EXYU FITNESS FORUM

Author Topic: Trbusni misici (stomak)  (Read 282648 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Tanja

  • Global Moderator
  • *
  • Posts: 1540
  • Gender: Female
    • www.exyu-fitness.com
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #150 on: November 29, 2007, 02:12:34 PM »
pa sad, bas ako volis ... ;D

bilo koje vezbe koje pogadjaju Obliques

npr



u principu, ti te misice radis i kod nekih vezbi koje nisu za trbusnjake, ali i oni ucustvuju ...
Srecan je onaj koji je taman toliko pametan da shvati da je glup ;D

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #151 on: January 02, 2008, 06:59:28 PM »
Hoce li neko da mi razjasni:

Raditi progresivno trbusnjake svaki dan ili ih tretirati kao svaku drugu misicnu grupu, sa odmorom od  72h ?

Unapred hvala na odgovoru

Offline Milan

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 7406
  • "Sloga bice poraz vragu"
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #152 on: January 02, 2008, 07:37:34 PM »
kao svaku drugu grupu
Quote
Powerlifting,strongman,weightlifting su direktno povezani sa nasom urodjenom teznjom da budemo jaki i spremni i prevazidjemo sve poteskoce i kao takvi su daleko prirodniji ,jer izviru iz kolektivnog secanja celokupne civilizacije,znaci ,imaju veoma duboke korene u nasim istinskim teznjama.

sledeci cilj:SQ 400  BP 190 DL 380

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #153 on: January 03, 2008, 01:27:31 AM »
Zavisi sta hoces..ako ih tretiras kao i svaki drugi misic onda mora da odmaraju, ako zelis izdrzljivost, kondiciranje misica trbuha ili sta vec onda moze i skoro svaki dan
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Cvrle

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 182
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #154 on: January 03, 2008, 01:04:21 PM »
S obzirom da se bavim fudbalom, jako mi je bitna explozivnost i pokretljivost i naravno sut koji dolazi i iz trbusnjaka. Znaci mogu svaki dan. Jel ok raditi pred spavanje ? Jos jedno pitanje: ujutru radim kardio svaki dan, teretana 3 puta nedeljno (20h) jos ako pocnem i sa trbusnjacima svako vece, kako ce se to sve odraziti i da li je sve to podnosljivo. Napominjem da sam na skidanju masnoca i rebuildingu dugo zapostavljenih misica. Da li da menjam varijaciju koju mi je Milan preporucio 120UH 100 75 50 0 ? (imam 77 kg)

Izvinjvam se ako sam razvodnio temu.
Pozdrav

Offline Lazic

  • Administrator
  • *
  • Posts: 21979
  • Gender: Male
    • EXYU FITNESS
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #155 on: January 03, 2008, 03:49:40 PM »
Imas ovde :link: tvoju temu pa pisemo tamo  ;)
Suplementi prodaja Srbija - link
Uz svaki kupljeni preparat besplatan ONLINE strucni savet i konsultacije - link
Najbolji popusti i pokloni na webu - link 
BESPLATNA DOSTAVA ZA KUPOVINU PREKO 6000 din

EXYU FITNESS NA YOUTUBE-u - link
https://www.exyu-fitness.com/   forum sitemap  webshop sitemap

Offline Kosuta

  • Pocasni Clan
  • *
  • Posts: 2705
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #156 on: January 09, 2008, 02:47:37 PM »
ljudi jel iko moze da vidi slike sa ovog :link: dela shapefita, kao kaze morash se registrovati da bi video core vezbe, ja sam registrovan, ulogujem se, i opet mi se pojavi ista slika "Login to fittracker.com to see this exercise "

Offline CRonaldo

  • Domacin foruma
  • *
  • Posts: 1642
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #157 on: January 24, 2008, 12:18:11 AM »
E ljudi imam jedno pitanje, kako da poboljsam gornji red trbusnih? Oni su mi dosta manji od donjih i srednjih a i nisam primetio da ih vezbe puno pogadjaju  :dunno:
"No man has a right to be an amateur in the matter of physical training....what a shame it is for a man to grow old without ever seeing the beauty and strength of which his body is capable." Socrates 470-399 B.C.

Offline Dragana

  • Fitness trener
  • *
  • Posts: 286
  • Gender: Female
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #158 on: January 24, 2008, 12:32:42 AM »
Obrati paznju na pravilno izvodjenje vezbi. Retko se desava da nekome gornji predstavljaju problem. Neznam koje vezbe radis i kako (gde gresis) i a iskljicimo mogucnost da je zbog genetike, ali je cesta greska napr. kod klasicnog sit up-a, da ga ljudi rade u kratkom radijusu pokreta koji iskljucuje potpuno istezanje stomaka, nepravilno disu ili neznaju da kontrahuju misice... Pitaj konkretnije. Sta radis ?
Should I stay, should I grow...

Offline igor_016

  • Lenstina
  • *
  • Posts: 3
  • Gender: Male
Odg: Trbusni misici (stomak)
« Reply #159 on: January 24, 2008, 12:58:01 AM »
Za skidanje sala na stomaku kao i na drugim mestima, vezbanje i ishrana su u odnosu 50-50, sto znaci vezbama mozemo napraviti misice poduslovom da smo se pravilno hranili. Ovog puta necu da govorim o zdravoj hrani samo ocu da kazem da je najbolje resenje povecati broj obroka na 6 dnevno, zameniti maminih 3 velikih sa 6 manjih, odnoso tri normalna i 3 mala izmedju njih koji ce smanjiti apetit tako da vam u svakom slucaju necete biti toliko gladni kada dodje vreme za glavne obroke, ujedno ce ubrzati vas metabolizam sto nam je i cilj, brza potrosnje energije, koja ce ici u misice.
Pored trbusnjaka veoma je vazno vezbati celo telo jer su misici najveci potrosaci energije, tako da kad vezbate triceps vi ujedno  skidate salo sa stomaka, koje moramo priznati je najteze skinuti.
Znaci sto: vise misica na telu, cesce unosenje hrane, = manje sala , bolji trbusnjaci.  :clap:
 
Personal trener