciju(kad vec neko trenira ishrana se podrazumeva). Dali je dobra strana tih spravama sto imaju potporu za grb i kraljeznicu se ne opterecuje?

mislis na gotove sprave u teretani- masine ili obicne klupe
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #121 on: August 01, 2007, 11:50:42 PM »


ovo?  :)
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #122 on: August 03, 2007, 01:15:26 AM »
Ova tema, strana 4.
Pisali smo vec o toj vezbi.
E sada, meni nikako nije jasno, kako posle tolkog citanja foruma i dalje imas neke ideje tipa Ako mislis na uvecanje mase misica i da ce se to desiti ako radis sa opterecenjem...pa desice se ako imas odgovarajucu ishranu i odmor...
Ako ti je "zatezanje" skidanje sala sa stomaka...i to ce se desiti samo uz odgovarajucu ishranu
Ovu vezbu mozes da radis ali ne znam zasto prelazis na neku "egzotiku" kada sasvim lepo mozes da pogodis trbusnjake sa klasicnim vezbama.



Ja sa stomaka jedino jos misice da skinem, sala nema. I ne razumem cemu takav ton.
Da mislila sam na to da netju da uvetjam trbushne mishitje koje pogadjam tom vezbom.
Inache..na kosoj klupi ne mogu da radim trbushnjake, a ovi na parteru i ravnoj klupi mi nisu dovoljni.
Hvala na ljubaznom odgovoru.
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #123 on: August 03, 2007, 01:45:52 AM »
I ju, al smo osetljivi  :rolleyes01:  ;)
Ne znam kako je to "zazvucao" moj odgovor, ali se u svakom slucaju izvinjavam.
Na 4. strani ove teme imas kratku diskusiju bas o vezbi o kojoj pricas. Opet da ponovim, masu trbusnjaka neces tek tako povecati, ako samo povecas opterecenje. Vezbu, koju si opisala, mozes da radis bez ikakvih problema. Naravno, podrazumevam da si je savladala i da znas kako se pravilno radi da ne bi bilo vise stete nego koristi.
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #124 on: August 04, 2007, 01:01:16 PM »

Ja sa stomaka jedino jos misice da skinem, sala nema. I ne razumem cemu takav ton.
Da mislila sam na to da netju da uvetjam trbushne mishitje koje pogadjam tom vezbom.
Inache..na kosoj klupi ne mogu da radim trbushnjake, a ovi na parteru i ravnoj klupi mi nisu dovoljni.
Hvala na ljubaznom odgovoru.


kako mislis nisu dovoljni?
hajde pojasni malo...serije,ponavljanja?

Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #125 on: August 05, 2007, 02:17:15 PM »
Pa lepo nisu dovoljni, jesu mi chvrsti mishitji...ali nije to to kao dok sam radila na kosoj klupi, sad treba neshto da mi nadomesti tu vezbu.
Inache trbushnjake radim tri puta u toku svakog treninga (treniram svaki dan osim nedelje).
Znachi kad dodjem na trening, uradim kardio, zagrevanje, trbushnjake, ruke, ledja, trbushnjake,noge, zadnja loza, istezanje, neki slabiji kardio i opet trbushnjaci i fitnes vezbe za noge.
Trbusnjake radim prvi put 4-6 serija po 20 ponavljanja svaka druga serija su isti trbushnjaci, znachi jednom sa ispruzenim nogama, jednom sa nogama u vazduhu (ili kako kad), u sredini treninga kad radim...onda radim 4 serije onih trbushnjaka kad lezim i dizem noge(ispruzene)....a na kraju treninga bochne, statichke...i josh malo "obichnih".
Mozda zvuchi puno onih 4-6 serija...i posle sve ovo....ali ja ne osetim nikakvo opteretjenje. Mogutje da sam postigla maximum s trbushnjacima. Meni ne izgleda tako. :crazy:
Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu

Offline medonjak

  • Domacin Foruma
  • *
  • Posts: 663
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #126 on: August 05, 2007, 03:29:15 PM »
Mozda ih ne pogadjas dobro. Ja ih radim u 3 vezbe po 3 serije i nekih 20-25 ponavljanja pri tom se maximalno koncentrisuci na misice stomaka. I bas dobro osetim da gore.

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #127 on: August 05, 2007, 04:10:51 PM »
jesi li probala da kada lezis zategnes stomak i tako zategnut, da dodatno stezes i pokusas da napravis ponavljanje, zatim se zadrzis u gornjoj poziciji sek-dve i jos jace zatezuci stomak se opires i polako spustas dole..kada dodjes dole ne opustas stomak nego jos zatezes i sve u krug..
ako uradis 20 ja te castim  :clap:
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline D-man

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 288
  • Gender: Male
  • no brain no pain
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #128 on: August 05, 2007, 06:03:40 PM »
probaj se koncentrisati na izvodjenje ponavljanja kako treba,
vecina pokusava samo doci do zadatog broja ponavljanja pa nikako da dobiju upalu...
sada ces reci nisam ja pocetnik i tako to,ali razmisli malo da li stvarno radis pravilno ili malo varas...

ovo sto Lazic predlaze je efikasno i bolno,naravno ako pravilno radis...
upala garantovana...

mozes i zategnuti stomak u gornjem polozaju,drzati tako dok nogama radis makaze ili vozis bicikl,u vazduhu naravno...
Od kolijevke pa do groba najljepše je kameno doba!

Offline Smeshkica

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 81
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #129 on: August 06, 2007, 01:41:27 PM »
mozes i zategnuti stomak u gornjem polozaju,drzati tako dok nogama radis makaze ili vozis bicikl,u vazduhu naravno...

Ovo radim, na podu, sedim u "v" polozaju,tj noge su mi ispruzene u vazduhu, i ledja udaljena od poda u istoj visini ko noge, to je ona statichka vezba koju sam rekla. :yes:

Pazi, ja upalu da tju teshko dobiti obichnim trbushnjacima, jer ih jako dugo radim, i volim da ih radim, i radim ih polako, ne da se trzam ko neki, itd, znam dobro na shta mislite jer i ja okolo delim savete.(i da serije koje radim su velike,jer volim, a ne jer mi nije dosta 3) :innocent:

Probatju danas tu Lazitjevu vezbu, pa tju vam javiti kako mi ide. :blowkiss:

Slabiji pol je jači zbog slabosti jačeg pola prema slabijem polu